Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populistům a oligarchům u nás nevyhrávají volby davy, ale nezájem čtyř generací … Šéf Pirátů Bartoš zahájí středočeskou předvolební tour

03.08.2017
Populistům a oligarchům u nás nevyhrávají volby davy, ale nezájem čtyř generací … Šéf Pirátů Bartoš zahájí středočeskou předvolební tour

Autor: Facebook

Popisek: Šéf Pirátů Ivan Bartoš

Jedenáct měst středních Čech a Prahu navštíví během srpna a září lídr Pirátů Ivan Bartoš, a to v rámci předvolební Freeride tour. Společně s ním vystoupí legendy české hiphopové a elektronické scény jako James Cole, MessenJah, Jan Vrobel GnostaG, DJ Lynx, Selector Boldrik, Vůdůkrů nebo Rastafari DJ’s.

Zahájení pirátské kampaně proběhne v pátek 4. srpna v Praze na Smíchově. Původně měli Piráti startovat v Hříměždicích, ale prostřednictvím Facebooku oznámili změnu. Bohužel musím našim pirátským fanouškům, kteří se těšili na výkop pirátské FreeRide na festivalu HighJump oznámit, že došlo ke změně programu, respektive místa konání prvního koncertu. Mohutný start se odehraje ve stejný termín, tedy tento pátek od 20:00, avšak v Praze. Všem, kteří na mistrovství pojedou, přejeme hodně zábavy a na všechny, kteří si brousí zuby na FreeRide Crew v plné síle, se těšíme ve smíchovském Uhelna Club & Restaurant," vysvětlil na sociální síti Ivan Bartoš. Putování po středních Čechách pak bude zakončeno v Příbrami 27. srpna.

Hodně zajímavý mix

„Rozhodl jsem se oslovit své známé, umělce a lidi, kterých si vážím, aby podpořili naši pirátskou středočeskou kampaň. Výsledkem je myslím hodně zajímavý mix účinkujících, kteří se různě prostřídají na jedenácti pirátských zastávkách v kraji,“ uvedl Bartoš. 

Výběrem interpretů cílí FreeRide tour na mladší generaci. I když to neplatí absolutně. Na koncerty může přijít každý, kdo bude mít zájem. „Bartoš se zároveň chystá oslovit mladou generaci dopisem, v němž mimo jiné autenticky vzpomene na svou revoltu vůči šedi systému, která byla kreativní a nezávislou cestou k vlastní svobodě,“ sdělila mluvčí Pirátů Karolína Sadílková.

Pirátský boj

Do politiky vstoupil Ivan Bartoš podle svých slov ve chvíli, kdy pochopil, že život ostatních anarchií nezmění a z periferie svobodu neuhájí. Po osmi letech práce pro Piráty je Ivan Bartoš přesvědčen o tom, že strana tentokrát překoná pětiprocentní hranici, která je nutná pro vstup do Sněmovny. „Věří totiž v sílu lidí, kteří kvůli převládajícímu populismu zatím odmítali volit,“ doplnila mluvčí.  

„Kdyby šla k volbám většina mladých voličů, co žije v této zemi a přitom vnímá svobodu jako to nejcennější, co máme, tak by ve vládě neseděli populisti. A do parlamentu by se dostalo jenom pár komunistů a lidí s radikálními pravicovými názory. Nebo taky žádní,” vysvětlil Bartoš a dodal: „Populistům a oligarchům u nás nevyhrávají volby davy, ale nezájem čtyř generací! A právě proto se budu opakovaně obracet nejen na mladou generaci s výzvou, abychom všichni dopluli až do volebních místností a dali společně hlas svobodě. Nevolit totiž znamená dát hlas těm, kteří nám chtěj svobodu brát!” 

A pirátský boj za svobodu podporují i účinkující: „Svoboda je pro mě v první řadě stav mysli, ale chci žít ve světě, který umožní její zdravý rozvoj,” řekl hudebník James Cole. „Když už je celkem nevyhnutelný, že tuto republiku může reálně vlastnit koncern Agrofert, bude se mi o něco klidněji spát, pokud bude ve sněmovně Ivan,” dodal Jan Vrobel Gnostag, který spolu s dalšími bude hostem na koncertech.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace