Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Helena Vondráčková nazpívala hymnu. Slaví jeden triumf za druhýma znovu se stala princeznou. Navíc – vypadá líp než Macronová!

26.08.2017
Helena Vondráčková nazpívala hymnu. Slaví jeden triumf za druhýma znovu se stala princeznou. Navíc – vypadá líp než Macronová!

Foto: Facebook

Popisek: Helena Vondráčková na festivalu Fabulix

I když letos oslavila Helena Vondráčková sedmdesáté narozeniny, zdá se, že je teprve nyní na vrcholu kariéry. V jejím případě opět platí, že doma nikdo není prorokem. I když se o tom u nás příliš nemluví, patří k nejúspěšnějším českým umělcům v zahraničí. Její životní jubileum si připomněla i významná německá média. A v Německu se nyní dočkala další pocty, stala se hlavní hvězdou filmového festivalu Fabulix, pro který dokonce nazpívala hymnu.

Na vlastní oči jsme se mohli přesvědčit, jaké popularitě se v Německu Helena Vondráčková těší. V pátek večer jsme navštívili galakoncert v saském městě Annaberg-Buchholz, pořádaný u příležitosti Mezinárodního festivalu pohádek Fabulix, kde v doprovodu symfonického orchestru vystupovala společně s dalšími německými hvězdami. Publiku se představila jako skutečná superstar, měla na sobě nádhernou toaletu, v níž mimochodem pózuje na svém Diamantovém albu s výběrem největších hitů kariéry. S nadšenými diváky komunikovala perfektní němčinou a německy rovněž zazpívala úvodní píseň. Pak přidala své dva největší hity – Lásko má já stůňu a Archimédes. Nakonec představila hymnu Kommt mit ins Märchenland, kterou složil speciálně pro tento festival Michal David. Zcela zaplněné historické náměstí v Annabergu ji odměnilo ovacemi.

Znovu šíleně smutnou princeznou

Na otázku, jak se k takové poctě dostala, prozradila, že dostala nabídku od samotného ředitele festivalu Filipa Albrechta, který je jejím dlouholetým manažerem pro německy mluvící země. Vondráčková byla navíc požádána, aby zahájila vernisáž výstavy kostýmů ze slavných českých pohádek, která je součástí programu festivalu Fabulix. U této příležitosti se na okamžik stala opět Šíleně smutnou princeznou, když si na hlavu nasadila černý závoj, v němž zpívá jednu z krásných písní této pohádky, zkomponovanou Janem Hammerem. V expozici totiž nechybějí ani její princeznovské šaty.

Helena v záplavě květin, kterými ji zahrnuli přátelé a fanoušci

Helena v záplavě květin, kterými ji zahrnuli přátelé a fanoušci

Tři dny, tři země

To, jak je Helena Vondráčková i ve svých sedmdesáti vytížená, dokazuje její víkendový program. Poté co v pátek vystoupila v Sasku, v sobotu odjela na svůj koncert v Bratislavě a v neděli se představí polskému publiku. Během pouhých tří dnů ji tak uvidí její fanoušci ve třech zemích. Úspěch slaví také s nejnovějším albem Dávno vím svý a za prodej svých nahrávek získala letos v červenci Diamantovou desku. Oslavy letošních narozenin završí velkým galakoncertem, který se bude konat příští rok v lednu v 02 Aréně.

Líp než Macronová

Nedávno uspořádala tradiční setkání s fanoušky na Slapech, které dokonce pozvala i na svůj hausbót. Ke svým letošním narozeninám dostala obrovské množství květin, takže její vila v Řitce u Prahy se načas proměnila v květinářství. Kromě všestranného talentu sklízí obdiv i za svůj skutečně neuvěřitelný vzhled. I když je možná také podpořen různými zásahy, v žádném případě se nestala, tak jako některé její kolegyně, chodící reklamou na botox. Četní obdivovatelé obzvlášť chválí její fantastickou postavu, díky níž se zpěvačka nebojí pózovat ani v bikinách. Jeden z nich jí vzkázal, že vypadá líp než manželka prezidenta Macrona Brigitte.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová