Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

A ten Sobotkův blábol… Další a další mrtví, ale politici se prý nenechají zastrašit. Co kdyby matku jejich dětí zabili teroristé?

23.03.2017
A ten Sobotkův blábol… Další a další mrtví, ale politici se prý nenechají zastrašit. Co kdyby matku jejich dětí zabili teroristé?

Autor: Youtube, repro

Popisek: Teroristický útok v Londýně

Teroristický útok v Londýně už snad nikoho ani nepřekvapil. Dokonce sami obyvatelé města se nechali slyšet, že je spíše překvapilo, že nepřišel dřív. Co je už ale překvapivé, je způsob, jakým na další oběti teroristického činu reagují politici. Namísto toho, aby konečně řekli něco kloudného, bez uzardění vyjadřují soustrast rodinám, které vůbec neznají a veřejnost utěšují frázemi, že se nenecháme zastrašit.

Je sice faktem, že oni se strachovat nemusí, protože je na každém kroku hlídají členové ochranky, ale jinak mají pořádně nahnáno. A sice z toho, že je ve volbách porazí ti politici, kteří nazývají věci pravými jmény. Pořádnou lekci nyní dostala také  politická reprezentace ve Velké Británii. Namísto toho, aby před brexitem otevřeně hovořila o skutečných rizicích, která pro zemi znamená  masová migrace z muslimských zemí, zaměřila se na  pracanty z Východu, kteří v zemi dřeli jako mezci a žádné teroristické činy v ní nepáchali. 

Běžný všední den?

Premiérka Theresa Mayová se poté, co byla jako první ukryta do bezpečí, nechala po londýnském masakru  pateticky slyšet: „Budeme znovu normálními Londýňany a ostatními lidmi z celého světa, kteří přišli do tohoto velkého města a ráno zase  vstanou do  běžného všedního dne.“ Jak se asi po jejich slovech cítily rodiny obětí, například studentů, kteří byli zmasakrování v blízkosti budovy parlamentu?  Nebo matky a učitelky, která byla zabita ten den v okamžiku, kdy šla pro své děti do školky? Vstaly její děti  do běžného všedního dne, nebo spíše nemohly s pláčem a bolestí  na všední den ani pomyslet a jejich životy jsou jednou provždy poznamenány? 

Slávka prý  nezastraší

Citovat francouzského prezidenta nebo německou kancléřku už ani nemá cenu.  Stále stejné fráze, které po každém teroristickém útoku opakují, již patří do kategorie černého humoru. Jejich slovník převzal i český premiér Bohuslav Sobotka. Ten na svůj Twitter  včera odpoledne přidal další blábol, že cítí s blízkými obětí a stojí při Británii. „Teroristé nás nezastraší“, korunoval svůj výplod „Slávek“.  Chybí jenom ujištění:„Je suis London“. „Originální“ je i reakce ministra Chovance, který veřejnost ujistil, že nic nenasvědčuje tomu, že byl měl incident spojitost s Českou republikou. Tak to je fakt velké překvapení. Zajímavější by bylo, kdyby prozradil, s čím spojitost měl. 

Stejně se nic nezmění

Nelze se divit, že reakce veřejnosti jsou, slušně řečeno, pořádně naštvané. Drsně kritizují projevy politiků a pohoršují se nad tím, že umí každý „průser“ obrátit ve svoji pochvalu, zapalují svíčky na hrobech obětí a ujišťují nás, že jsme jednotní a nic nás nezastraší. Jenomže opak je pravdou. Lidé se bojí stále více. Také proto, že se ani po tomto útoku stejně nic pro bezpečnost nezmění, jako dosud. Naopak, Evropa si každým dnes přiváží, či dokonce vychovává, nové a nové teroristy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace