Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyfotily se na kolejích, pak se vzaly za ruce a vykročily proti vlaku. To není z filmu, takhle přišly o život dvě dívky na Mělnicku

10.04.2017
Vyfotily se na kolejích, pak se vzaly za ruce a vykročily proti vlaku. To není z filmu, takhle přišly o život dvě dívky na Mělnicku

Autor: TV Nova

Popisek: Záchranáři na trati po tragédii u Mlékojed

Na sociální síti se domluví na společné sebevraždě, a pak ji také společně uskuteční. Viděli jsme to již v řadě amerických kriminálek. Tentokrát to ale není film, ale hrůzná realita. Dvě patnáctileté dívky společně ukončily život v sobotu odpoledne na Mělnicku u Mlékojed. Zmanipuloval je snad neznámý pachatel?

Dvě asi patnáctileté dívky srazil v sobotu poblíž železničního přejezdu u Mlékojed na Mělnicku vlak. Z toho, co jejich smrti předcházelo a co musel bezmocný strojvedoucí sledovat na vlastní oči, ale mrazí. O podrobnostech podivného případu informoval jako první zpravodajský portál televize Nova, kterému se podařilo zjistit, že přinejmenším jedna z obětí tragédie psala před smrtí na sociálních sítích o sebevraždě. Dostal se snad i k našim teenagerům děsivý fenomén společné sebevraždy, který není v jiných zemích až tak výjimečný? Byla za událostí lehkovážnost, jejíž důsledky nebyly dívky schopny domyslet, nebo je snad někdo ke společné smrti zmanipuloval?

Sebevražda u Mlékojed

Dva zbytečně zmařené životy

Vážná nehoda přerušila v sobotu odpoledne provoz na železniční trati v úseku Všetaty-Neratovice. Zhruba stovka cestujících pak zůstala půldruhé hodiny uvězněna v soupravě. Až kolem 19. hodiny dorazil na místo neštěstí náhradní vlak, které všechny přepravil do nejbližší železniční stanice. „Přibližně kolem půl šesté došlo ke smrtelnému zranění dvou nezletilých osob,“ potvrdil tn.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Na místo dorazil i záchranářský vrtulník, přivolaný lékař ale už mohl u obou dívek jenom konstatovat smrt, což poté potvrdila serveru i tisková mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Sebevražda u Mlékojed

Jako v šíleném thrilleru

Nejhorší šok z události utrpěl strojvedoucí, který byl v dané chvíli bezmocný. Mohl jenom zoufale houkat a brzdit, což také udělal. Potvrdila to i jedna ze svědkyň, bydlící nedaleko přejezdu, která těsně před nešťastnou událostí slyšela dlouhé houkání vlaku. „Tady se to stává téměř na denním pořádku,“ dodala. Jenže… „Viděl jsem, jak jdou dvě holky, pak jak troubí vlak dlouho a brzdil. Pak už jsem viděl jen strojvedoucího, jak se drží za hlavu,“ řekl tn.cz další svědek, který byl na první pohled z události velmi zdrcený. „Řekl, že na ně troubil, že se fotily, otočily se, chytly se za ruce a šly proti němu,“ dodal. Není divu, že se strojvedoucí po nešťastné události psychicky zhroutil a musel vyhledat pomoc odborníků.

Sebevražda u Mlékojed

Může za to internet?

„Jsou na místě kriminalisté a prověřují okolnosti této nešťastné události,“ potvrdil tn.cz po incidentu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. S ohledem na věk obětí odmítl sdělit bližší informace, není ale divu, že se okamžitě začaly rojit spekulace, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo úmysl. Sebevraždy mladistvých, které mají nějakou souvislost s komunikací na sociálních sítích, nejsou bohužel ničím novým. Před čtyřmi lety například otřásl Spojenými státy případ dvou nezletilých, které prostřednictvím aplikací v mobilu dohnaly dvanáctiletou dívku k sebevraždě. Tato tragická událost pak odstartovala rozsáhlou diskusi o kontrole přístupu dětí na sociální sítě. Loni na přelomu roku zase zemřelo více než sto dětí v Rusku, přičemž stopy vedly na internet a policie zahájila trestní řízení proti neznámému pachateli ve věci navádění k sebevraždě. Zda mohlo být něco takového i příčinou smrti dvou dívek na Mělnicku, ukáže teprve vyšetřování, které je nyní na samém počátku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace