Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tato překrásná blondýnka to dotáhla z českých hereček vůbec nejdál. Byla představena i královně Alžbětě a princi Charlesovi

08.05.2017
Tato překrásná blondýnka to dotáhla z českých hereček vůbec nejdál. Byla představena i královně Alžbětě a princi Charlesovi

Foto: TV Nova

Popisek: Olga Schoberová

VIDEO V českých společenských magazínech často vycházejí různé žebříčky našich nejkrásnějších hereček. Při jejich bližším zkoumání však leckdo dospěje k názoru, že současné krásky, až na několik výjimek, vůbec nemohou konkurovat některým dřívějším hvězdám filmového plátna, které dodnes žijí. A o tom, čeho se podařilo dosáhnout nádherné Olze Schoberové, mohou pouze snít.

Olga Schoberová byla díky svému zevnějšku od začátku předurčena ke kariéře modelky nebo filmové hvězdy. Je paradoxem, že na rozdíl od mnoha jiných kolegyň o to vůbec nestála. A když se hvězdou stala, nikdy neměla hvězdné manýry. Svůj vzhled a úspěch vždy hodnotila velmi střízlivě, myslí si, že zásluhu na její kariéře měl pouze fakt, že byla hezká. A to je velmi skromné hodnocení toho, že ji příroda štědře obdařila oslňující krásou a božským tělem.

S Bohušem Záhorským v legendární westernové parodii Limonádový Joe

S Bohušem Záhorským v legendární westernové parodii Limonádový Joe

Nenápadná hvězda

Podobně jako Brigitte Bardot a Ursulla Andress se stala jedním ze sexysymbolů své doby a dráždila muže po celém světě na obálce proslulého časopisu pro pány Playboy. Ostatně tyto herečky mají mnoho společného, třeba nevydařená manželství a to, že rázně ukončily svoji kariéru. Zatímco však Brigitte svoji slávu neunesla a pokusila se o sebevraždu, Olga ji nijak zvlášť neprožívala. Poté co natočila dvaadvacet filmů, upřednostnila život v ústraní, mimo zájem médií. I když dosud vlastní vilu v luxusním sídle celebrit, Beverly Hills, před několika lety se v tichosti vrátila do Prahy a nijak na sebe nepoutá pozornost. Přestože je dodnes stále atraktivní, myslí si, že už dávno nikoho nezajímá. Je však docela možné, že ukončit svoji filmografii ve čtyřiceti byl z její strany dobře promyšlený tah. Na plátně totiž nikdy nezestárla.

Štěstí na role

Olga Schoberová měla také velké štěstí na role. Hrála sice většinou naivní krásky, ale zato v nesmrtelných filmech, jakými jsou legendární Limonádový Joe, Kdo chce zabít Jessie?, Pane, vy jste vdova, nebo Adéla ještě nevečeřela. Okouzlila v nich nejen diváky, ale jejím svodům například podlehli i známý režisér Juraj Jakubisko, kreslíř Kája Saudek, spisovatel Josef Nesvadba nebo psychiatr Miroslav Plzák. A když  triumfovala u nás, zkusili ji pracovníci tehdejšího Filmexportu nabídnout zahraničním filmařům. Jako jediná česká herečka pak prorazila, již pod pseudonymem Olga Beerová, v cizině, dokonce i v Hollywoodu.

Olga Schoberová v roce 1968 v Londýně:

Hallo s Charlesem

Coby první filmová hvězda z Východu byla společně s Joan Collins, Davidem Hemmingsem nebo Richardem Chamberlainem představena i anglické královně Alžbětě. Princ Charles, jehož slabost pro ženy je proslulá, na ní mohl oči nechat. Traduje se, že právě u ní postál v řadě celebrit nejdéle a její krása ho úplně vyvedla z míry. Když na jejich setkání Olga po letech vzpomínala v rozhovoru pro časopis Kino, přiznala se, že dodnes neví, co jí tehdy říkal. Ona sama se prý zmohla pouze na „hallo“.

Ve společnosti superstar

Ve většině filmů byla sice především na ozdobu, ale hrála vedle takových hvězd, jakými byli Klaus Kinski, Anthony Quinn nebo Brad Harris, jenž se stal nakrátko jejím prvním manželem. Poté se Olga provdala za filmového producenta, později dokonce ředitele prestižní společnosti Warner Brothers Johna Calleye a vydrželi spolu dvacet let. Díky němu se ocitla ve společnosti největších světových filmových hvězd, například Roberta Redforda, Paula Newmana nebo Clinta Eastwooda. Ve světě superstar se pohybuje také díky své dceři Sabrině, která pracuje jako stylistka, například pro Angelinu Jolie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace