Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Legendární režisér si vyhlédl nejkrásnější herečky a pak je týral a sexuálně obtěžoval. Dostávaly od něj ohavné návrhy...

01.06.2017
Legendární režisér si vyhlédl nejkrásnější herečky a pak je týral a sexuálně obtěžoval. Dostávaly od něj ohavné návrhy...

Autor: Wallpepars

Popisek: Alfred Hitchcock

Česká televize nedávno připomenula hned několika filmy legendárního filmového režiséra, mistra děsivých thrillerů, Alfreda Hitchcocka. Společným rysem nestárnoucích snímků jsou kromě napínavé podívané i krásné a záhadné blondýnky, pro něž měl ne zrovna pohledný „Hitch“ velkou slabost. Jednou z nich byla i křehká plavovláska Tippi Hedrenová. Ta nakonec musela kvůli jeho „ohavným návrhům“ spolupráci s ním ukončit.

Hitchcockovy krásky se odlišovaly od většiny sexbomb té doby, například Marilyn Monroe.  Režisér tvrdil, že dobře vyvinuté sexy ženy ho nevzrušují, protože jsou málo záhadné. Zato jeho hrdinky byly záhadné dostatečně, na diváky působily svou dokonalosti i chladnou krásou. A všechny si byly tak velmi podobné, že je na první pohled těžké je rozeznat.

Sexuální úchylka?

To, že si Hitchcock vybíral do hlavních rolí v podstatě stále stejné herečky a nakládal s nimi až trestuhodně, bylo považováno za jeho zvláštní sexuální úchylku. Kolem jeho vztahu k ženám panuje dosud řada spekulací a výrazně je oživilo také televizní drama televize HBO z roku 2012, nazvané  Dívka. Zaměřilo  se  na příběh jedné z jeho osudových  plavovlásek, Tippi Hedrenové, která  prožívala při natáčení slavného snímku Ptáci doslova peklo. Zatímco jí Hitchcock sliboval, že namísto  živých ptáků použije atrapy, ve skutečnosti  na ni vypustil živé špačky, kteří  Tippi vážně zranili a málem jí vyklovali oči. Herečka kvůli tomu utrpěla těžké psychické trauma. Po jednom záběru, opakovaném pětačtyřicetkrát, pak skončila na týden v péči lékařů. Při natáčení snímku Marnie ji režisér navíc sexuálně obtěžoval.

 

Legendární Hitch s Tippi Hedren

Kráska a  tlusté prase

V souvislosti s uvedením snímku Dívka Tippi Hedrenová  na natáčení s Hitchcockem  zavzpomínala a prozradila, že  scénář odpovídá skutečnosti. Přiznala, že ji tento  kontroverzní režisér  mnoho naučil, ale zároveň jí byl nesnesitelně posedlý. Ostatně, v jedné z působivých scén Dívky se Hitch svěřuje, že kvůli svému zevnějšku nemá u Tippi šanci. Sám své tlusté tělo nenáviděl a mluvil o něm pohrdavě.   Talentovaná herečka nakonec musela spolupráci s ním ukončit,  zdůvodnila to tím, že od něj dostávala ohavné návrhy a rozčileně ho nazvala tlustým prasetem. Vyhrožoval jí prý, že zničí její kariéru a to také udělal. Byla to pro ni těžká rána, protože v té době sama vychovávala svoji malou dceru, dnes známou herečku Melanii Griffithovou. Rozchod měl však dopad i na samotného Hitchcocka, podle jeho známých se z něj nikdy nevzpamatoval.

 

Sopka Grace

Neméně však byl posedlý i další nádhernou herečkou, Grace Kellyovou. Tvrdil o ní, že je sopka, pokrytá sněhem, kombinace chtíče a frigidity. Podobně jako Tippi i ona při natáčení leckdy trpěla, například po pěti dnech práce  na filmu Vražda na objednávku  měla tělo plné modřin. Kdo se domníval, že hrůznou scéna, při níž ji najatý vrah škrtí punčochou,  sehrála její dublérka, hodně se mýlil. Režisér nechal Grace pořádně přiškrtit.  Když se tato populární hvězda stala monackou kněžnou, snažil se ji přesvědčit, aby  s ním nadále točila film. To se mu však  nepodařilo, i když za ní osobně zajel do Monaka. Její kariéru rázně ukončil přísný kníže Rainier. Jednou provždy už musela hrát pouze roli kněžny.

A s Grace Kelly...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace