Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Věšela sestru na živý plot a první manžel ji týral. Dnes je slovenskou herečkou století. O co všechno se byla ochotná podělit?

03.03.2017
Věšela sestru na živý plot a první manžel ji týral. Dnes je slovenskou herečkou století. O co všechno se byla ochotná podělit?

Autor: TV Prima

Popisek: Emília Vašáryová u Krause

Hostem Show Jana Krause byla jedna z nejkrásnějších slovenských hereček, které familiárně říkají Milka. Že nevíte, o kom je řeč? Přece o starší sestře Magdy Vášáryové, u nás známé rolí v Pelíšcích. Je to prý slovenská herečka století.

Milka si do Čech odskakuje ráda, momentálně hraje ve filmu Masaryk, jedna z jejích prvních rolí byla také česká – a okouzlila publikum i na festivalu v Cannes. Jde o film Vojtěcha Jasného z roku 1963 Až přijde kocour, kde se objevila po boku stejně tak nezapomenutelného Jana Wericha. „Ten film zabodoval, a to i v zahraničí na festivalu v Cannes, dokonce dostal cenu,“ vzpomíná herečka, ale nezapomenutelné jsou pro ni také podmínky, za kterých se natáčelo a které jsou s dnešními naprosto nesrovnatelné. „Čekali jsme v Telči dva roky na to, až vyjde pořádně slunce, aby se dalo točit. Mezitím mnozí onemocněli a tak dále. Dnes už je technika mnohem dále,“ vzpomíná na spolupráci s perfekcionistou, režisérem Vojtěchem Jasným.

Rodiče na premiéry nepouštěla

Točí ale jen o prázdninách, jinak je věrná divadlu. Už desítky let je členkou souboru slovenského Národného divadla. „Já jsem šla na herectví, protože jsem nemohla studovat. Tak se moji rodiče rozhodli, že půjdu na talentové zkoušky, abych nemusela jít do fabriky,“ vzpomíná na počátky své kariéry stále krásná paní Vášáryová, za jejíž exotické jméno mohou maďarští předci. Rodiče, oba učitelé, ale prý nikdy z její kariéry úplně nadšení nebyli. „Neměly jsme rodiče, kteří by nás nějak zvlášť obdivovali, já jsem je ani nepouštěla na premiéry,“ směje se Emília.

Mladší sestra na krku

Rodiče nepouštěla na premiéry, mladší sestru Magdu zase věšela na plot. „Milu byla starší než já, takže ona už šla do první třídy, když jsem se narodila. Občas mně ji pověsili na krk, aby na mě dávala pozor. Pak mě posadila na živý plot, abych jí neodešla, vykašlala se na mě a jela s kamarádkami," vyprávěla Magda Vášáryová v dokumentu Neobyčejné životy Ondřeje Kepky. A Milka to bezelstně potvrzuje. „Vždy jsem ji tiše odložila, aby nám dala svatý pokoj a my si mohly dělat, co chceme,“ směje se dnes. Sestry byly prý jako děti hodně odlišné. „Já jsem byla to sluníčko, vysmáté, a Milka byla pravý opak. Pokaždé když jí volali, že se jde fotografovat, nejdřív brečela, pak měla opuchlé oči, a na všech fotkách je pak odulá," vzpomíná dnes Magda, která skončila s dráhou herečky a věnuje se politice.

První manžel ji bil

Emília Vášáryová má tři děti, její druhý manžel Milan Čorba byl scénografem, před třemi lety zemřel na rakovinu. Poctu mu tehdy vzdalo celé Národné divadlo. To první muž, režisér Ivan Horský, žádný miláček nebyl. Podle společných známých na Vášáryovou žárlil, a dokonce ji bil. Milka si ho vzala v roce 1968 po třítýdenní známosti coby vdovce s malou dcerkou. Jenže nedlouho po narození syna Tomáše se ukázalo, že je Ivan hrubián a násilník… Komplikovaný vztah, plný psychického teroru a bolesti, prožívala herečka nekonečných sedm let, pak se konečně rozvedla. Dceru Evu ale stále bere jako vlastní. S Milanem Čorbou pak prožila krásných 36 let, a když v roce 2013 zemřel, byla zdrcená. A v roce 2016 ji postihly vážné zdravotní komplikace. Upadla, zlomila si stehenní kost a musela podstoupit operaci. Dnes už ale zase hraje divadlo a točí – je to prostě herečka století.

(zdroj: Show Jana Krause)

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace