Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zlí ztroskotanci? Anebo muslimský sebevražedný atentátník? Čeká se na jediné. Potvrzení, že v Manchestru opět útočil islámský teror

23.05.2017
Zlí ztroskotanci? Anebo muslimský sebevražedný atentátník? Čeká se na jediné. Potvrzení, že v Manchestru opět útočil islámský teror

Autor: Youtube, repro

Popisek: Teroristický útok v Manchesteru

Americký prezident Trump, stejně jako všichni další státníci, odsoudil teroristický útok v Manchesteru, pachateli atentátu jsou podle něj „zlí ztroskotanci“. Nigel Farage, britský politik, který bojoval léta za Brexit, je dále, rovnou ukázal prstem na muslimský terorismus… Co se přesně stalo a co dosud víme?

Terorismus na koncertu Manchesteru si dosud vyžádal 22 mrtvých a 59 raněných. Zemřely i nevinné děti… Na koncertě americké zpěvačky Adriany Grande v Manchesteru došlo k tragédii, při níž zemřeli i mladí lidé. Bombu plnou hřebíků zde odpálil s největší pravděpodobností sebevražedný útočník. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin. Nedaleká stanice Victoria Station byla evakuována, lidé od koncertní haly se mají držet dál. Na místě zasahují pyrotechnici a hasiči.

Všude byla jenom mrtvá těla

„Okolo arény pobíhali lidé a bylo tam spoustu policejních aut," uvedl jeden ze svědků útoku pro stanici BBC. „Když jsem vstal a podíval se kolem sebe, všude byly jenom těla, odhaduji 20-30 těl. Nemůžu říct, jestli někteří z nich byli mrtví, ale vypadali mrtví," popisuje další účastník koncertu.

„Byla to určitě bomba. Stáli jsme na vrcholu schodů a sklo explodovalo - bylo to blízko, tam kde prodávali zboží. Celá budova se otřásla. Potom se objevil výbuch a pak se rozsvítil oheň," popsala pro BBC první okamžiky po explozi svědkyně, které byla na místě, aby vyzvedla z koncertu své dvě dcery.

Zpěvačka je podle posledních informací v pořádku, vyjádřila se již i na svém twitterovém účtu. Adriana Grande je idol teenagerů, proto také bylo na koncertě tolik mládeže, ale i dětí...

Srdcervoucí zpráva z Manchesteru

Za odpudivý teroristický útok čin označila britská premiérka Theresa May. Útok odsoudil i čínský prezident Si Ťin-pching, který kondolenci zaslal britské královně Alžbětě II. Soustrast vyjádřil i předseda Evropské rady Donald Tusk.

Zdrcen je i bývalý fotbalista klubu Manchester United David Beckham. „Jako otec i člověk jsem tím, co se stalo, hluboce zarmoucen,“ napsal.

Česká diplomacie prostřednictvím velvyslanectví v Londýně zjišťuje, zda mezi obětmi byli i čeští občané. Stoprocentně vyloučit to zatím nelze. V pohotovosti je také česká policie a tajné služby, které v kooperaci s britskými kolegy zjišťují další podrobnosti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace