Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Herectví je totálně nemužná šaškárna, platí mě za to, že nosím make-up, říká hvězda Trainspottingu 2

07.03.2017
Herectví je totálně nemužná šaškárna, platí mě za to, že nosím make-up, říká hvězda Trainspottingu 2

Autor: Youtube, repro

Popisek: Ewan McGregor

My si ale myslíme, že McGregor vypadá i s make-upem mužně dost. Sexy Skot se momentálně vrací v pokračování kultovního filmu, s jehož režisérem dlouho nemluvil. Vyměnil ho totiž za Leonarda DiCapria. McGregor objel svět na motorce, v Mongolsku adoptoval dceru a v Praze se prošel po Karlově mostě. Taky vám je tak líto, že jste ho nepotkaly, dámy?

Herec Ewan McGregor nedávno přestal s alkoholem, ke kterému měl jako většina obyvatel Velké Británie blízko. Taky se odstěhoval z Londýna do Los Angeles. Nudný suchar s hollywoodským thymolinovým úsměvem z něj ale asi nebude nikdy. Na to je moc rebel,  jak vyplynulo i z rozhovoru otištěném v časopise Týden.

Vyměnil ho za Lea!

Druhý díl Trainspottingu, který momentálně žene do kin všechny trpící nostalgií po 90. letech, málem nenatočil. S jeho režisérem Dannym Boylem totiž nemluvil. A to od doby, kdy Danny Boyle po britských filmech, kde McGregor exceloval, odjel do Ameriky točit Pláž. „Několik měsíců jsem počítal s tím, že tam budu hrál, ale nakonec mi řekli. že ne. Tehdy, zamlada, jsem tím byl otřesen. Otřáslo to i mým sebevědomím a s Dannym jsme léta nemluvili,“ vzpomíná Ewan na chvíli, kdy zjistil, že ho kámoš vyměnil na Leonarda DiCapria.

S Jonny Lee Millerem v Trainspottingu 2

Jeho Renton zestárl, ale nezmoudřel

Dnes ale prý s Boylem nejen znovu točí, ale i mluví. A dvojka Trainspottingu navzdory průměrným recenzím žene do kin pamětníky bouřlivých 90. let, kdy hrdinové filmu, feťáci z Edinburghu, byli kultem. Ve dvojce se ukáže, že za dvacet let se toho moc nezměnilo – jen samo město se stalo turistickou atrakcí, hrdinové pořád neúspěšně bojují se svými slabostmi. Renton je prostě pořád Renton, se všemi neřestmi, které jsme na něm kdysi milovali.

Před svatbou divoch, po svatbě taťka

McGregor ovšem už jen na plátně. Herec, který prý býval pěkný divoch a prý i sukničkář,  je dnes už taky usazenější, s manželkou, módní návrhářkou Evou Mavrakis má čtyři dcery, nejstarší, dvacetiletá Clara už vylétla z hnízda. „Nejmladší dceři je ale teprve pět a půl a s Eve si užíváme každý zlom, který v jejím životě nastane, protože popáté už to absolvovat nebudeme. Měla tedy tu ohromnou zodpovědnost být posledním člověkem v našem domě, který nosil plenky nebo používal nočník. Snad,“ směje se okouzlující Skot, kterého v minulosti spojovali s kolegyní Nicole Kidman, se kterou si zahrál v Moulin Rouge. On ale tvrdí, že od doby, co je ženatý, tedy od roku 1995, nevěrný nebyl. Zato před manželstvím byl podle svých slov divoch, co měl spousty žen.

Dceru si přivezl z Mongolska

Dvě dcery jsou vlastní, dvě adoptované. Jednu si přivezl z cesty kolem světa, kam s kamarádem s dětství Charleym Boormanem vyrazil v roce 2004 a kde v Mongolsku potkal sirotka, pro kterého se později vrátil.  Dneska ale už prý na motorce tolik nejezdí. Ne, že by se bál, ale je nepojistitelný.  „Když točíte film, tak se nesmíte potápět, skákat s padákem, jezdit na snowboardu, prosté jakkoli hazardovat. Dřív jsem na to kašlal a na motorku si normálně sedal, pravdou ale zůstává, že kdybych si třeba zlomil nohu a produkce by se musela na pár měsíců zastavit, následky by byly nedozírné,“ krčí rameny herec.

Nepiju, nekouřím, běhám

Od prvního Trainspottingu, který ho vynesl do hvězdných výšin, i když scéna, kde se pro drogu potápí do veřejného, pěkně hnusného záchodku, asi mnohé z nás straší i po letech, uplynulo dvacet let. Mezitím se Ewan polepšil. Přestal pít a kouřit. „Měl jsem psychologa, specialistu na alkoholiky, s nimi jsem svoji situaci nějaký čas probíral. Ted už nepiju vůbec. A život je mnohem hezčí. Hodně běhám a jsem rád,  že dělám něco. co prospívá mému tělu, a můžu to dělat až do státi. Motorek se ale nikdy nevzdám, to je láska na celý život,“ ozve se aspoň trochu starý Ewan McGregor.

Los Angeles je prý jako Skotsko

Před osmi lety se přestěhoval do L.A., hollywoodská celebrita z něj prý ale není. „Jsem úplné mimo zdejší hollywoodskou smetánku. Žijeme na předměstí, takže žádná bublina. Lidé si často mysli, že žít v LA je jako hrát nonstop v nějakém hiphopovém videu. To ale není pravda. Náš život se točí kolem dětí, máme tu fajn komunitu, která mi připomíná dětství ve Skotsku. Najednou se prosté někdo zastaví, klidně si sám udělá čaj, pokecáme a zase odejde,“ popisuje free život v Los Angeles herec s nejmodřejšíma očima na světě.

Bratr je chlap, já nosím make up

Přesto si občas prý říká, jestli neměl dělat něco jiného, než herectví. Jeho starší bratr je totiž pilotem RAF. „Těžko by šly vymyslet dvě rozdílnější profese než ty naše. Jednou mě vzal na let svým Tornadem a nic takového jsem do té doby nezažil. Je to tak mužné, pravá práce pro chlapa. Létá rychlostí 800 km v hodině 60 metrů nad zemí. Neuvěřitelné. A já si zatím na živobytí vydělávám tím, že nosím make-up," svěřil se časopisu Sunday Telegraph Magazine Ewan McGregor.

A víte, že v rámci své motocyklové jízdy kolem světa navštívil i Prahu? Zde se prý podíval do podzemí, ochutnal pivo a krom metropole navštívil i kostnici v Kutné Hoře a Moravský kras, v seriálu, který o cestě natočil, mluví o tom, jak ho evropský východ, do kterého nás počítá, nadchl svým prostým, bezprostředním lidem. Což mu asi odpustíme. Stačí, aby se usmál. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace