Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Michal Horáček: Kurzům ani předvolebním průzkumům nevěřím, vsaďte na mě. A vysoký kurz Drahoše? To někdo vysolil 200 tisíc a bookmaker pak musí…

04.07.2017
Michal Horáček: Kurzům ani předvolebním průzkumům nevěřím, vsaďte na mě. A vysoký kurz Drahoše? To někdo vysolil 200 tisíc a bookmaker pak musí…

Foto: Facebook

Popisek: Michal Horáček stále sbírá podpisy, jede prý na rekord

Michal Horáček, který chce kandidovat na prezidenta, srší nadšením z již probíhající kampaně. Nechybí ani na festivalu v Karlových Varech, kde rozbil své propagační stánky. A rozhodně se prý nebojí toho, že by nebyl pro Miloše Zemana soupeřem.

„A pak že je u mých stánků prázdno,“ směje se Michal Horáček na Facebooku u fotky svého stánku na festivalu v Karlových Varech. Za kampaň prý Michal Horáček doposud utratil kolem tří a půl milionu, veškeré náklady prý hodlá hradit výhradně ze svého, ačkoliv se prý najdou tací, kdo by mu rádi vypomohli, jak tvrdí.  Během kampaně prý už Michal Horáček sjezdil na jednadvacet míst České republiky,  kde se mu podařilo sesbírat na 60 000 podpisů: „Potřebných 50 000 podpisů na petičních arších jsem získal už během května. Ale pokračujeme: Jedeme na rekord,“ pochlubil se nedávno. Připomeňme si, že pro to, aby se člověk stal kandidátem, jich potřebuje 50 000. S největší pravděpodobností se tak Michal Horáček již stal kandidátem na prezidenta České republiky.

 

Michal Horáček se cítí dokonce tak silný, že se nabídl dvěma svým možným protikandidátům, Markovi Hilšerovi a Jiřímu Drahošovi, že jim pomůže se sběrem podpisů pod peticí: „Demokracie je ovšem i možnost volby. Proto jsem se rozhodl dvěma dosud deklarovaným kandidátům - Marku Hilšerovi a Jiřímu Drahošovi - pomoci zákonem stanovený počet podpisů shromáždit co nejrychleji. Na mých mobilních petičních stáncích bude možné podepsat i jejich archy,“ nabídl na sociální síti Horáček. Oba ale odmítli. 

Horáček pilně objíždí republiku, zde na snímku z Facebooku v Jenštejně

Vsaďte si na mě!

Michal Horáček se prý kampaní nebývale baví, což může být i díky tomu, že jde o bývalého hazardního hráče. Vsadit si sám na sebe ale odmítá, nicméně pro ostatní prezidentské klání rozhodně považuje za zajímavou sázkařskou příležitost, už kvůli tomu, že jeho kurz je nyní o něco nižší než u ostatních kandidátů: „Pokud jsou tři více méně vyrovnaní kandidáti, kurz je tři ku jedné. Co je méně, je nevýhodné, co je více, je výhodné. Z matematického sázkového hlediska je právě nyní výhodné vsadit na mě!“ láká v rozhovoru pro Zprávy na Seznamu Michal Horáček.

 

Volba a sázení jsou ale dvě různé věci. Podle Michala Horáčka nejsou průkazné ani předvolební průzkumy, na které má svůj názor, ale ani kurzy: „Pokud na někoho vsadíte 200 000, pak bookmaker, který vyvažuje rizika, musí dát kurz dolů,“ vysvětluje Horáček. Právě současný příznivý kurz Jiřího Drahoše by prý mohl být výsledkem jednorázové hodně vysoké sázky… A to se může snadno změnit. Nicméně je pravdou, že vysokému kurzu u Jiřího Drahoše dávají za pravdu i předvolební průzkumy. 

Lidi pokorně vnímám

Pravděpodobný prezidentský kandidát Michal Horáček ale neztrácí optimismus: „Kampaň dělám už třicet let, co se setkávám s lidmi ve veřejném prostoru,“ tvrdí pro Seznam s jistou nadsázkou. „Jezdím za lidmi a vnímám jejich příběhy. Ty písničky, texty a básně to je dílo těch lidí a já je umím pokorně vnímat,“ naráží na svou původní profesi textaře. 

A nyní nemůže, spolu s manželkou, budoucí první dámou, jak píše, chybět ve Varech

Jako svou výhodu považuje i to, že nemá absolutně žádné vazby na současné politiky: „Nebudu nikomu nic dlužen, budu mít ke všem stejně daleko i blízko,“ sdělil v rozhovoru pro Zprávy na Seznamu. Podle průzkumů, kterým ale sám nevěří, jeho preference spíše klesají. I kdyby šlo o určitou tendenci, nehodlá rozhodně kampaň zabalit a poskytnout svou podporu právě Drahošovi: „Moje kampaň je usilovně odpracovaná mými podporovateli, přece nemohu ty lidi zklamat,“ zní jeho jasné vyjádření. Horáček se zabývá také spekulací, zda bude Zeman při jeho nedobrém zdravotním stavu vůbec kandidovat… Jeho a Zemanův svět se však zcela jasně míjí: „Miloše Zemana podporovat nebudu - hodnoty, které reprezentuje, jsou neslučitelné s těmi, které zastávám já,“ uvedl na Facebooku zcela jasně. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace