Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jsem už napůl rozpadlá důchodkyně, říká herečka. Přiznala, že musí trávit hodiny v maskérně, a také co se v showbyznysu nikdy neodpouští

28.03.2017
Jsem už napůl rozpadlá důchodkyně, říká herečka. Přiznala, že musí trávit hodiny v maskérně, a také co se v showbyznysu nikdy neodpouští

Autor: febiofest.cz

Popisek: Zdena Studenková

Už na první pohled je zřejmé, že nejpopulárnější slovenská herečka Zdena Studenková věnuje svému zevnějšku hodně času. Je vždy dokonale nalíčená a upravená. Ale přestože se jí daří stárnutí všemi dostupnými prostředky eliminovat, hovoří o něm s nebývalou mírou upřímnosti. Na rozdíl od většiny svých kolegyň netvrdí, že za její vzhled mohou geny či dobrá nálada, ale přiznává, že udržet se v dobré kondici a vypadat dobře ji stojí hodně námahy.

Stále velmi přitažlivá herečka se vůbec netají tím, že stárnutí není snadné a vypadat k světu je stále těžší. Po ranním nástupu na natáčení musí strávit až hodinu a půl v maskérně. Ale na druhé straně si to pochvaluje: „Ale chvála bohu, já už nemusím být za pěknou, už jsem jen za moudrou či zajímavou,“ vtipkovala nedávno v časopisu Tina. Na straně druhé si ale postěžovala: „Jediné, co se v showbyznysu neodpouští, je stárnutí.“ Vadí jí, že namísto toho, aby se bralo v úvahu, co má ta či ona herečka za sebou, tak se řeší, jestli má vrásky.

Problém nejsou plastiky, ale kuřáci

A je nutné dát jí za pravdu. Když si někdo na vyhledávači zadá její jméno, okamžitě mu naskočí: „Zdena Studenková, plastika.“ Teprve pak nabídne její umělecký životopis. Její plastické operace jsou předmětem mnoha spekulací. Studenková se s nimi ovšem, na rozdíl od jiných kolegyň, které mlží, že za mladistvý vzhled vděčí genům, vůbec netají. Podle ní jde o předsudky z minulého století. Říká, že lidé by měli spíš odsuzovat ty, kdo kouří cigarety, ničí si tím zdraví, a my všichni pak musíme platit jejich operace rakoviny. Zatímco plastiku si platí každý sám. Navíc je její vzhled vykoupen dřinou a odříkáním. Zdena pravidelně cvičí a velkou pozornost věnuje také tomu, co jí. Dobře ví, že k tomu, aby si žena zachovala mladistvý zevnějšek co nejdéle, nestačí ‘ufiknout‘ kousek kůže, ale musí se pro to dělat mnohem víc.

Jsem už napůl rozpadnutá důchodkyně

Téměř šokující byla na toto téma její upřímnost v pořadu České televize Třináctá komnata. V ní hovořila nejen o své složité životní cestě, ale i o svém stárnutí. „Je to náročné, já jsem už důchodkyně. To je velmi humorné, protože jsem si to nikdy neuměla představit. Jsem už taková napůl rozpadlá, protože mám operovaná kolena, ramena, ruku… vše kromě hlavy.“ Prozrazuje také, že jsou dny, kdy se opravdu jako důchodkyně cítí: „Šlak mě může trefit, že musím jít do práce, že musím zase něco namalovat na ten unavený ksicht. Jsou herečky, které říkají, že je nutné stárnout důstojně s vráskami. Ale vždyť já je mám také, akorát nedávám na odiv svůj nenalíčený, unavený obličej,“ zpovídala se v Třinácté komnatě.

Nejdůležitější je láska

Podle ní ale nejdůležitější věcí v životě láska a tu si dopřává plnými doušky. Již několik let zaměstnává bulvární média její vztah s podstatně mladším partnerem, dirigentem Branislavem Kostkou. Jediné, co jí prý v životě chybí, je vnouče. Její  dcera Simona se totiž věnuje náročné práci manažerky a na dítě zatím nedošlo. Mimochodem, Simona se téměř v ničem své matce nepodobá, na první pohled je zřejmé, že geny, především postavu, zdědila po svém otci, režisérovi Stanislavu Párnickém.

Méně rolí

Zdena Studenková se také často pozastavuje nad tím, že čím jsou herečky starší, tím je pro ně méně rolí, zatímco například v americké produkci točí Meryl Streep jeden film za druhým. Ona sama ale naštěstí nouzi o práci nemá. Kromě toho, že je již téměř čtyřicet let členkou činohry Slovenského národního divadla, stále točí filmy i seriály. Nejen na Slovensku, ale i v Čechách. Nedávno například hrála v kriminálce TV Prima Temný kraj. Faktem však zůstává, že počet filmových a televizních rolí klesá s jejím rostoucím věkem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace