Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Terorismus za humny? Šílenec v černém stopnul generálku v divadle a začal vyhrožovat odpálením výbušnin

24.03.2017
Terorismus za humny? Šílenec v černém stopnul generálku v divadle a začal vyhrožovat odpálením výbušnin

Autor: Slovenské národní divadlo

Popisek: Touha po nepříteli, foto z generálky

Nečekané drama pořádně vyděsilo publikum během generálky v bratislavském Slovenském národním divadle. Z publika znenadání vyběhl na pódium mladík v černém, jenž vzápětí stopnul představení a začal vyhrožovat výbušninami a jejich odpálením. Až poté vyšlo najevo, že má být jeho akce součástí scénáře. O ‘žertu‘, který lze vzhledem k současné situaci v Evropě označit přinejmenším za hodně nejapný, informoval server pluska.sk.

Herci bratislavského Národního divadla mají za sebou úspěšnou zkoušku nové hry Túžba po nepriateľovi, která bude mít již zítra oficiální premiéru. Během představení ale zčista jasna došlo k naprosto nečekané události. Z hlediště vystoupil mladík, který se postavil doprostřed jeviště a stopnul celý děj. Na první pohled to mohlo vypadat, že je to kulisák, který se tam objevil v nevhodné chvíli, ale opak byl pravdou. O pár vteřin později totiž tento muž vyděsil všechny přítomné doslova k smrti.

Křik a panika

Mladík, zahalený v černém, začal nejprve poklidně promlouvat k divákům, postupně ale zvyšoval hlas a urážel celé představení. Herci začali panikařit a žádali, aby ho někdo vyvedl. Diváci doslova přestali dýchat, a když si mladík rozepnul bundu a začal vyhrožovat výbušninami, někteří lidé v hledišti se rozplakali. Jedna dáma se dokonce pokusila spasit panickým útěkem. Za chvíli už ale bylo jasné, že je narušení představení plánovanou součástí scénáře a herci zahráli událost tak dokonale, že jim to většina diváků zbaštila i s navijákem.

Strach by se dal krájet

Po generálce se diváci účinkujících ptali, jestli byl z jeviště patrný strach. A představitelé hlavních rolí Jana Oľhová a Milan Ondrík se shodli, že rozhodně ano. Nejvíc je ale šokovala jedna reakce. „Slyšela jsem, jak někdo v hledišti prohlásil: Dobře mluví, dobře mluví! To mě šokovalo. To je největší hrozba,“ konstatovala Oľhová, s níž kolega Ondrík rozhodně souhlasil s tím, že se bojí hlavně lidí, kteří extremismus podporují.

Tohle někdo nedomyslel

Scéna má zřejmě otestovat chování a reakce slovenských občanů. Nicméně je otázkou, nakolik ji autoři opravdu promysleli. V době, kdy téměř denně slýcháme z médií další a další zprávy o zákeřných teroristických útocích, které si již v Evropě vyžádaly desítky životů nevinných obětí, mohli svým testem způsobit katastrofu. Od psychického zhroucení přes kolaps některého z přítomných až po panický davový útěk, který by se mohl proměnit v masakr s tragickými následky. Než začnou příště podobným způsobem ‘bavit‘ davy, měli by rozhodně vzít v úvahu všechny souvislosti. Nebo už snad opravdu neumějí nic jiného, než brát úplně všechno na lehkou váhu?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace