Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cizincem ve vlastní zemi? Němci to s migranty prostě přehnali, píše ´nekorektní´novinář z ´nekorektního´ webu

23.05.2017
Cizincem ve vlastní zemi? Němci to s migranty prostě přehnali, píše ´nekorektní´novinář z ´nekorektního´ webu

Autor: Europoslanec Zdechovský na svém Facebooku

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Web pro muže (proto z podstaty ostrý a nekompromisní) g.cz zveřejnil článek, kterým teď žije internet. Kontroverzní text se vrací k uprchlické krizi. Němci prý kvůli záplavě cizinců úplně rezignovali na vlastní tradice a podle ‘nekorektního‘ novináře Ivana Breziny bude ještě hůř.

V textu na serveru g.cz se uvádí, že v Německu se diskutuje o nutnosti lépe popsat většinovou kulturu a začít ji prosazovat ve společnosti. „No protože si Němci do své země pustili příliš mnoho imigrantů, kteří je začínají ohrožovat – zatím jen kulturně. Začalo to v 70. letech s Turky, kterých dnes v Německu žije asi 1,6 milionu. Pokračuje to dalším asi milionem cizinců nejen ze Sýrie, Iráku a dalších zemí, které na podzim 2015 do Německa v rozporu se zákony Evropské unie pozvala Angela Merkelová. Většina přitom přišla nikoli jako váleční běženci, ale jako ekonomičtí imigranti,“ uvádí ve svém článku g.cz.

Němce považují za „podřadné nevěřící“

Cizinců je teď v Německu nějak moc. Problém podle autora článku spočívá v tom, že se v hostitelské zemi chovají jako doma. „Mluví svými jazyky, zachovávají si své náboženství a zvyky. Své ženy nutí chodit zahalené a vycházet z domova co nejméně a bijí je. Němce považují za „podřadné nevěřící“ a jejich ženy a dcery za „ku*dy a coury“. Nedávno jeden imigrant zapálil Němce vlasy, protože neměla burku,“ píše g.cz. Cizinci tak prý v Německu bojují s dalšími přistěhovalci z jiných zemí, které pokládají za nepřátele. „Shlukují se v etnicky oddělených čtvrtích, kde začíná být pro Němce nebezpečno. Stručně řečeno – nestávají se z nich Němci a nezačleňují se do většinové evropské společnosti. Narušují tím její stabilitu a vytvářejí zárodky budoucích velkých problémů.“

A server idnes.cz k tomu dodává: „O takzvané Leitkultur, tedy většinové, vedoucí, národní či dominantní kultuře, se v Německu debatuje se střídavou intenzitou už téměř dvacet let.“ Mentalita lidí, kteří sem přicházejí, je zkrátka úplně jiná, než ta naše, a je těžké s tím něco udělat. „Když přece někam přijdu, chovám se tam tak, jak se chovají moji hostitelé – ne tak, jak jsem zvyklý z domova. Tohle je naprostý základ ‘slušného vychování‘, a komu se to nelíbí, má zůstat sedět doma někde v Tramtárii. Proč se o tom v Německu vůbec diskutuje?“ ptá se autor článku na g.cz.

Nejde o původ, ale o chování

Novinář g.cz se ve svém textu dále zaobírá tím, že multikulturní společnost prý nefunguje a neexistuje. Tradiční ´sluníčkářský´názor naopak zní, že je to nesmysl, celý svět je multikulturní, propojený. Není možné se tomu vyhnout, svět se mění a tradiční Evropa jednou zanikne. Stěhování národů už tu bylo v dějinách několikrát a nikdo mu nezabrání. Když lidé nemají vodu, nemají co jíst, těžko jim někdo zabrání, aby šli jinam. Redaktor g.cz ve svém textu naráží i na to, proč se prý muslimové v Německu nepřizpůsobí stejně jako Vietnamci u nás?

„Multirasová společnost s většinovou kulturou (která všechny spojuje) funguje, což jasně dokazují třeba čeští Vietnamci. Před lety k nám přišli a velmi rychle se zařadili. Chovají se jako my, uznávají naše normy a hodnoty a svou pracovitostí a pozitivním přístupem k životu českou společnost obohacují a doplňují,“ uvádí autor. Není to ale trochu jinak? Z čeho tu žijí? Jsou pro naši společnost Vietnamci skutečně tak přínosní? Nebudeme se pouštět do spekulací, ale řekněme si pár hesel – marihuana, pervitin, praní špinavých peněz, vietnamská mafie… Inu všechno je o lidech a je nesmysl někoho odsuzovat za to, odkud přišel.

Viníkem není náboženství

Příchozí by samozřejmě měli dodržovat základy slušného chování a nechovat se v Evropě jako diktátoři, kteří si myslí, že jim tu všechno bude jednou patřit. Jsou i takoví. Na první pohled by se tudíž mohlo zdát, jakoby náboženství bylo a bude metlou lidstva. Takový pohled je ale příliš zjednodušený. Vždyť právě křesťanství položilo kdysi základy fungování a mezilidských vztahů v evropské společnosti. Když se ale k jakékoli ideologii přidruží fanatismus a absolutní netolerance, pak se zrodí vážný problém. S eskalující migrační krizí se právě zrodil a žádné snadné řešení nejspíš opravdu neexistuje. Planeta si sice vždycky nakonec nějak poradila, ale asi nikdo z nás nechce další velkou válku či epidemii.

Dalším problémem je podle g.cz značná nevzdělanost příchozích, pocházejících z muslimských zemí. Vysoké procento z nich není jazykově vybaveno ani nemají žádnou odbornou kvalifikaci. Jenže lidí je stále víc a planeta Země je malá, takže již v následujících letech čekají podle odborníků některé africké státy velké hladomory. Stavět v 21. století zdi by ale nebylo řešením. A tak ať chceme či nikoli, budeme nakonec na starém dobrém evropském kontinentu multikulturní. Bohužel… nebo bohudík?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Vendula Kvochová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace