Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Babišova Monika dostala od šéfa ANO dárek za milion. V nejhorší okamžik, v nejmíň vhodnou chvíli. Lidé píšou, že se jí teď štítí

28.03.2017
Babišova Monika dostala od šéfa ANO dárek za milion. V nejhorší okamžik, v nejmíň vhodnou chvíli. Lidé píšou, že se jí teď štítí

Autor: Facebook

Popisek: Monika Babišová (42)

VIDEO Na zákaz kožešinových farem, který chce prosadit část poslanců, by se mohly vztahovat výjimky. Skončit by podle doporučení sněmovního výboru pro životní prostředí nemusely farmy, věnující se například chovu lišek nebo norků, které by se mohly vykázat evropským certifikátem o dobrých životních podmínkách chovaných zvířat. Zemědělský výbor zase navrhl zpřesnit podmínky pro kompenzace provozovatelům farem, které by skončit musely.

Novela by podle ČTK měla zakázat "chov a usmrcování zvířat výhradně nebo primárně za účelem získání kožešin". Netýkala by se tedy například chovu králíků nebo nutrií. Provozovatelé by mohli žádat kompenzace od státu, podle návrhu by neměly být nárokové.

Zemědělský výbor doporučil předlohu upravit tak, že by se zákaz vztahoval i na chov zvířat "převážně" kvůli jejich kožešině. Platit by měl nikoliv od konce příštího roku, ale až od konce ledna 2019. Chovatelé by podle výboru měli dostat od státu kompenzaci za zrušení farmy, ovšem jen v případě, pokud chov zahájili nejpozději koncem loňského června.

Zejména na sto tisícovém profilu šéfa ANO Babiše se objevila nekonečná řada vzkazů a proseb, aby se Babiš o zákaz "týraní" zvířat zasadil. Namátkou: „Pane ministře, prosím o podporu zákona, který by zakázal v ČR kožešinové farmy. Nejvíce odpůrců tohoto zákona je mezi poslanci hnutí ANO. Hodně poslanců ani netuší, v jakých hrozných podmínkách zvířata živoří, trpí a pak jsou zcela nesmyslně zabíjena. Nesmyslně, jen pro parádu," napsala Eva Hájková. „Prosím o podpoření zákazu kožešinových farem," přidala Helena Večerková. „Velice mne znepokojuje, že právě vaše strana nechce podpořit zákon, který zakáže kožešinové farmy. Vždy jsem vás měla za člověka, který má zvířata rád a doufám že to není jen nějaká póza a věřím, že se za práva zbytečně týraných zvířat postavíte," míní Kateřina Vodáková.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jen jeden příspěvek se těm ostatním zcela vymyká. Jde o odkaz na článek webu Extra. Titulek zní jednoznačně: "Babiš koupil Monice KOŽICH ZA MILION! Sorry jako, ale tento páreček umí žít!" V textu se dále uvádí, že „norkový kožich s našitými norkovými květinami různých barev Andreje nestál zrovna málo. Tento kožich, který se vyrobil jen v minimálním počtu kusů, stál 38 000 dolarů. V butiku cenu zaokrouhlili na rovný jeden milion korun!"

A příspěvky čtenářů, kteří materiál houfně sdílí? Hnus, štítím se, otřesné, to snad není pravda.

Reakci Moniky Babišové se prozatím nikomu získat nepodařilo.

V Česku je podle informací ze Sněmovny devět aktivních farem. Nejčastěji se na kožešiny chovají norci a lišky. Ročně jich je zpracováno přibližně 20.000. Počet farem se dlouhodobě snižuje. 

Zákon o zákazu kožešinových farem jde v Poslanecké sněmovně do druhého čtení už na nejbližší schůzi 4. dubna 2017 a síly obou táborů se zdají být vyrovnané. Někteří poslanci, co hlasovali proti zákazu farem, zhlédnutí videa zcela odmítli s tím, že už je prý nic nepřesvědčí.

„Nemám problém s jejich dalším pokračováním. Proč jezdíme na koních? Možná, že to přežitek je. Proč kouříme doutníky?“ reagoval poslanec Petr Kudela (KDU-ČSL). „Já podporuju Afriku, aby v Africe neumíraly děti,“ dodal pro ČT.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace