Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozhodnou důležité volby manželky? Tyto love story podle scénářů romantických filmů zatím zabírají na voliče nejvíce

29.04.2017
Rozhodnou důležité volby manželky? Tyto love story podle scénářů romantických filmů zatím zabírají na voliče nejvíce

Autor: Facebook prezidenta

Popisek: Ivana Zemanová

FOTO Nejen v Česku, ale i v zahraničí nasadili někteří politici do předvolebních bojů své manželky. Zatím největší pozornost na sebe poutá o celých čtyřiadvacet let starší manželka Emmanuela Macrona, která se s velkou pravděpodobností stane dalším francouzskou první dámou. Ale u nás půjde také o zajímavé souboje. Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl, že se před volbami dokonce ožení se svou dlouholetou partnerkou Monikou. Miloš Zeman zase nedávno prozradil, že se šéfkou jeho předvolební kampaně se stane manželka Ivana.

A tato zpráva vyvolala dosti velké překvapení i pozdvižení.  První dáma totiž patří mezi ty téměř neviditelné a rozhodně se na sebe nikdy nesnažila strhnout pozornost. Šéfovat předvolební kampani pro ni bude jistě náročné, protože jde o spíše plachou bytost, která se většinou drží v pozadí. Na straně druhé však vyrazí do boje vždy, když to hlava státu potřebuje.

Miloš a Ivana

A to je právě případ předvolební kampaně. Zapojit do ní manželku je dalším Zemanovým  sofistikovaným tahem,  jeho žena za sebou nemá totiž žádný skandál a veřejnost ničím nedráždí, ba naopak. V jejím životě je nejvíc zajímavé právě to, že se stala manželkou Miloše Zemana. Jejich seznámení by dobře posloužilo k námětu na romantickou love story, o něž ostatně v politických kruzích není nouze. Zeman si totiž jako populární prognostik jednou postesknul, že nemá sekretářku a to studentku filozofické fakulty zaujalo. Přerušila kvůli němu studium a stala se jeho asistentkou v tehdejším Prognostickém ústavu, v němž se sblížili i osobně. Miloš Zeman byl již tehdy rozvedený a nic mu nebránilo, aby si o dvacet let mladší Ivanu vzal za ženu. Tím spíše, že již čekala jejich dceru Kateřinu. Ta se mimochodem podílela na první Zemanově prezidentské kampani, zatímco Ivana se v ní tehdy příliš neangažovala.

Emmanuel a Brigitte

Velký věkový rozdíl existuje i mezi francouzským prezidentským kandidátem Emmanuelem Macronem a jeho ženou Brigitte. Ta je o celých čtyřiadvacet let starší než Macron a většina insiderů se shoduje na tom, že bez ní by se do kampaně vůbec nepustil a dokonce tvrdí, že je to ona, kdo má na jeho vítězství v prvním kole velkou zásluhu. Od okamžiku, kdy se pohledný mladík stal ministrem hospodářství, informují o jeho velké lásce média po celém světě a  dojemný příběh často zastiňuje jeho politickou kariéru.  Tím spíše, že se „Bibi“ dokonce zúčastňovala jednání kabinetu a vystupuje na jeho předvolebních akcích. On jí za to vždy nezapomene poděkovat.

Macron se s bývalou učitelkou seznámil již v patnácti letech jako člen divadelního spolku, který vedla právě Brigitte, vysoká a opálená blondýnka. A o dva roky jí vyznal svoji lásku se slovy: „Ať se stane cokoliv, já si tě vezmu.“  

Andrej a Monika

Méně romantický nádech má dlouholetý vztah  Andreje Babiše  s jeho o  dvacet let mladší partnerkou Monikou. Ač spolu žijí od konce devadesátých let, mají dvě děti a stejné jméno, stále nejsou manželé. O tom, že by se vzali, mluvili již několikrát. Monika bezelstně přiznává, že zpočátku to nešlo, protože se Andrej prý dlouho rozváděl, ostatně také ona v době, kdy se seznámili, byla vdaná. Kolem  Babišova manželství s lékařkou Beatou dodnes kolují různé spekulace, některé dokonce jeho rozvod zpochybňují. V rozhovoru pro magazín Ona Dnes se Monika Babišová nechala slyšet, že jméno si změnila především kvůli dětem.

Svoji roli ale asi sehrál i fakt, že se dříve jmenovala Herodesová. Tehdy také uvedla,  že papír na vztahu stejně nic nezmění. Tím spíše bylo překvapením, když Andrej Babiš nedávno oznámil, že se v létě ožení. Také v tomto případě zřejmě jde o předem dobře promyšlený záměr. Svatba mu totiž může pomoci nejen před volbami, ale také v případě, že by byl kvůli svým kauzám obžalován.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace