Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejčtenější německý bulvár popsal Helenu Vondráčkovou jako jednu z největších hvězd Východu. Čtenáře nechal hádat, kolik jí je a ona jim prozradila…

27.06.2017
Nejčtenější německý bulvár popsal Helenu Vondráčkovou jako jednu z  největších hvězd Východu. Čtenáře nechal hádat, kolik jí je a ona jim prozradila…

Autor: Bild / repro

Popisek: Helena Vondráčková v Bildu

Mimořádné pocty se dočkala Helena Vondráčková. Mezinárodně nejpopulárnější česká zpěvačka o víkendu oslavila své sedmdesáté narozeniny. Jejího stěží uvěřitelného životního jubilea si všimli nejen čeští novináři, ale také jejich kolegové v zahraničí. Například nejčtenějších německý deník Bild Vondráčkové věnoval rozsáhlý medailon, v němž ji popsal jako jednu z největší pěveckých hvězd Východu, která prodala již osm milionů desek.

Své čtenáře nechal Bild zároveň hádat, kolik je této české zpěvačce let. A nijak jim to neusnadnil. Na fotografiích, které reportéři pořídili přímov její vile v Řitce, vypadá  bez přehánění opravdu skvěle. Má na sobě krátkou džínovou sukni a  modrobílou pruhovanou halenku. Na jedné fotografii pózuje v houpacím křesle u svého krbu, na další je zachycena se svým manželem Martinem Michalem na zahradě, u bazénu, v ruce se šampaňským. Prozrazuje, že jejím elixírem mládí je právě její o dvanáct let mladší muž. Jenže ve skutečnosti vypadá podstatně mladší ona. Nelze přehlédnout její skvělou postavu, mladistvý účes i outfit, zatímco na jejím partnerovi se již výrazně podepsal zub času. 

 

Helena a Hellmut

Je zajímavé, že zatímco  Bild  věnuje Michalovi více pozornosti, nezmiňuje se o prvním manželovi Vondráčkové, německém muzikantovi Hellmutovi Sickelovi. Ten se navíc poté, co se rozvedli, vrátil do Německa, kde v hudební branži působí dosud. Letos je tomu shodou okolnosti čtyřicet let, co se Helena s Hellmutem poprvé potkala na festivalu v polských Sopotech, kde se stala hlavní hvězdou a její píseň Malovaný džbánku obrovským hitem. A on byl baskytaristou velmi populární německé skupiny Kreis. Až do roku 1983 udržovali vztah na dálku, ale  Hellmut se nakonec přestěhoval do Prahy, kde hrál v Orchestru  Gustava Broma. Ve stejném roce se také konala ve Strážnici jejich slavná svatba. Jenže časem se dostavila manželská krize a Sickel v tichosti zmizel do  Berlína. A pak se zase vrátil zpět do Čech, ale vztah se už nepodařilo zachránit. V té době už se navíc Helena začala stýkat s Martinem.

 

Vila i hausbót

Vondráčková však Bildu  prozradila některé jiné detaily ze svého soukromí. Ve své vile o rozměrech 1400 metrů čtverečních žije nejen s manželem, ale také devítiletou fenkou Elsou a roční kočkou Micou. Součástí areálu  je  zahradní bazén, prostorný bar, sbírka míšeňského porcelánu, soukromé muzeum, plné zpěvaččiných cen a dalších trofejí. K dispozici má také  obytný, třináct metrů dlouhý autobus, s nímž jezdí na koncerty, a hausbót na Slapské přehradě. Vůbec poprvé nechala novináře nahlédnout do své ložnice. A řeč došla i na její „třináctou“ komnatu. I když Helena nemá žádné děti, což ji celý život velmi trápilo, přiznala se, že chtěla mít alespoň tři. 

Ein Kessel Buntes

Bild připomněl častá účinkování Vondráčkové v Německu, kde dokonce moderovala nejpopulárnější televizní show Ein Kessel Buntes. V několika číslech navíc zpívala,  stepovala a hrála na klavír. V nablýskané estrádě s velkým úspěchem vystoupila několikrát, společně s dalšími hvězdami té doby, ať už Východu nebo ze Západu, například s kultovní skupinou ABBA. Z českých zpěváků společně s ní účinkovali Karel Gott a Jiří Korn.  Vondráčková tvrdí, že ji Ein Kessel Buntes  naučil profesionalitě. Pečliví Němci prý připravovali každé vydání této show několik měsíců. A především se díky ní stala mezinárodně nejpopulárnější českou zpěvačkou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace