Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem už napůl rozpadlá důchodkyně, říká herečka. Přiznala, že musí trávit hodiny v maskérně, a také co se v showbyznysu nikdy neodpouští

28.03.2017
Jsem už napůl rozpadlá důchodkyně, říká herečka. Přiznala, že musí trávit hodiny v maskérně, a také co se v showbyznysu nikdy neodpouští

Foto: febiofest.cz

Popisek: Zdena Studenková

Už na první pohled je zřejmé, že nejpopulárnější slovenská herečka Zdena Studenková věnuje svému zevnějšku hodně času. Je vždy dokonale nalíčená a upravená. Ale přestože se jí daří stárnutí všemi dostupnými prostředky eliminovat, hovoří o něm s nebývalou mírou upřímnosti. Na rozdíl od většiny svých kolegyň netvrdí, že za její vzhled mohou geny či dobrá nálada, ale přiznává, že udržet se v dobré kondici a vypadat dobře ji stojí hodně námahy.

Stále velmi přitažlivá herečka se vůbec netají tím, že stárnutí není snadné a vypadat k světu je stále těžší. Po ranním nástupu na natáčení musí strávit až hodinu a půl v maskérně. Ale na druhé straně si to pochvaluje: „Ale chvála bohu, já už nemusím být za pěknou, už jsem jen za moudrou či zajímavou,“ vtipkovala nedávno v časopisu Tina. Na straně druhé si ale postěžovala: „Jediné, co se v showbyznysu neodpouští, je stárnutí.“ Vadí jí, že namísto toho, aby se bralo v úvahu, co má ta či ona herečka za sebou, tak se řeší, jestli má vrásky.

Problém nejsou plastiky, ale kuřáci

A je nutné dát jí za pravdu. Když si někdo na vyhledávači zadá její jméno, okamžitě mu naskočí: „Zdena Studenková, plastika.“ Teprve pak nabídne její umělecký životopis. Její plastické operace jsou předmětem mnoha spekulací. Studenková se s nimi ovšem, na rozdíl od jiných kolegyň, které mlží, že za mladistvý vzhled vděčí genům, vůbec netají. Podle ní jde o předsudky z minulého století. Říká, že lidé by měli spíš odsuzovat ty, kdo kouří cigarety, ničí si tím zdraví, a my všichni pak musíme platit jejich operace rakoviny. Zatímco plastiku si platí každý sám. Navíc je její vzhled vykoupen dřinou a odříkáním. Zdena pravidelně cvičí a velkou pozornost věnuje také tomu, co jí. Dobře ví, že k tomu, aby si žena zachovala mladistvý zevnějšek co nejdéle, nestačí ‘ufiknout‘ kousek kůže, ale musí se pro to dělat mnohem víc.

Jsem už napůl rozpadnutá důchodkyně

Téměř šokující byla na toto téma její upřímnost v pořadu České televize Třináctá komnata. V ní hovořila nejen o své složité životní cestě, ale i o svém stárnutí. „Je to náročné, já jsem už důchodkyně. To je velmi humorné, protože jsem si to nikdy neuměla představit. Jsem už taková napůl rozpadlá, protože mám operovaná kolena, ramena, ruku… vše kromě hlavy.“ Prozrazuje také, že jsou dny, kdy se opravdu jako důchodkyně cítí: „Šlak mě může trefit, že musím jít do práce, že musím zase něco namalovat na ten unavený ksicht. Jsou herečky, které říkají, že je nutné stárnout důstojně s vráskami. Ale vždyť já je mám také, akorát nedávám na odiv svůj nenalíčený, unavený obličej,“ zpovídala se v Třinácté komnatě.

Nejdůležitější je láska

Podle ní ale nejdůležitější věcí v životě láska a tu si dopřává plnými doušky. Již několik let zaměstnává bulvární média její vztah s podstatně mladším partnerem, dirigentem Branislavem Kostkou. Jediné, co jí prý v životě chybí, je vnouče. Její  dcera Simona se totiž věnuje náročné práci manažerky a na dítě zatím nedošlo. Mimochodem, Simona se téměř v ničem své matce nepodobá, na první pohled je zřejmé, že geny, především postavu, zdědila po svém otci, režisérovi Stanislavu Párnickém.

Méně rolí

Zdena Studenková se také často pozastavuje nad tím, že čím jsou herečky starší, tím je pro ně méně rolí, zatímco například v americké produkci točí Meryl Streep jeden film za druhým. Ona sama ale naštěstí nouzi o práci nemá. Kromě toho, že je již téměř čtyřicet let členkou činohry Slovenského národního divadla, stále točí filmy i seriály. Nejen na Slovensku, ale i v Čechách. Nedávno například hrála v kriminálce TV Prima Temný kraj. Faktem však zůstává, že počet filmových a televizních rolí klesá s jejím rostoucím věkem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová