Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O chabém královském sexu, sokyni Camille i své velké lásce, o níž věřila, že nezemřel při nehodě. Princezna Diana v novém dokumentu a vlastními slovy

09.08.2017
O chabém královském sexu, sokyni Camille i své velké lásce, o níž věřila, že nezemřel při nehodě. Princezna Diana v novém dokumentu a vlastními slovy

Autor: Channel 4 / repro

Popisek: Princezna v dokumentu Diana: In Her Own Words

Na konci srpna to bude dvacet let, co zahynula princezna Diana, jedna z největších celebrit dvacátého století. Život „nejfotografovanější ženy světa“ dodnes vzbuzuje celou řadu dohadů. Nový pohled na ni sliboval dokument Diana svými vlastními slovy, který v neděli odvysílala britská stanice Channel 4.

Nakolik je život známé osobnosti veřejnou záležitostí a má vůbec právo cokoliv skrývat? Nejbližší přítelkyně Diany Rosa Moncton se snažila odvysílání dokumentu zabránit, protože by prý mohl památku princezny Diany zneuctít. Což se jí nepovedlo. A po odvysílání se britská média celkem shodla, že nic tak nového a překvapujícího tam prý nebylo. 

Cvičila se tak v projevu před lidmi

Jaký měla princezna Diana sex s britským následníkem trůnu? Měla jiné sexuální vztahy během jejich manželství? A jak se vlastně prvně políbili? Na tak důvěrné otázky odpovídala princezna Diana v dokumentu kanálu Channel 4, který sliboval zcela nový a civilní pohled na tolik sledovanou ženu. 

Sama Diana ale neměla zveřejnění těchto tak osobních zpovědí v plánu. Videa vznikla v roce 1992, kdy si princezna měla cvičit s britským hercem Petere Settelenem projev na veřejnosti. Settelenovi se podařilo princeznu přesvědčit, aby mu v rámci cvičení přirozenosti projevu odpověděla na opravdu hodně intimní dotazy. Nahrávky doposud nikdo nezveřejnil, televize je ale poskytla rodině princezny. 

S úsměvem na tváři říká drsné věci

Princezna si tak musela být vědoma, že je zde určitá možnost, že se nahrávky dostanou na veřejnost, nebo si byla tak jistá svou pozicí? Britská televize tehdy nahrávky skutečně nezveřejnila, Dianina otevřenost byla tehdy prý příliš šokující. Přesto nebo právě proto Diana působí v ukázkách dokumentu uvolněně, ba až šťastně. A to i když mluví o dětství, které nebylo naplněno láskou: „Moje rodiče mi nikdy neřekli, že mě milují. Nikdy mě neobjali,“ prohlašuje v dokumentu. To vysvětluje, proč se Diana s city ke svým synům nijak netajila, naopak. 

Královský sex jednou za tři týdny

Tím nejsenzačnějším, co v dokumentu zaznělo, jsou informace o jejím sexuálním životě. O tom, že v době natáčení videa mezi Charlesem a Dianou neexistovala žádná vášeň a sex: „Před sedmi lety to vyšumělo,“ svěřuje se Diana s faktem, který mnozí tušili, ale z úst princezny nikdy nezazněl oficiálně. A v dobách, kdy se nějaký sex konal, jeho četnost byla na pováženou: „Charles po mně sex moc nechtěl. Jednou za tři týdny a pak to zhruba před šesti sedmi lety vyšumělo úplně.” Po narození prince Harryho sex mezi nimi tedy skončil a oba měli pak jiné partnery.

Neposlouchám hlavu, ale srdce

Před svatbou se viděli jen třináctkrát. Zpočátku jí prý těšilo a dělalo dobře, že o ni jeví zájem takový nápadník. Pak to ale byla rána za ranou… Diana popsala, jak byla traumatizovaná, když jí Charles před svatbou odpověděl na otázku, jestli je zamilovaný, slovy „co je to vůbec láska”. Charles k ní byl prý často velmi chladný. „Volal mi každý den a pak mě nekontaktoval několik týdnů. Ve svém dvoření nebyl příliš stálý,” prozradila v dokumentu princezna Diana. Mluvila také o dlouholeté aféře svého bývalého manžela s Camillou Parkerovou Bowlesovou, se kterou se podle Diany dal znovu dohromady už rok po svatbě. I o tom, že jí dvůr neměl moc rád: „Neposlouchám svoji hlavu, ale srdce. Dělám věci jinak, protože se nedívám do knihy pravidel,” řekla. 

Dianina největší láska

Největší lásku Diana poznala až pár let po svatbě. V letech 1992 až 1993 v nahrávkách řekla: „Když mi bylo 24 nebo 25, tak jsem se hluboce zamilovala do jednoho, který pracoval v prostředí bezpečnosti, ale pak ho vyhodili z práce. Tři týdny poté zemřel při nehodě na motorce.”

Ačkoli nejmenovala, řeč byla o Barrym Manakeeovi. Policejní důstojník pracoval jako Dianin bodyguard asi rok v polovině osmdesátých let. V roce 1987 zemřel ve věku 39 let po nehodě na motorce. Stroj, který se srazil s autem, řídil jeho kamarád. Soudní lékař uvedl, že se jednalo o nehodu, tomu ale Diana nevěřila.

Princové teď začali o mamince mluvit

William a Harry se u příležitosti dvacátého výročí smrti jejich matky rozhodli poněkud pozměnit svůj přístup k uctění její památky. Zatímco dříve se nevyjadřovali, letos prolomili mlčení a k osobnosti své matky se s filmaři hned několikrát vrátili. Připomněli, že v první řadě na Dianu vzpomínají jako na mimořádně veselou osobu, dále pak jak litují toho, že byl jejich poslední telefonát tak krátký… William a Harry britskou monarchii polidšťují a dávají tak nejlépe vzpomenout na svou matku, která nevedla v královském paláci právě veselý život, ale obyčejní lidé jí milovali, ne náhodou je jí přezdívalo ´princezna lidských srdcí´.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace