Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sexy cynik dojel na své vášně. Skončil v léčebně, vyfasoval parohy a na alimentech cáluje mega měsíčně. A tak se vrhl na další džob. Tajnosti slavných

20.06.2017
Sexy cynik dojel na své vášně. Skončil v léčebně, vyfasoval parohy a na alimentech cáluje mega měsíčně. A tak se vrhl na další džob. Tajnosti slavných

Foto: Adam Bradley

Popisek: David Duchovny

Tak namyšleného chlapa aby hledal se svíčkou v pravé poledne – sám hrdě říká, že je sex symbol. Na lechtivých scénách a erotice vydělal David Duchovny mnohonásobně víc než na Aktech X, přesto se vrhl do úplně jiné branže. Musí totiž makat na alimenty, které mu pořádně pouštějí žilou.

Suverénů je sice plný Hollywood, nebo se přinejmenším tak tváří, protože se to od nich tak nějak automaticky očekává. Tenhle chlap si ale na nic nehraje. Vážně je skálopevně přesvědčen, že je sex symbol, kterému žádná neodolá. Kromě docela slušné vizáže a charismatu ale může nabídnout ještě něco navíc, což je ve světě showbyznysu spíše vzácností. Nejenže má v hlavě pořádně trénovaný mozek, ale také ho umí používat. A aby buňky šedé kůry mozkové nezahálely, pustil se David Duchovny již v raném mládí do psaní. Pokoušel se o poezii, prózu i drama. Pak literární tvorbu kvůli pracovní vytíženosti před kamerou na pár desetiletí odsunul do ústraní, aby se k ní po padesátce konečně vrátil.

Ten mizernej Bucky Dent!

Ten mizernej Bucky Dent!

Vydání knižní prvotiny si nadělil k pětapadesátým narozeninám a i v literární branži sklidil úspěch. Humoristická próza Kráva nebeská (Holy Cow), která vyšla v roce 2015, je vcelku originální a čtivou moderní pohádkou o trojici zvířecích přátel na dobrodružné cestě za vidinou lepšího života. Nyní přichází ‘agent Mulder‘ na náš knižní trh s dalším svým románem Ten mizernej Bucky Dent! (Bucky F*cking Dent), který vydalo nakladatelství Knižní klub.

Píše se rok 1978. Ted je salónní komunista, spisovatel a také prodavač arašídů na stadionu New York Yankees. Tedy spisovatel… rád by se jím stal, ale pořád nenachází své téma, protože v životě skoro nic nezažil. Když se dozví, že je jeho otec nevyléčitelně nemocný, svět se mu rázem obrátí vzhůru nohama. Nejenže se po letech s otcem zase sbližuje. Navíc se nastěhuje zpátky do rodného domu a začne vymýšlet, jak otce udržet v co nejlepší náladě. A protože ten je vášnivým fanouškem baseballu, je jasné, kudy povede cesta. Jenže jak to zaonačit, když otcovi milovaní Boston Red Sox prohrávají jeden zápas za druhým a v lize jsou suverénně nejhorším týmem?

S maminkou Margaret

S maminkou Margaret

Šprt z dobré rodiny

Úspěšný americký herec David William Duchovny se narodil 7. srpna 1960 na newyorském Manhattanu. Jeho otec byl novinář a spisovatel a matka učitelka se skotskými kořeny. Starší bratr Daniel rovněž propadl světu filmu. Začínal jako kameraman, časem se prosadil jako režisér, má na kontě ocenění za nejlepší komerční video a v roce 1990 založil vlastní produkční společnost. Sestra Laurie, provdaná Birnbaum, naopak vykročila v matčiných stopách a učí angličtinu na střední škole v newyorském Brooklynu. Jako dítě byl David hodně uzavřený a plachý, čehož prý bratr rád zneužíval a říkával mu, že je retardovaný. Opak byl ale pravdou. Když bylo Davidovi jedenáct let, rodiče se rozvedli. Otec Amram, který pocházel z ruské židovské rodiny, se odstěhoval do Bostonu a v roce 2003 zemřel po dlouhé srdeční chorobě. Matka Margaret zůstala s dětmi v New Yorku. David nastoupil na prestižní soukromou Princetonskou univerzitu, kde v roce 1982 získal bakalářský titul z anglické literatury. Magisterský titul pak k němu přidal na Yale University ve státě Connecticut. Kromě studií se věnoval sportu, především basketbalu a baseballu. Nakonec zkusil několik reklam a herectví ho začalo bavit, takže u něj zůstal a postgraduální studia na Yale už nedokončil.

V úspěšném erotickém seriálu Deníky červených střevíčků

V úspěšném erotickém seriálu Deníky červených střevíčků

Sexuální průvodce

Navzdory vzdělání, přitažlivému exteriéru a odhodlání nebyly jeho herecké počátky snadné. „Vždycky jsem si myslel, že jsem jedním z těch, kteří nemají problémy. Až když jsem začal hrát, bylo to, jako bych najednou problémy měl,“ říkává s oblibou. Nejprve si herectví vyzkoušel na divadelních prknech. Před kamerou stanul poprvé v roce 1988 v populární komedii Podnikavá dívka jako jeden z přátel hlavní hrdinky na narozeninové oslavě. Tím odstartoval ve světě filmu a v následujících letech neměl o menší role nouzi. V roce 1992 dostal nabídku ztvárnit hlavní postavu v filmu kanadského televizního kanálu Showtime Deníky červených střevíčků, čímž odstartoval svoji pouť coby Jake Winters do erotických snů statisíců žen. Start to sice nebyl nijak velkolepý, přesto se následně začal natáčet seriál, aniž David či kdokoli další tušil, že se projekt bude dál rozvíjet a udrží se na obrazovkách až do roku 2002. Duchovny se stal sex symbolem a hrdě se tak prezentuje dodnes. Koneckonců měl tuto image čím podpořit. Ale o tom až později.

S Gillian Anderson v první řadě slacné sci-fi série Akta X

S Gillian Anderson v první řadě slavné sci-fi série Akta X

Mulder a Scullyová

Opravdový průlom v kariéře znamenaly zhruba v téže době série televizního kanálu Fox Akta X a postava agenta FBI Foxe Muldera, který se svou krásnou kolegyní Danou Scullyovou v podání Gillian Anderson řeší mimozemské záhady, paranormální jevy a setkání třetího druhu. Od sexuálních hrátek a hrdé prezentace svých kvalit se tak David poněkud vzdálil až do roku 2007, kdy se znovu naplno rozjel v seriálu Californication. A jakoby si v něm zahrál sám sebe. Jeho Hank Moody je doslova posedlý ctí a zároveň sebezničujícím chováním ve stylu chlast, drogy a sex, jímž současně obohacuje i ničí svoji spisovatelskou kariéru. Okouzlující zhýralec dobývá ženská srdce s neskrývaným cynismem a nikdy se za nic neomlouvá.Oddává se těm nejnemorálnějším a nejnecudnějším sexuálním dobrodružstvím, jaká si jen hollywoodští scenáristé dokázali vymyslet, takže zážitky čtveřice dam ze Sexu ve městě jsou proti němu slaboučkým čajíčkem pro batolata. Natáčení projektu, jiskřícího vášní a erotikou, prý ale nebylo ani trochu sexy. „Je to jenom divné. Některé lidi možná divné věci vzrušují, ale já k nim nepatřím. Co je, proboha, vzrušujícího na tom, když se při tom nad vámi naklání deset zpocených lidí s reflektory?“ prozradil v jednom rozhovoru.

Okouzlující zhýralec Hank Moody v seriálu Californication

Okouzlující zhýralec Hank Moody v seriálu Californication

Kvůli sexu do léčebny

V roce 1997 si David vzal kolegyni Téu Leoni, o dva roky později se jim narodila dcera Madelaine West a v roce 2002 k ní přibyl ještě syn Kyd Miller. Jejich manželství působilo léta navenek šťastně a vyrovnaně a nikdo netušil, že se pár potýká s vážným problémem. Sex a erotika jsou totiž sice vítaným kořením partnerského života, když je ale něčeho moc, je toho časem příliš. Tu a tam se objevila v médiích ‘zaručená‘ zpráva o Davidově sexuální náruživosti, nikdo to ale nebral moc vážně. Duchovny a sex prostě díky jeho rolím tak nějak patřili k sobě. Jenže… Po jedenácti letech manželství se herec konečně rozhodl své problémy řešit. Koncem léta 2008 vzkázal exkluzivně na stránkách magazínu People prostřednictvím svého advokáta Stantona Steina světu, že se uchýlil do léčebny, specializované na boj se závislostmi: „Dobrovolně jsem nastoupil do tohoto zařízení, abych se léčil ze závislosti na sexu. Žádám vás, abyste respektovali soukromí mé ženy a mých dětí, protože s tímto problémem bojujeme jako rodina.“ Jestli byla hlavním důvodem nevěra, nebo už Téa začala být Davidovou neúnavnou vášnivostí příliš unavená, těžko říct.

S exmanželkou Téou Leoni

S exmanželkou Téou Leoni, která teď exceluje v seriálu Madam Secretary

Solí mega měsíčně

Proslýchalo se, že mu byla žena nevěrná s kolegou Billym Bobem Thorntonem, s nímž si zahrála v roce 2009 v komedii Smell of Success. A sexuální náruživec tento fakt prostě neunesl. Ať už to bylo jakkoli, každopádně ani Davidova léčba krach manželství neodvrátila. V červnu roku 2011 začali slavní manželé žít odděleně a o tři roky později úřady jejich svazek definitivně oficiálně ukončily. Podle herce byl hlavní příčinou nenávratný krach vztahu. Děti byly svěřeny do péče matky a podle serveru tmz.com je Duchovny povinen na ně platit v přepočtu 170 000 korun měsíčně a dalších v přepočtu 830 000 korun exmanželce. S tím, že také uhradí náklady svých potomků na vzdělání na soukromé střední, případně i vysoké škole. Kromě pořádně vysokých alimentů mu jako památka na Téu zbyl na prsteníčku vytetovaný snubní prsten, zbavit se ho ale určitě nemíní. „Manželství je jedním z nejšťastnějších období mého života. Nikdy bych to nezměnil. Nechápu, proč se lidé snaží přepsat svoji historii. My žijeme pět bloků od sebe. Je to nutné kvůli našim dětem. Měli bychom zůstat ve spojení,“ dodal s tím, že zakládat další rodinu v plánu rozhodně nemá. „Nemyslím si, že se chci znovu oženit. Myslím, že jsem na to starý,“ dodal v rozhovoru pro magazín People.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská