Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nejslavnější dítě na světě a nejvíce sexy muž tragicky zahynul. Doplatil na rodinné prokletí…

28.05.2017
Nejslavnější dítě na světě a nejvíce sexy muž tragicky zahynul. Doplatil na rodinné prokletí…

Foto: ČT

Popisek: Jsem JFK junior. Tak se jmenuje dokument, který odvysílala ČT

Už od okamžiku, kdy se narodil, byl předurčen k slávě a bohatství, ale bohužel také k rodinnému prokletí. Jeho matkou byla nejfotografovanější žena světa Jacqueline Kennedyová a otcem nikdo jiný než slavný americký prezident John Fitzgerald Kennedy. John Kennedy junior se díky svému jménu i atraktivnímu zevnějšku stal celebritou, jíž svého času nemohl konkurovat nikdo jiný.

Na svět přišel 25. listopadu 1960, pouze šestnáct dnů poté, co se  J. F. Kennedy stal 35. prezidentem Spojených států. A možná právě náhoda, že mladý sympatický pár očekával před volbami narození potomka, přispěla ke zvolení Kennedyho prezidentem. Krásná a milá Jackie totiž objížděla  se svým mužem až do poslední chvíle mítinky a pomáhala mu sbírat cenné hlasy. To již  vypukla v Americe  „kennedymánie“. Žádný jiný prezidentský pár se netěšil takové pozornosti nejen doma, ale i v zahraničí. Kamkoliv přijel, vyvolal davové šílenství, srovnatelné snad jen s největšími superstar šedesátých let, Beatles.

 

Dojemná pocta otci

Kromě prezidenta a první dámy byla mimořádná pozornost věnována také jejich roztomilým dětem, dceři Caroline a především Johnovi juniorovi. Prezident si s nimi často hrál ve své pracovně, kde  společně dováděli. Právě v této době vznikly kultovní fotografie JFK a jeho potomků. Na jedné z nich se pod jeho pracovním stolem schovává tříletý syn. Ještě slavnější snímek však vznikl v listopadu 1963, na pohřbu prezidenta Kennedyho poté, co byl zastřelen  při návštěvě v texaském Dallasu.  Fotografie, která doslova obletěla celý svět, zachytila malého Johna, jak stojí vedle matky, zdrcené vdovy Jacqueline a salutuje před rakví svého otce.

 

Populární prezidentský pár s malým Johnem

Nejvíce sexy muž

A právě od tohoto smutného okamžiku, který dojímal miliony lidí, se stal doslova miláčkem médií. Jejich  pozornosti pak čelil po celý svůj život, obzvláště, když byl prestižním časopisem People zvolen „nejvíce sexy mužem na světě“, přičemž to bylo poprvé, co takový titul nezískala žádná herecká hvězda. John však žádné ambice být nejvíce sexy mužem neměl, ba naopak, přál si být co nejlepším člověkem a  chtěl jít spíše ve stopách svého otce. K podobné dráze byl předurčen, byl vzdělaný, komunikativní a především nesmírně oblíbený. Přestože vystudoval práva, věnoval se nakonec žurnalistice a založil respektovaný politický časopis George. Jeho kariéru však velmi záhy ukončila nečekaná tragédie. Když v roce 1999 letěl se svou ženou Carolyn a švagrovou na  svatbu své sestřenice, letadlo, které sám pilotoval, se zřítilo do moře.

 

John a John v Oválné pracovně

Rodinné prokletí

I když byla tragická nehoda zaviněna pravděpodobně tím, že John nebyl příliš zkušený pilot, v souvislosti s ní se často hovoří o rodinném prokletí. Bratr prezidenta Kennedyho Joseph byl za druhé světové války při letu sestřelen. O čtyři roky později přišla, opět při letecké nehodě, o život sestra Kathleen. V roce 1963 byl zastřelen samotný JFK, v roce 1968 pak byl při atentátu zavražděn prezidentův bratr Robert. Robertův syn zemřel na předávkování drogami, další syn Michael zahynul při lyžování. Série rodinných tragédií klanu Kennedyů pak pokračovala právě smrtí J. F. Kennedyho juniora, ale zdaleka tím neskončila. Když se ho pět let předtím ptali, jak se vyrovnal se smrtí své matky Jacqueline, kterou velmi miloval, odpověděl, že je na smrt v rodině zvyklý. Tehdy netušil, že je na řadě on sám.  Pohřeb Johna Kennedyho juniora musela rodina uspořádat na lodi uprostřed moře, aby byli jeho nejbližší ušetřeni další mediální štvanici.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace