Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pí*ovat na FB umí každý, konfrontace na živo je výzva. Pravda o legendami opředené snídani s Babišem. Její účastnice napsala toto

01.04.2017
Pí*ovat na FB umí každý, konfrontace na živo je výzva. Pravda o legendami opředené snídani s Babišem. Její účastnice napsala toto

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš zve do Čapího hnízda na lemury

Snídaně, kterou řešil celý český internet. Někdo tvrdí, že se nekonala, někdo na ní byl, ale jinde, než se měla konat, někdo byl uražen pouhým pozváním, někdo šel a nestačil zírat. Kam? No přece na snídani s Andrejem Babišem.

Setkání, na které přišly pozvánky desítkám lidí, se mělo 24. března v pražské kavárně Louvre, zdejší salonek však zůstal zavřený a novináři odešli s nepořízenou, ministr Babiš ale celou akci nezrušil úplně, jen ji přesunul do Průhonic. A místo desítek novinářů pozval jen pár. Pozvánku dostala také novinářka Markéta Lukášková, která prošla deníkem Extra i Reflexem, momentálně pracuje pro Empresa Media, vydavatele Týdnu a Sedmičky. A snídani s Andrejem si nenechala ujít.

Tak jsem šla…

„Tak jsem šla na snídani s Babišem. Z Louvru se to přesunulo do Café Colore. Nikdo nás u toho nefotil, což byla v podstatě moje podmínka, žádnej podraz tohoto stylu se nekonal. Důvod, proč jsem šla, je pro mě jasnej – pí*ovat na FB umí každej, přímá konfrontace je výzva. Demokracie je pro mě dialog, tak jsem toho využila,“ vysvětluje Lukášková, která rozhodně není Andrejovou příznivkyní. Přesto ji pozval, asi doufal, že ji okouzlí svým slovenským šarmem.

Šest chlapů na jednu babu

Markétě se to ale dvakrát nelíbilo. „Nebylo to rozhodně příjemný posezení, teda aspoň pro mě, sešlo se šest chlapů a já jediná holka, patrně i nejmladší. Samozřejmě že Andrej si jel svoje monology, všichni jsou blbečci a za všechno můžou ostatní a Kalousek, tak jsem mu řekla, že v 90 procentech furt mele o ostatních, a ne o sobě a to je fail,“ popisuje svůj guerillový kavárenský boj novinářka.

Že prý půjde do opozice…

A pak šla do ostrých. „Zeptala jsem se ho, jak plánuje podpořit malý podnikatele, když je teď zatížil EET.Když vysvětloval, že ve sněmovně všichni plácaj hodiny o ničem, řekla jsem mu, ze on si ke kauze Čapí hnízdo taky plácal dvě hodiny o jinejch věcech. Řekl mimo jiné, že Sobotka je loutka Radka Pokornýho a že radši půjde do p*dele, než aby s ním byl ve vládě. Tak jsem se zeptala, jestli pokud po volbách bude jediná možnost, že ANO bude v koalici s ČSSD, tak jestli půjde do opozice. Tak prej jo. No a jinak klasika, všichni jsou kreténi, zkorumpovaný, mafiáni a pan Babiš bojuje proti nim, že jo,“ krčí rameny Lukášková.

Pozval mě na lemury

Šarmu zjevně nepodlehla, na rozdíl od ostatních přítomných. Andrej jí prostě do oka nepadl. „Chvílema na mě zvyšoval hlas a říkal mi VÁŽENÁ DÁMO!! a připadala jsem si jak v Otázkách VM. Upřímně, mám pocit, že pár ostatních pánů trochu vyměklo a ke konci už přátelsky klábosili, což já jsem prostě nechtěla. Andrej to trochu cejtil, tak mě pak zval do Čapího hnízda na lemury, lol. Názor jsem nezměnila ani o milimetr, ale každopádně to byla zajímavá zkušenost,“ konstatuje novinářka, která měla to štěstí, že jí řekli, v které kavárně se to tedy vlastně koná.

Z hlediska vyššího principu mravního

O snídani se přitom v minulých dnech mohutně debatovalo. Ti, kdo pozvání dostali, přemítali, zda se morálně zdiskreditují, přijmou-li. Cestovatel Dan Přibáň veřejně odmítl, s takovými, jako je Babiš, prý nesnídá. ​ Prý se nechce podílet na Babišově PR. Další z pozvaných, recesista Tomáš Břínek, který je známý pod zkratkou TMBK, pozvání řešil tak dlouho, až se musel zeptat svých příznivců na Facebooku, jestli má jít nebo ne. No, šel. A vyrobil k tomu fotku, jak je jeho zvykem. Ale vypadá to, že jediný, kdo měl koule, byla vážená dáma Lukášková. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace