Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pí*ovat na FB umí každý, konfrontace na živo je výzva. Pravda o legendami opředené snídani s Babišem. Její účastnice napsala toto

01.04.2017
Pí*ovat na FB umí každý, konfrontace na živo je výzva. Pravda o legendami opředené snídani s Babišem. Její účastnice napsala toto

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš zve do Čapího hnízda na lemury

Snídaně, kterou řešil celý český internet. Někdo tvrdí, že se nekonala, někdo na ní byl, ale jinde, než se měla konat, někdo byl uražen pouhým pozváním, někdo šel a nestačil zírat. Kam? No přece na snídani s Andrejem Babišem.

Setkání, na které přišly pozvánky desítkám lidí, se mělo 24. března v pražské kavárně Louvre, zdejší salonek však zůstal zavřený a novináři odešli s nepořízenou, ministr Babiš ale celou akci nezrušil úplně, jen ji přesunul do Průhonic. A místo desítek novinářů pozval jen pár. Pozvánku dostala také novinářka Markéta Lukášková, která prošla deníkem Extra i Reflexem, momentálně pracuje pro Empresa Media, vydavatele Týdnu a Sedmičky. A snídani s Andrejem si nenechala ujít.

Tak jsem šla…

„Tak jsem šla na snídani s Babišem. Z Louvru se to přesunulo do Café Colore. Nikdo nás u toho nefotil, což byla v podstatě moje podmínka, žádnej podraz tohoto stylu se nekonal. Důvod, proč jsem šla, je pro mě jasnej – pí*ovat na FB umí každej, přímá konfrontace je výzva. Demokracie je pro mě dialog, tak jsem toho využila,“ vysvětluje Lukášková, která rozhodně není Andrejovou příznivkyní. Přesto ji pozval, asi doufal, že ji okouzlí svým slovenským šarmem.

Šest chlapů na jednu babu

Markétě se to ale dvakrát nelíbilo. „Nebylo to rozhodně příjemný posezení, teda aspoň pro mě, sešlo se šest chlapů a já jediná holka, patrně i nejmladší. Samozřejmě že Andrej si jel svoje monology, všichni jsou blbečci a za všechno můžou ostatní a Kalousek, tak jsem mu řekla, že v 90 procentech furt mele o ostatních, a ne o sobě a to je fail,“ popisuje svůj guerillový kavárenský boj novinářka.

Že prý půjde do opozice…

A pak šla do ostrých. „Zeptala jsem se ho, jak plánuje podpořit malý podnikatele, když je teď zatížil EET.Když vysvětloval, že ve sněmovně všichni plácaj hodiny o ničem, řekla jsem mu, ze on si ke kauze Čapí hnízdo taky plácal dvě hodiny o jinejch věcech. Řekl mimo jiné, že Sobotka je loutka Radka Pokornýho a že radši půjde do p*dele, než aby s ním byl ve vládě. Tak jsem se zeptala, jestli pokud po volbách bude jediná možnost, že ANO bude v koalici s ČSSD, tak jestli půjde do opozice. Tak prej jo. No a jinak klasika, všichni jsou kreténi, zkorumpovaný, mafiáni a pan Babiš bojuje proti nim, že jo,“ krčí rameny Lukášková.

Pozval mě na lemury

Šarmu zjevně nepodlehla, na rozdíl od ostatních přítomných. Andrej jí prostě do oka nepadl. „Chvílema na mě zvyšoval hlas a říkal mi VÁŽENÁ DÁMO!! a připadala jsem si jak v Otázkách VM. Upřímně, mám pocit, že pár ostatních pánů trochu vyměklo a ke konci už přátelsky klábosili, což já jsem prostě nechtěla. Andrej to trochu cejtil, tak mě pak zval do Čapího hnízda na lemury, lol. Názor jsem nezměnila ani o milimetr, ale každopádně to byla zajímavá zkušenost,“ konstatuje novinářka, která měla to štěstí, že jí řekli, v které kavárně se to tedy vlastně koná.

Z hlediska vyššího principu mravního

O snídani se přitom v minulých dnech mohutně debatovalo. Ti, kdo pozvání dostali, přemítali, zda se morálně zdiskreditují, přijmou-li. Cestovatel Dan Přibáň veřejně odmítl, s takovými, jako je Babiš, prý nesnídá. ​ Prý se nechce podílet na Babišově PR. Další z pozvaných, recesista Tomáš Břínek, který je známý pod zkratkou TMBK, pozvání řešil tak dlouho, až se musel zeptat svých příznivců na Facebooku, jestli má jít nebo ne. No, šel. A vyrobil k tomu fotku, jak je jeho zvykem. Ale vypadá to, že jediný, kdo měl koule, byla vážená dáma Lukášková. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace