Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Srazit je všechny k zemi; bude to bitva ve finském stylu. V Rakovníku proběhne příští víkend mistrovství světa v kuželkové hře Mölkky

komentář 11.08.2017
Srazit je všechny k zemi; bude to bitva ve finském stylu. V Rakovníku proběhne příští víkend mistrovství světa v kuželkové hře Mölkky

Autor: Albi

Popisek: Mistrovství světa v Mölkky

Mölkky je finská outdoorová hra s kuželkami. Tato venkovní zábava s dřevěnými seříznutými kolíky pronikla také do České republiky. V Rakovníku v Tenis Centru Cafex ve dnech 19. - 20. srpna proběhne mistrovství světa v této původně severské hře, kterého se účastní desítky týmů z 12 zemí světa a každý se může přijít podívat a fandit. Záštitu nad světovým šampionátem převzala hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová.

Pro mistrovství světa ve hře Mölkky bude připraveno celkem 36 antukových drah. Turnaj bude otevřený celý víkend. Finálová kola jsou plánovaná na nedělní odpoledne cca od 15 do 17 hodin.

Mistrovství se v České republice koná poprvé

Letos proběhne už 17. ročník mistrovství světa. České týmy se dlouhodobě účastní mezinárodních soutěží. Letos se poprvé koná šampionát v České republice, tedy přesněji v Rakovníku, kam se sjedou desítky týmů profesionálů i amatérů, aby si zahráli, zasoutěžili a pobavili se.

Mistrovství světa v původně finské hře Mölkky 

„Mistrovství světa v Česku chceme co nejvíce využít ke zvýšení povědomí o této hře, o které se tu málo ví, přitom je to skvělá rodinná hra, která by neměla chybět na žádné zahradě. A z osobního hlediska se těšíme především na to, že si turnaj pořádně užijeme”, uvedl Libor Pešl, organizátor akce.

Jak hra vypadá?

Mölkky je dnes ve Finsku již národní hra, její vznik spadá do roku 1996 a od té doby se těší oblibě. Vychází ze hry kyykkä, která byla víc zaměřená ny fyzickou sílu. A o čem při Mölkky vlastně jde? Hrají proti sobě nejméně dva hráči nebo družstva. Ti se snaží házecím kolíkem srazit mölkky – dřevěné kužely o výšce 15 cm, které jsou na svém vrcholu seříznuté pod úhlem 45° a označené číslicemi od 1 do 12. Cílem hry je srazit přesný počet kuželek dřevěným kolíkem. Není vždy výhodné srazit co největší počet mölekk, o strategii rozhoduje počet získaných bodů svých i soupeře a rozestavení kuželek.

Na ploše hřiště, která je zhruba 4 x 12 m, se tak může rozehrát bitva ve finském stylu. Hřiště má dvě části - zónu pro odhod, kde je povoleno stát jen hráči, který právě hází, druhou částí je hrací pole. Hrát se dá na trávě i na hlíně, ovšem pro potřeby mistrovství světa je nejlepším povrchem antuka. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace