Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Čína má zájem na rozšíření spolupráce se Středočeským krajem. Krajská delegace jedná v provincii Sečuán

24.03.2017
Čína má zájem na rozšíření spolupráce se Středočeským krajem. Krajská delegace jedná v provincii Sečuán

Autor: anobudelip.cz

Popisek: Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová

Středočeská delegace ve složení hejtmanky kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011), jejího statutárního zástupce a náměstka pro oblast cestovního ruchu Víta Rakušana (STAN) a Daniela Marka (Nezávislí Středočeši), náměstka pro oblast kultury a památkové péče, zahájila v tomto týdnu svoji oficiální návštěvu Číny v provincii Sečuán.

„Cílem naší cesty je zmapovat fungování zastoupení Středočeského kraje v Sečuánu a posílit vzájemné vztahy nejen v oblasti kultury a cestovního ruchu, ale také prohloubit obchodní vztahy. Například jednáme o záměru čínského investora rozšířit továrnu Changhong v Nymburce,“ vzkazuje ze zahraničí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Destinace cestovního ruchu

V prvních dvou dnech hejtmanka v hlavním městě provincie Čcheng-tu zahájila konferenci „Objevte Českou republiku“, zaměřenou na propagaci České republiky a Středočeského kraje, jako destinace cestovního ruchu pro čínské turisty. Delegace se též zúčastnila jednání s ředitelem Industrial Bank Ye Xiangfengem, která zařadí cestovní balíčky do České republiky do incentivní nabídky pro své klienty. „Banka má více než deset milionů zákazníků, tedy velké množství případných návštěvníků České republiky. To samo o sobě vypovídá o zájmu čínské strany na rozšíření spolupráce a možností posílení vzájemných vztahů v oblasti cestovního ruchu,“ řekla hejtmanka.

Jednání o investicích

„Klíčovou schůzkou pro nás bylo společné jednání na nejvyšší úrovni s guvernérem provincie Sečuán Yin Li za účasti dalších významných představitelů provincie z oblastí ekonomiky, informačních technologií, zdravotnictví a zahraničních věcí,“ informovala Jaroslava Pokorná Jermanová a dodala: „Hovořilo se i o možnostech rozšíření čínských investic ve Středočeském kraji.“ Schůzky se zúčastnil též ředitel čínské Tourism Development Committee, který projednal s delegací hejtmanky Středočeského kraje plán propagace kraje v provincii Sečuán a navázání spolupráce v kulturní oblasti.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace