Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rozhodnou důležité volby manželky? Tyto love story podle scénářů romantických filmů zatím zabírají na voliče nejvíce

29.04.2017
Rozhodnou důležité volby manželky? Tyto love story podle scénářů romantických filmů zatím zabírají na voliče nejvíce

Foto: Facebook prezidenta

Popisek: Ivana Zemanová

FOTO Nejen v Česku, ale i v zahraničí nasadili někteří politici do předvolebních bojů své manželky. Zatím největší pozornost na sebe poutá o celých čtyřiadvacet let starší manželka Emmanuela Macrona, která se s velkou pravděpodobností stane dalším francouzskou první dámou. Ale u nás půjde také o zajímavé souboje. Ministr financí Andrej Babiš se rozhodl, že se před volbami dokonce ožení se svou dlouholetou partnerkou Monikou. Miloš Zeman zase nedávno prozradil, že se šéfkou jeho předvolební kampaně se stane manželka Ivana.

A tato zpráva vyvolala dosti velké překvapení i pozdvižení.  První dáma totiž patří mezi ty téměř neviditelné a rozhodně se na sebe nikdy nesnažila strhnout pozornost. Šéfovat předvolební kampani pro ni bude jistě náročné, protože jde o spíše plachou bytost, která se většinou drží v pozadí. Na straně druhé však vyrazí do boje vždy, když to hlava státu potřebuje.

Miloš a Ivana

A to je právě případ předvolební kampaně. Zapojit do ní manželku je dalším Zemanovým  sofistikovaným tahem,  jeho žena za sebou nemá totiž žádný skandál a veřejnost ničím nedráždí, ba naopak. V jejím životě je nejvíc zajímavé právě to, že se stala manželkou Miloše Zemana. Jejich seznámení by dobře posloužilo k námětu na romantickou love story, o něž ostatně v politických kruzích není nouze. Zeman si totiž jako populární prognostik jednou postesknul, že nemá sekretářku a to studentku filozofické fakulty zaujalo. Přerušila kvůli němu studium a stala se jeho asistentkou v tehdejším Prognostickém ústavu, v němž se sblížili i osobně. Miloš Zeman byl již tehdy rozvedený a nic mu nebránilo, aby si o dvacet let mladší Ivanu vzal za ženu. Tím spíše, že již čekala jejich dceru Kateřinu. Ta se mimochodem podílela na první Zemanově prezidentské kampani, zatímco Ivana se v ní tehdy příliš neangažovala.

Emmanuel a Brigitte

Velký věkový rozdíl existuje i mezi francouzským prezidentským kandidátem Emmanuelem Macronem a jeho ženou Brigitte. Ta je o celých čtyřiadvacet let starší než Macron a většina insiderů se shoduje na tom, že bez ní by se do kampaně vůbec nepustil a dokonce tvrdí, že je to ona, kdo má na jeho vítězství v prvním kole velkou zásluhu. Od okamžiku, kdy se pohledný mladík stal ministrem hospodářství, informují o jeho velké lásce média po celém světě a  dojemný příběh často zastiňuje jeho politickou kariéru.  Tím spíše, že se „Bibi“ dokonce zúčastňovala jednání kabinetu a vystupuje na jeho předvolebních akcích. On jí za to vždy nezapomene poděkovat.

Macron se s bývalou učitelkou seznámil již v patnácti letech jako člen divadelního spolku, který vedla právě Brigitte, vysoká a opálená blondýnka. A o dva roky jí vyznal svoji lásku se slovy: „Ať se stane cokoliv, já si tě vezmu.“  

Andrej a Monika

Méně romantický nádech má dlouholetý vztah  Andreje Babiše  s jeho o  dvacet let mladší partnerkou Monikou. Ač spolu žijí od konce devadesátých let, mají dvě děti a stejné jméno, stále nejsou manželé. O tom, že by se vzali, mluvili již několikrát. Monika bezelstně přiznává, že zpočátku to nešlo, protože se Andrej prý dlouho rozváděl, ostatně také ona v době, kdy se seznámili, byla vdaná. Kolem  Babišova manželství s lékařkou Beatou dodnes kolují různé spekulace, některé dokonce jeho rozvod zpochybňují. V rozhovoru pro magazín Ona Dnes se Monika Babišová nechala slyšet, že jméno si změnila především kvůli dětem.

Svoji roli ale asi sehrál i fakt, že se dříve jmenovala Herodesová. Tehdy také uvedla,  že papír na vztahu stejně nic nezmění. Tím spíše bylo překvapením, když Andrej Babiš nedávno oznámil, že se v létě ožení. Také v tomto případě zřejmě jde o předem dobře promyšlený záměr. Svatba mu totiž může pomoci nejen před volbami, ale také v případě, že by byl kvůli svým kauzám obžalován.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová