Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jebu všechny zm*dy, vytáhnu na ně kalach… Romové založili bezpečnostní firmu a jejich propagační video smetlo internet

08.07.2017
Jebu všechny zm*dy, vytáhnu na ně kalach… Romové založili bezpečnostní firmu a jejich propagační video smetlo internet

Foto: Facebook

Popisek: Agentura Kotlár Security s.r.o a její propagace

Nová bezpečnostní agentura Kotlár security s.r.o. začala nabízet svoje služby. Ovšem podle uveřejněných reklamních videí se nezdá, že by to majitel chytil za úplně správný konec. Ohání se kalašnikovem a tváří se „jako Allah“. Spoty mají v jistém smyslu sílu – zaujaly i v redakci časopisu Reflex. Členové agentury se podle slov jejího majitele chovají slušně, tak proč se ohánějí zbraněmi…

Ulicí jednoho neidentifikovatelného sídliště se blíží tmavé auto, z jeho okýnek se line hiphop. Z vozidla vystoupí urostlý potetovaný Rom se zlatým křížkem na krku a pistolí v ruce. Ne, nejedná se o video záznam pořízený při policejním zásahu. Mužem, který sebe a své služby na videu prezentuje, je pan Kotlár, majitel bezpečnostní agentury „Kotlár Security SRO“. Při pohledu na člověka, který neohroženě máchá potetovanými pažemi a cílevědomě se zbraní v ruce propaguje svou firmu, se možná divákovi reklamního videa vybaví dvě asociace. Zaprvé tělocvična na dvorku nápravného zařízení a za druhé nevrlá ochranka některého z nočních klubů.

Máte extrémní problém? Zavolejte Kotlárovi

„Dobrý den. Takže domácí agentura Kotlár security se zakládá na spolupráci s vámi. Takže jelikož budete mít problém nebo jakejkoliv… ehm… extrémní zážitek, kterej budete chtít prožít se mnou, tak mi zavolejte na tohle telefonní číslo,“ říká ve spotu pan Kotlár a ukazuje na dveře svého vozu, kde je pod nápisem „Profi security, ochrana osob a majetku“ telefonní číslo natisknuté. Důrazná reklama je pro podnikatele důležitá, to je pravda. „O této firmě… ehm… se jelikož můžu zmínit tak, že…ehm… sme perfektní úroveň na vysoký potenciálu s lidma, takže spoléháme na vás a kdykoliv nás kontaktujte na toto číslo. Mějte se, Kotlár Security sro.“ Amatérské, chvílemi rozmazané video, pravděpodobně natočené na mobilní telefon, končí, a je na divákovi, jaký dojem v něm zanechalo, popřípadě, zda se rozhodne při nějakém „problému“ nebo „extrémní situaci“ služeb agentury využít.

koltar_security_romove

Bezpečnostní agentura Kotlár security s.r.o a její členové

Video neuniklo pozornosti časopisu Reflex. Redakce se s panem Kotlárem telefonicky spojila, aby zjistila přece jen více informací, než o které se majitel agentury podělil ve své reklamě. „Ehm… tak poskytuji služby takový, že hlídáme romský zábavy, hlídáme diskotéky, hlídáme festivaly, zábavy,“ vysvětloval v hovoru pan Kotlár. „A co kdyby si někdo objednal dát někomu přes držku?“ zajímal se reportér. „Ne, to my neděláme takovéhle věci vůbec. My jsme slušný a my děláme takhle prostě jenom, jako že prostě dáváme pozor, aby se nestal nějakej problém nebo něco,“ ujišťoval o profesionalitě svých služeb pan Kotlár.

Parodie, nebo realita okořeněná drsnou gangsterkou?

Konec konců, proč by se tomu nemělo věřit? Každý nějak udělal svůj první krok a má-li začínající podnikatel vůli a tvůrčí nápady, jistě se dočká zasloužené odměny v podobě prosperující firmy. V tomto případě je však možná trochu zarážející zvolená marketingová strategie. Na jiném videu, které agentura uveřejnila na Facebooku, se pan Kotlár a jeho příznivci prezentují  ve více než diskutabilním stylu. Za doprovodu hiphopové písně, která začíná slovy „Kalašnikov, kalašnikov“ se ukazují jako silná gangsterská banda. Pan Kotlár je oděn jak jinak než do barvy mstitelů – černé. V ruce drží opět zbraň a pokračující píseň nenechává případného zájemce o jím poskytovanou ochranu a řešení konfliktů na pochybách, že on je ten pravý: „Jebu všechny zmrdy, vytáhnu na ně kalach. Na sobě mám černý hadry a pohled jako Allah…“

Nežili bychom v srdci české kotliny, kdyby se sociálními sítěmi okamžitě po uveřejnění reklamního spotu neprohnala vlna reakcí. A nezdá se, že by diskutéři ocenili propracovanost reklamního počinu… „Ať jim tu živnost hned seberou nebo začnou hlídat v Bille z 9mm,“ zněl například jeden z příspěvků. „Chování řeznického psa s inteligencí dlažební kostky .... bože ... do čeho jsi vrazil duši,“ pohoršovala se uživatelka sociální sítě. „To je nějaká parodie, že jo?“ domáhala se odpovědi další. Na otázku by jí možná pan Kotlár odpověděl sám. Podle jeho odhodlání se zdá, že vše myslí naprosto vážně… A kdyby mu to s podnikáním přece jen nevyšlo, možná se díky svým videím zapíše nesmazatelně do historie internetu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

 

Vložil: Lenka Sloupová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace