Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bledě modrá. A svět se může zbláznit. Jejich starosti bychom chtěli mít. Francouzská intelektuálka versus striptérka z Balkánu?

16.05.2017
Bledě modrá. A svět se může zbláznit. Jejich starosti bychom chtěli mít. Francouzská intelektuálka versus striptérka z Balkánu?

Autor: france24.com

Popisek: Nová francouzská první dáma Brigitte Macron

Obě v bledě modré a obě to pořádně schytaly. První dámy zkrátka opisují. Zatímco Trumpova Melania se podle kritiků zhlédla v nezapomenutelné Jackie Kennedy, která v módě udávala tón v šedesátých letech minulého století, kritika Macronovy Brigitte je ještě tvrdší – prý opisuje právě od Melanie. Všechno je ale trochu jinak.

Dvorním návrhářem Jackie Kennedy byl Oleg Cassini, Melania Trump oblékla na manželovu inauguraci model Ralpha Laurena, Brigitte Macron dala přednost své oblíbené značce Louis Vuitton. Všechny modely mají jedno společné – lady eleganci. A že obě současné první dámy zvolily bledě modrou, není nikterak překvapivé. Pokud to náhodou ještě nevíte, jsou tyto pastelové tóny jedním z největších hitů letošního jara. Sice si na ně zpravidla musíte nějaký čas zvykat, když se vám to ale podaří, zjistíte, že právě tahle barva je osobnost sama o sobě. Pro nevtíravou eleganci je tudíž tato barva mimořádně vhodná, protože výrazně podtrhuje osobnost své nositelky, a přitom zjemní její vzhled a potlačí jakékoli agresivní prvky střihu. Dávno to pochopila i britská královna Alžběta II., v jejímž šatníku právě modely této barvy tvoří nezanedbatelnou část. Nebo si možná nechala jen dobře poradit od své matky, která s oblibou právě bledě modrými odstíny dotvářela svou image dobromyslné, vlídné a křehké stařenky, i když ve skutečnosti byla hodně ráznou dámou.

Úžasné kouzlo bledě modré dávno dobře zná i britská královna Alžběta II.

Úžasné kouzlo bledě modré dávno dobře zná i britská královna Alžběta II.

Seniorka? Celý svět jen zírá!

Je jí čtyřiašedesát a klidně by mohla být svému manželovi matkou. Dělí je totiž téměř pětadvacetiletý věkový rozdíl. Žena průměrného vzhledu, štíhlá, nicméně povětšinou také průměrně oblečená. Trojnásobná matka a sedminásobná babička se vstupem do Elysejského paláce rázem stala novou mediální hvězdou. Budí emoce, pohoršení maloměšťáků i vášnivé diskuse, co ještě je a co už není v partnerských vztazích normální. Díky známé francouzské toleranci lomcuje manželství nového prezidenta mnohem víc okolním světem. A tradičně i sociálními sítěmi, kde se vzápětí objevily spekulace, že je Macronův svazek s Brigitte jen zástěrkou pro jeho homosexuální orientaci. Známý psycholog Petr Weiss sdělil deníku Blesk, že takovýto vztah považuje za nenormální. Normálnost je ale záležitost individuální a názory na ni se neustále vyvíjejí.

Americká inaugurace: Zatímco Melanii Trump kritikové vytkli pokud o kopírování Jackie Kennedy, manželka končícxího prezidenta Michelle Obama v modelu poněkud přestárlé chudé středoškolačky situaci naprosto nezvládla

Americká inaugurace: Zatímco Melanii Trump kritikové vytkli kopírování Jackie Kennedy, manželka končícího prezidenta Michelle Obama v modelu poněkud odrostlé chudé středoškolačky situaci naprosto nezvládla

Oidipus spí se svou matkou

Osmý francouzský prezident se seznámil se svou manželkou v době, kdy ho učila na prestižním gymnáziu. A pokud Macron opravdu není gay, rozhodně se ve vývoji poněkud zadrhnul. „Většina mužů zpravidla projde při volbě partnerky několika vývojovými fázemi,“ vysvětluje psycholožka Martina Kovářová. „Na počátku sexuálního života zpravidla pokukují po starších ženách, které pro ně představují zdroj zkušeností i záruku, že se hrátky obejdou bez následků. K vrstevnicím se zpravidla přesouvají až ve třicátých až čtyřicátých letech života. A jakmile jim zaklepe na dveře padesátka, začnou se poohlížet po partnerkách, které jsou o generaci mladší.“ Macron si svou profesorku bral v devětadvaceti a jejich manželství zůstalo vzhledem k věku nevěsty logicky bezdětné. Trvá již deset let, což napovídá, že se mu zalíbilo v pozici poněkud bezradného nesmělého studentíka, který potřebuje po svém boku ženu, jež ho povede. Že tomu tak nejspíš asi bude, napovídá i velmi rázné fungování Brigitte v jeho volební kampani. Dnes je již jasné, že bylo naprosto nezbytné. V podstatě introvertní Macron je totiž na veřejnosti zdvořile společenský, pro většinu lidí ale značně nečitelný.

Francouzská inaugurace: Brigitte Macron lze vytknout czhledem ke kostnatým kolenům příliš krátkou sukni a navíc - jakmile se dala do pohybu, zabila veškerou eleganci granátnickou chůzí

Francouzská inaugurace: Brigitte Macron lze vytknout vzhledem ke kostnatým kolenům příliš krátkou sukni a navíc - jakmile se dala do pohybu, zabila veškerou eleganci granátnickou chůzí

Reklama na plastiky

Před objektivy fotografů většinou dopadá paní Brigitte dobře, což je ovšem dar od přírody. V reálu by vám možná tak hezká nepřipadala. Původního na její image ale toho moc opravdu nezbylo. Bujná barvená hříva, zastřižená do rozverného mikáda, je dílem šikovného kadeřníka, o zářivé zuby se musel přičinit zručný stomatolog, bezchybná tvář bez jediné vrásky napovídá o kolagenových výplních a faceliftech. Nová první dáma je zkrátka velmi zdařilým dílem plastických chirurgů a vizážistů, přitom se jí ale daří udržovat dojem přirozené ženy, sršící energií. To, že prošla rukama odborníků, už ale dnes není nic neobvyklého, podstupují to miliony žen po celém světě a už se tím ani netají. Tak proč bychom to měli odsuzovat právě u nové francouzské první dámy? Přesto se stala především na sociálních sítích mimořádně populárním terčem kritiky, Čechy nevyjímaje. „Každá stará matrona najde svého Macrona“ – glosuje na Facebooku nové osazenstvo prezidentského paláce jistý vtipálek a další přidává: „Státy mívají první dámu, Francie bude mít první mámu.“ Přesto paní Brigitte je pravým opakem sexy modelky a zpěvačky Carly Bruni, atraktivní manželky exprezidenta Sarkozyho. A rozhodně působí mnohem důvěryhodněji než Trumpova bývalá striptérka z Balkánu, která se marně a komicky snaží ze všech sil přeladit v pseudointelektuálku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace