Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dal jí kopačky, když mohl mít každou. Po třiceti letech přilezl ke křížku s tím, že je ženou jeho života. Jenže…

06.05.2017
Dal jí kopačky, když mohl mít každou. Po třiceti letech přilezl ke křížku s tím, že je ženou jeho života. Jenže…

Foto: ČT

Popisek: Francouzská legenda Alain Delon

Příliš velké sebevědomí a obdiv slavných žen ho tak omámily, že opustil svou životní lásku. Přiznat to ale dokázal, až když mu bylo osmdesát. Ani upřímné vyznání lásky už mu ale nepomohlo.

I slavní krasavci dělají v partnerských vztazích pořádné kopance, zvlášť když se stanou obletovanou filmovou hvězdou. Opravdu osudový se povedl i žijící legendě Alainu Delonovi. V roce 1984 se totiž rozešel se ženou, která byla jeho životní partnerkou dlouhých patnáct let. O co se sám připravil, to mu zřejmě došlo již mnohem dříve, přesto mu trvalo dlouhá tři desetiletí, než to dokázal své někdejší lásce otevřeně přiznat. Dokonce se zmohl na obrovské vyznání lásky s tím, že je ženou jeho života. Stále krásná herečka a režisérka Mireille Darc sice připustila, že ho nikdy nepřestala milovat, pustit ho zpátky do svého života přesto odmítla. Nejspíš dobře ví proč. Jojo, my ženský halt víme to svý – jak říká Slávka Budínová v nesmrtelné komedii Léto s kovbojem.

Alan a Mireille v roce 1970

Alan a Mireille v roce 1970

Mládí strávil za katrem

Psal se rok 1969 a říkali mu Brigitte Bardot v mužském vydání. Charismatický Francouz měl mimořádně krásnou tvář, super figuru a již celé desetiletí se vyhříval na výsluní slávy. Obdivný kolotoč, který se kolem něj denně roztáčel od rána do večera, bral s naprostou samozřejmostí a svůj lehce pohrdavý přístup k okolí nezměnil dodnes. Vyrovnaný vztah ke komukoli se mu vlastně nepodařilo navázat nikdy. Způsobily to zkušenosti z dětství, kdy vlastně nikam nepatřil. Rodiče se rozvedli, když mu byly pouhé tři roky, oba založili nové rodiny a Alain se stal mnohem víc součástí rodiny své chůvy a jejího manžela, který pracoval jako vězeňský dozorce. Není divu, že z něj rostl průšvihář, kterého nesrovnala do latě ani armáda. Narukoval v pouhých sedmnácti, čtyři roky prožil v Indočíně, většinu času ale strávil kvůli různým přestupkům za katrem. Po návratu se mladý odmítl vrátit do matčina řeznictví, vyrazil do světa showbyznysu a začal se cíleně poflakovat kolem hvězd filmového festivalu v Cannes. A díky svému vzhledu se mu brzy podařilo upoutat pozornost.

Velmistr mámení

Do šedesátých let vstoupil již velmi dobře připraven. Díky obrovské cílevědomosti a touze po úspěchu se stal čtenářem největších filozofů, milovníkem italské opery, své ‘kvality‘ uměl tak mistrně prodat, že se bleskurychle převtělil do podoby elegantní hvězdy. Koncem ‘šedesátek‘ se umístil v první desítce osobností, které Francouzi uznávají – hned po papeži a amerických astronautech, kteří právě dobyli Měsíc. Když v roce 1969 začal natáčet kriminální drama Jeff, které také sám produkoval, vybral si do hlavní ženské role krásnou Mireille Darc. „Řekněte, se kterou francouzskou herečkou kromě Bardot, Deneuve a Darc bych mohl hrát partnerskou dvojici?“ prohlásil tenkrát sebevědomě. Nepřehlédnutelná kráska s nádhernýma očima se pak stala jeho životní i obchodní partnerkou na dalších patnáct let.

Vášeň nikdy nezemřela

Teprve když se blížily jeho osmdesátiny, otevřeně přiznal v rozhovoru pro francouzský TV Magazine: „Ženou mého života je Mireille Darc.“ Vzápětí se novináři sesypali jako vosy na med i na jeho někdejší lásku a ani ona se trvalými city k legendární hvězdě netajila. „Není mu osmdesát. Jsou lidé, kteří nemají věk. On k nim patří. Jeho velkou silou je ohromná přitažlivost a neuvěřitelná impozantnost. Alain je největší francouzský herec od úmrtí Jeana Gabina a Lina Ventury,“ prohlásila o tři roky mladší Mireille. Přesto o pozdním návratu do jeho náruče nemůže být ani řeči, koneckonců z Delona se ke stáru stal samotář. „Je to jeho volba. Nyní má chuť takto žít. Je to jeho věc,“ prohlásila Darc a dodala: „Samota ho uklidňuje. Alain žije dobrovolně v hluboké samotě, v jiném světě, v minulosti s lidmi, které měl moc rád. Vnitřní nespokojenost ho provázela vždy. Dnes je to muž více uzavřený do sebe. Ale není oběť, je to bojovník.“

Někdejší partneři v současnosti

Někdejší partneři v současnosti

Ještě jednou – naposled

Oficiální ukončení herecké kariéry sice Delon začal slibovat již na přelomu tisíciletí, v tomto směru je to s ním ale podobné jako s naším Petrem Jandou – slibuje, slibuje… ale vždycky se znovu nechá ukecat. Po uvedení úspěšné komedie Asterix a Olympijské hry v roce 2008 se zdálo, že to tentokrát opravdu myslel vážně. Přesto se po téměř desetileté odmlce nyní před kameru znovu vrací. Připravovaný projekt bude o lásce v jeho věku a ženě zhruba o tři desítky let mladší a jeho partnerku si tentokrát zahraje Juliette Binoche. „Bude to můj poslední film,“ zopakoval oblíbenou větu v rozhovoru pro deník Le Parisien a dodal: „Jsem jako boxer, který nechce jít do zbytečného zápasu. Nechci ani zbytečný film.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Delon,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace