Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Středočeský kraj dá na povodňovou pomoc obcím 43 milionů

19.06.2013
Středočeský kraj dá na povodňovou pomoc obcím 43 milionů

Autor: Profimedia.cz

Popisek: povodně, ilustrační foto

Rada Středočeského kraje schválila rozpočtové opatření, na základě kterého budou vyčleněny peníze na pomoc obcím zaplaveným při nedávné povodni. Část těchto peněz bude rozdělena také mezi hasiče.

Informoval o tom web Středočeského kraje. Z jednotlivých kapitol krajského rozpočtu bude převedeno přibližně 39 milionů korun do Fondu hejtmana a zmírnění následků živelních katastrof. Celkově tak kraj poskytne obcím 43 milionů korun, které budou čerpány na základě skutečných potřeb. O rozdělení finančních prostředků do konkrétních obcí rozhodne Zastupitelstvo Středočeského kraje na svém nejbližším zasedání.

Vládní krize přišla v nejnevhodnější dobu

„Peníze jsou určeny na přímou pomoc na nejnutnější náklady spojené s likvidací škod po povodních na území Středočeského kraje. Očekávám, že další peníze na pomoc zaplaveným obcím nám poskytne Vláda ČR. Bohužel vládní krize přišla v nejnevhodnější dobu. Lidi, kterým voda vzala majetek a kteří nemají kde bydlet, vůbec nezajímá, kdo bude premiérem, ale kdo mu v jejich těžkých chvílích skutečně pomůže. Proto Středočeský kraj přichází s konkrétním příspěvkem na řešení povodňových škod,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Josef Řihák (ČSSD).

Pomoc na likvidaci povodňových škod tvoří přibližně jedno procento rozpočtu jednotlivých kapitol. Jedinou oblastí, které kraj nesnižoval rozpočet, jsou sociální služby. Současně také Středočeský kraj bude i nadále proplácet žákovské jízdné a zdravotnické poplatky. „To jsou hlavní sliby, které jsme svým voličům dali. Snižovat už nemůžeme ani rozpočet na sociální péči, neboť vláda nám v letošním roce příspěvek na tento obor drasticky snížila přibližně o 60 milionů korun,“ doplnil hejtman.  

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace