Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

VIDEO Zkopali do krve bezbranného autistického kluka. Parta Súdánců mu ukradla mobil a boty. I Austrálie se probouzí z imigrantského snu

25.04.2017
VIDEO Zkopali do krve bezbranného autistického kluka. Parta Súdánců mu ukradla mobil a boty. I Austrálie se probouzí z imigrantského snu

Autor: Youtube, repro

Popisek: Imigranti, ilustrační foto

Australské zpravodajství Nine News, televize, která byla založena již v roce 1956, přineslo děsivou reportáž o násilí, ale také o liknavosti; nebo strachu? Hlavní scéna je sice mizerně viditelná, ale přesto je z ní patrné, co se během jedné jízdy autobusem v Melbourne stalo mladému autistickému chlapci.

„Bezbranný autistický teenager byl zbit súdánským gangem během jízdy autobusem v západním Melbourne. Chtěli mu ukrást mobil a boty. Poté honili jeho matku, která se mu snažila přispěchat na pomoc.“ Těmito slovy moderátor letité australské televize uvedl reportáž, která mezi místními vzbudila další vlnu emocí proti přistěhovalcům.

Na záznamu bezpečnostní kamery, která byla umístěna v autobuse, je vidět, jak mladíci přistupují k chlapci, kopou ho a bijí, aby si vzali, co se jim zlíbí. Mobilní telefon nebo boty. Na záběrech je také vidět, že kromě řidiče byli v autobuse ještě další dva lidé. Jejich obličeje jsou pro účely vyšetřování rozmazány. Jeden kouká do mobilního telefonu, ačkoli za ním sedící mladík potřeboval okamžitou pomoc nebo alespoň slovní podporu. „Jsem jeden z těch, kteří jsou vždy šikanováni,“ říká posléze napadený hoch, kterého spolu s jeho matkou televize navštívila. Rovněž pro jejich bezpečnost nebyly zveřejněny tváře.

Podle reportéra stanice 7 news, která zprávu taktéž přinesla, organizovaný gang začal vyhrožovat krátce poté, co nastoupil do autobusu.

Byli jak smečka divokých zvířat

Už na konci loňského roku ParlamentníListy.cz přinesly podobnou informaci od protinožců. Poté, co dva australští dělníci okřikli skupinu několika desítek migrantů, kteří ničili oplocení u záchranářského klubu, nečekali, co může následovat. S jedním z nich měli po útoku možnost hovořit i novináři express.co.uk. Ti jej také pobitého natočili na nemocničním lůžku.

Dělník Andrew hovořil o třiceti mladých migrantech jako o stádu zvířat. „Byli jako divoká zvěř,“ uvedl doslova. Jeho slovům podle všeho předcházelo pouhé napomenutí, aby na známé australské pláži neničili vybavení zmíněného klubu. Poté, co je měli okřiknout, se prý rozpoutal brutální útok. Jak Andrew dopadl?  Podlitiny na očích, oteklé tváře a dlouhodobě vynucený pobyt na nemocničním lůžku. „Bylo jich asi třicet a zaútočili na mne všichni současně,“ popsal v notně zbídačeném stavu mladý muž svůj děsivý zážitek. „Jen jsem jim řekl, ať opustí to místo, bylo to jako v divoký přírodě. Zaútočili na mne úplně současně,“ vyprávěl televizi.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace