Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Vyfotily se na kolejích, pak se vzaly za ruce a vykročily proti vlaku. To není z filmu, takhle přišly o život dvě dívky na Mělnicku

10.04.2017
Vyfotily se na kolejích, pak se vzaly za ruce a vykročily proti vlaku. To není z filmu, takhle přišly o život dvě dívky na Mělnicku

Foto: TV Nova

Popisek: Záchranáři na trati po tragédii u Mlékojed

Na sociální síti se domluví na společné sebevraždě, a pak ji také společně uskuteční. Viděli jsme to již v řadě amerických kriminálek. Tentokrát to ale není film, ale hrůzná realita. Dvě patnáctileté dívky společně ukončily život v sobotu odpoledne na Mělnicku u Mlékojed. Zmanipuloval je snad neznámý pachatel?

Dvě asi patnáctileté dívky srazil v sobotu poblíž železničního přejezdu u Mlékojed na Mělnicku vlak. Z toho, co jejich smrti předcházelo a co musel bezmocný strojvedoucí sledovat na vlastní oči, ale mrazí. O podrobnostech podivného případu informoval jako první zpravodajský portál televize Nova, kterému se podařilo zjistit, že přinejmenším jedna z obětí tragédie psala před smrtí na sociálních sítích o sebevraždě. Dostal se snad i k našim teenagerům děsivý fenomén společné sebevraždy, který není v jiných zemích až tak výjimečný? Byla za událostí lehkovážnost, jejíž důsledky nebyly dívky schopny domyslet, nebo je snad někdo ke společné smrti zmanipuloval?

Sebevražda u Mlékojed

Dva zbytečně zmařené životy

Vážná nehoda přerušila v sobotu odpoledne provoz na železniční trati v úseku Všetaty-Neratovice. Zhruba stovka cestujících pak zůstala půldruhé hodiny uvězněna v soupravě. Až kolem 19. hodiny dorazil na místo neštěstí náhradní vlak, které všechny přepravil do nejbližší železniční stanice. „Přibližně kolem půl šesté došlo ke smrtelnému zranění dvou nezletilých osob,“ potvrdil tn.cz policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Na místo dorazil i záchranářský vrtulník, přivolaný lékař ale už mohl u obou dívek jenom konstatovat smrt, což poté potvrdila serveru i tisková mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Sebevražda u Mlékojed

Jako v šíleném thrilleru

Nejhorší šok z události utrpěl strojvedoucí, který byl v dané chvíli bezmocný. Mohl jenom zoufale houkat a brzdit, což také udělal. Potvrdila to i jedna ze svědkyň, bydlící nedaleko přejezdu, která těsně před nešťastnou událostí slyšela dlouhé houkání vlaku. „Tady se to stává téměř na denním pořádku,“ dodala. Jenže… „Viděl jsem, jak jdou dvě holky, pak jak troubí vlak dlouho a brzdil. Pak už jsem viděl jen strojvedoucího, jak se drží za hlavu,“ řekl tn.cz další svědek, který byl na první pohled z události velmi zdrcený. „Řekl, že na ně troubil, že se fotily, otočily se, chytly se za ruce a šly proti němu,“ dodal. Není divu, že se strojvedoucí po nešťastné události psychicky zhroutil a musel vyhledat pomoc odborníků.

Sebevražda u Mlékojed

Může za to internet?

„Jsou na místě kriminalisté a prověřují okolnosti této nešťastné události,“ potvrdil tn.cz po incidentu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. S ohledem na věk obětí odmítl sdělit bližší informace, není ale divu, že se okamžitě začaly rojit spekulace, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo úmysl. Sebevraždy mladistvých, které mají nějakou souvislost s komunikací na sociálních sítích, nejsou bohužel ničím novým. Před čtyřmi lety například otřásl Spojenými státy případ dvou nezletilých, které prostřednictvím aplikací v mobilu dohnaly dvanáctiletou dívku k sebevraždě. Tato tragická událost pak odstartovala rozsáhlou diskusi o kontrole přístupu dětí na sociální sítě. Loni na přelomu roku zase zemřelo více než sto dětí v Rusku, přičemž stopy vedly na internet a policie zahájila trestní řízení proti neznámému pachateli ve věci navádění k sebevraždě. Zda mohlo být něco takového i příčinou smrti dvou dívek na Mělnicku, ukáže teprve vyšetřování, které je nyní na samém počátku.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

QRcode

Vložil: Adina Janovská