Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejčtenější německý bulvár popsal Helenu Vondráčkovou jako jednu z největších hvězd Východu. Čtenáře nechal hádat, kolik jí je a ona jim prozradila…

27.06.2017
Nejčtenější německý bulvár popsal Helenu Vondráčkovou jako jednu z  největších hvězd Východu. Čtenáře nechal hádat, kolik jí je a ona jim prozradila…

Autor: Bild / repro

Popisek: Helena Vondráčková v Bildu

Mimořádné pocty se dočkala Helena Vondráčková. Mezinárodně nejpopulárnější česká zpěvačka o víkendu oslavila své sedmdesáté narozeniny. Jejího stěží uvěřitelného životního jubilea si všimli nejen čeští novináři, ale také jejich kolegové v zahraničí. Například nejčtenějších německý deník Bild Vondráčkové věnoval rozsáhlý medailon, v němž ji popsal jako jednu z největší pěveckých hvězd Východu, která prodala již osm milionů desek.

Své čtenáře nechal Bild zároveň hádat, kolik je této české zpěvačce let. A nijak jim to neusnadnil. Na fotografiích, které reportéři pořídili přímov její vile v Řitce, vypadá  bez přehánění opravdu skvěle. Má na sobě krátkou džínovou sukni a  modrobílou pruhovanou halenku. Na jedné fotografii pózuje v houpacím křesle u svého krbu, na další je zachycena se svým manželem Martinem Michalem na zahradě, u bazénu, v ruce se šampaňským. Prozrazuje, že jejím elixírem mládí je právě její o dvanáct let mladší muž. Jenže ve skutečnosti vypadá podstatně mladší ona. Nelze přehlédnout její skvělou postavu, mladistvý účes i outfit, zatímco na jejím partnerovi se již výrazně podepsal zub času. 

 

Helena a Hellmut

Je zajímavé, že zatímco  Bild  věnuje Michalovi více pozornosti, nezmiňuje se o prvním manželovi Vondráčkové, německém muzikantovi Hellmutovi Sickelovi. Ten se navíc poté, co se rozvedli, vrátil do Německa, kde v hudební branži působí dosud. Letos je tomu shodou okolnosti čtyřicet let, co se Helena s Hellmutem poprvé potkala na festivalu v polských Sopotech, kde se stala hlavní hvězdou a její píseň Malovaný džbánku obrovským hitem. A on byl baskytaristou velmi populární německé skupiny Kreis. Až do roku 1983 udržovali vztah na dálku, ale  Hellmut se nakonec přestěhoval do Prahy, kde hrál v Orchestru  Gustava Broma. Ve stejném roce se také konala ve Strážnici jejich slavná svatba. Jenže časem se dostavila manželská krize a Sickel v tichosti zmizel do  Berlína. A pak se zase vrátil zpět do Čech, ale vztah se už nepodařilo zachránit. V té době už se navíc Helena začala stýkat s Martinem.

 

Vila i hausbót

Vondráčková však Bildu  prozradila některé jiné detaily ze svého soukromí. Ve své vile o rozměrech 1400 metrů čtverečních žije nejen s manželem, ale také devítiletou fenkou Elsou a roční kočkou Micou. Součástí areálu  je  zahradní bazén, prostorný bar, sbírka míšeňského porcelánu, soukromé muzeum, plné zpěvaččiných cen a dalších trofejí. K dispozici má také  obytný, třináct metrů dlouhý autobus, s nímž jezdí na koncerty, a hausbót na Slapské přehradě. Vůbec poprvé nechala novináře nahlédnout do své ložnice. A řeč došla i na její „třináctou“ komnatu. I když Helena nemá žádné děti, což ji celý život velmi trápilo, přiznala se, že chtěla mít alespoň tři. 

Ein Kessel Buntes

Bild připomněl častá účinkování Vondráčkové v Německu, kde dokonce moderovala nejpopulárnější televizní show Ein Kessel Buntes. V několika číslech navíc zpívala,  stepovala a hrála na klavír. V nablýskané estrádě s velkým úspěchem vystoupila několikrát, společně s dalšími hvězdami té doby, ať už Východu nebo ze Západu, například s kultovní skupinou ABBA. Z českých zpěváků společně s ní účinkovali Karel Gott a Jiří Korn.  Vondráčková tvrdí, že ji Ein Kessel Buntes  naučil profesionalitě. Pečliví Němci prý připravovali každé vydání této show několik měsíců. A především se díky ní stala mezinárodně nejpopulárnější českou zpěvačkou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace