Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišovi v ráji. Chyběli jenom prdelatí andělíčci. Omračující svatební luxus, který u nás nemá obdoby. Lid chce také dotaci na pěkné hnízdečko

01.08.2017
Babišovi v ráji. Chyběli jenom prdelatí andělíčci. Omračující svatební  luxus, který  u nás nemá obdoby. Lid chce také dotaci na pěkné hnízdečko

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš: Jako když se žení monarcha

Víkendová svatba miliardáře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše se stala společenskou událostí, která u nás skutečně nemá obdoby. Dosud se totiž žádný podnikatel (a už vůbec ne politik) neodhodlal tak okázale demonstrovat svoje bohatství. Je to o to překvapivější, že se Babiš spíše těší pověsti askety a šetřílka. Teprve čas ukáže, zda skutečnost, že organizaci svatby zcela ponechal v rukách své partnerky Moniky, nebyla jednou z jeho fatálních chyb, jako samotná farma Čapí hnízdo, kde se rozhodl oženit.

Když různá média zveřejnila první záběry ze svatby, působily sice luxusně, ale nijak výjimečným dojmem. Romantický obřad na ostrůvku uprostřed rybníku i nevěstina róba sice dokazovaly, že náklady na svatbu byly nemalé, avšak jejich závratnou výši prozradily teprve snímky, které na svém Facebooku zveřejnil samotný Andrej Babiš. Pokud leckdo oněmí úžasem nad velkolepostí královských svateb, muselo mu to, co spatřil v Čapím hnízdě, doslova vyrazit dech. Především kvůli bombastickým, často až neuvěřitelně působícím dekoracím.

 

Královská svatba?

Zatímco se při samotném obřadu v bílém venkovním altánku vše odehrávalo s pomocí několika   atraktivních rekvizit (křišťálový lustr, bílý klavír, obří kytice), pak to, co se skrývalo v samotném Hnízdě,  připomínalo svatby v palácích šejků.  Inspirace  královskými obřady byla patrná na každém detailu,  například na „šlechticky“ vyvedeném monogramu s iniciálami Andreje a Moniky.  Skutečně šokující je záběr novomanželů s jejich dospělými dětmi, sedících na hostině na jakémsi piedestalu, právě pod obřím monogramem AM, vytvořeným z květin, navíc ještě pod květinovým baldachýnem. Atmosféru nadpozemského ráje, kde již chyběli jenom prdelatí andělíčci, evokovala také točna s několika harfami (tento další „božský“ obraz ovšem kazila statná harfenistka).

 

Harfenistky nebyly zrovna éterické víly... Asi nejsou lidi

Proti gustu žádný dišputát, ale

Samozřejmě stále platí, že proti gustu žádný dišputát, ani proti přehlídce luxusu a marnotratnosti. Pokud by ovšem Andrej Babiš nebyl podnikatelem, podezřelým z mnoha podivných obchodů a dokonce i daňových úniků. A především pokud by samotné Čapí hnízdo nebylo předmětem vyšetřování české policie i  evropského protikorupčního úřadu Olaf, kvůli indiciím, že dotace, za něž bylo vybudováno, byly získány podvodem. Pořádat v takovém objektu oslavy s mnohamilionovým rozpočtem, je skutečně cynické. Právě na tuto skandální okolnost upozornila o víkendu  média. Zároveň zveřejnila i ověřené informace, že Babišova firma Agrofert získává na dotacích vyšší částky, než činí její daňové odvody.  Jak vyplývá z výroční zprávy za rok 2016, na daních Agrofert odvedl 1,505 miliardy korun a na dotacích a bonusech získal  1,533 miliardy.

 

Jsme první!

Zdá se ovšem, že to části veřejnosti, ani koaličním kolegům Andreje Babiše, vůbec nevadí. Ba naopak. Jak Babišův Facebook, tak různé servery, zahltily gratulace novomanželům. Například paní Jarmila Pavková  vzkázala: „Já mu to opravdu přeju.  Myslím si, že je to fakt dobrý a charakterní chlap.“ Pokud si někdo dovolil mít jiný názor, byl ihned odpůrci obviněn ze závisti. A nakonec došlo na jejich slova. Jeden z diskutujících se totiž otevřeně přiznal: „Také chci dostat dotaci na pěkné hnízdečko, abych se mohl oženit.“ A  další litoval, že Babišovi zaplatil svatbu  europlarlament. S reakcí přispěchal i Miroslav Kalousek: „Svatbu už měl na svém soukromém sídle na světě kdekdo. Ale svatba na soukromém sídle z veřejných zdrojů se koná až dnes. U nás. Jsme první,“ tweetoval  v sobotu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace