Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dal jí kopačky, když mohl mít každou. Po třiceti letech přilezl ke křížku s tím, že je ženou jeho života. Jenže…

06.05.2017
Dal jí kopačky, když mohl mít každou. Po třiceti letech přilezl ke křížku s tím, že je ženou jeho života. Jenže…

Autor: ČT

Popisek: Francouzská legenda Alain Delon

Příliš velké sebevědomí a obdiv slavných žen ho tak omámily, že opustil svou životní lásku. Přiznat to ale dokázal, až když mu bylo osmdesát. Ani upřímné vyznání lásky už mu ale nepomohlo.

I slavní krasavci dělají v partnerských vztazích pořádné kopance, zvlášť když se stanou obletovanou filmovou hvězdou. Opravdu osudový se povedl i žijící legendě Alainu Delonovi. V roce 1984 se totiž rozešel se ženou, která byla jeho životní partnerkou dlouhých patnáct let. O co se sám připravil, to mu zřejmě došlo již mnohem dříve, přesto mu trvalo dlouhá tři desetiletí, než to dokázal své někdejší lásce otevřeně přiznat. Dokonce se zmohl na obrovské vyznání lásky s tím, že je ženou jeho života. Stále krásná herečka a režisérka Mireille Darc sice připustila, že ho nikdy nepřestala milovat, pustit ho zpátky do svého života přesto odmítla. Nejspíš dobře ví proč. Jojo, my ženský halt víme to svý – jak říká Slávka Budínová v nesmrtelné komedii Léto s kovbojem.

Alan a Mireille v roce 1970

Alan a Mireille v roce 1970

Mládí strávil za katrem

Psal se rok 1969 a říkali mu Brigitte Bardot v mužském vydání. Charismatický Francouz měl mimořádně krásnou tvář, super figuru a již celé desetiletí se vyhříval na výsluní slávy. Obdivný kolotoč, který se kolem něj denně roztáčel od rána do večera, bral s naprostou samozřejmostí a svůj lehce pohrdavý přístup k okolí nezměnil dodnes. Vyrovnaný vztah ke komukoli se mu vlastně nepodařilo navázat nikdy. Způsobily to zkušenosti z dětství, kdy vlastně nikam nepatřil. Rodiče se rozvedli, když mu byly pouhé tři roky, oba založili nové rodiny a Alain se stal mnohem víc součástí rodiny své chůvy a jejího manžela, který pracoval jako vězeňský dozorce. Není divu, že z něj rostl průšvihář, kterého nesrovnala do latě ani armáda. Narukoval v pouhých sedmnácti, čtyři roky prožil v Indočíně, většinu času ale strávil kvůli různým přestupkům za katrem. Po návratu se mladý odmítl vrátit do matčina řeznictví, vyrazil do světa showbyznysu a začal se cíleně poflakovat kolem hvězd filmového festivalu v Cannes. A díky svému vzhledu se mu brzy podařilo upoutat pozornost.

Velmistr mámení

Do šedesátých let vstoupil již velmi dobře připraven. Díky obrovské cílevědomosti a touze po úspěchu se stal čtenářem největších filozofů, milovníkem italské opery, své ‘kvality‘ uměl tak mistrně prodat, že se bleskurychle převtělil do podoby elegantní hvězdy. Koncem ‘šedesátek‘ se umístil v první desítce osobností, které Francouzi uznávají – hned po papeži a amerických astronautech, kteří právě dobyli Měsíc. Když v roce 1969 začal natáčet kriminální drama Jeff, které také sám produkoval, vybral si do hlavní ženské role krásnou Mireille Darc. „Řekněte, se kterou francouzskou herečkou kromě Bardot, Deneuve a Darc bych mohl hrát partnerskou dvojici?“ prohlásil tenkrát sebevědomě. Nepřehlédnutelná kráska s nádhernýma očima se pak stala jeho životní i obchodní partnerkou na dalších patnáct let.

Vášeň nikdy nezemřela

Teprve když se blížily jeho osmdesátiny, otevřeně přiznal v rozhovoru pro francouzský TV Magazine: „Ženou mého života je Mireille Darc.“ Vzápětí se novináři sesypali jako vosy na med i na jeho někdejší lásku a ani ona se trvalými city k legendární hvězdě netajila. „Není mu osmdesát. Jsou lidé, kteří nemají věk. On k nim patří. Jeho velkou silou je ohromná přitažlivost a neuvěřitelná impozantnost. Alain je největší francouzský herec od úmrtí Jeana Gabina a Lina Ventury,“ prohlásila o tři roky mladší Mireille. Přesto o pozdním návratu do jeho náruče nemůže být ani řeči, koneckonců z Delona se ke stáru stal samotář. „Je to jeho volba. Nyní má chuť takto žít. Je to jeho věc,“ prohlásila Darc a dodala: „Samota ho uklidňuje. Alain žije dobrovolně v hluboké samotě, v jiném světě, v minulosti s lidmi, které měl moc rád. Vnitřní nespokojenost ho provázela vždy. Dnes je to muž více uzavřený do sebe. Ale není oběť, je to bojovník.“

Někdejší partneři v současnosti

Někdejší partneři v současnosti

Ještě jednou – naposled

Oficiální ukončení herecké kariéry sice Delon začal slibovat již na přelomu tisíciletí, v tomto směru je to s ním ale podobné jako s naším Petrem Jandou – slibuje, slibuje… ale vždycky se znovu nechá ukecat. Po uvedení úspěšné komedie Asterix a Olympijské hry v roce 2008 se zdálo, že to tentokrát opravdu myslel vážně. Přesto se po téměř desetileté odmlce nyní před kameru znovu vrací. Připravovaný projekt bude o lásce v jeho věku a ženě zhruba o tři desítky let mladší a jeho partnerku si tentokrát zahraje Juliette Binoche. „Bude to můj poslední film,“ zopakoval oblíbenou větu v rozhovoru pro deník Le Parisien a dodal: „Jsem jako boxer, který nechce jít do zbytečného zápasu. Nechci ani zbytečný film.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Delon,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace