Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Dobří muslimové? Jsou to obyčejní prasáci a sadisté, zato výjimečně brutální. Hrůzná výpověď sexuální otrokyně

01.03.2017
Dobří muslimové? Jsou to obyčejní prasáci a sadisté, zato výjimečně brutální. Hrůzná výpověď sexuální otrokyně

Autor: Youtube, repro

Popisek: Nadia Murad (vlevo) teď pomáhá ostatním ženám s traumatickou zkušeností

Myslíte, že Islámský stát je parta náboženských fanatiků? Fanatičtí jsou, ale do sexu! Vězní ženy z dobytých měst a sexuálně se na nich ukájí. Zvlášť pokud dotyčné patří k nemuslimské menšině…

Jako na severu Iráku, kde v roce 2014 zajali devatenáctiletou Nadiu Murad, která patří k národnostní menšině Jezídů, která se už před staletími odklonila od islámu a vyznává anděly, hlavně „anděla páva“. A právě od nich chce ISIS Irák „očistit“. A jak to udělat lépe, než znásilňovat ženy, že…

Příběh Nadii Murad

Než přišly jednotky ISIS, Nadia žila normální život, obklopena rodinou, studovala na střední škole a snila o tom, že bude učitelkou. Jenže jediné, čím se stala, je sexuální otrokyní. Ozbrojenci ji zajali spolu s jejími spolužačkami. A tak Nadia prožila skoro tři roky zavřená v malé cele, kde se na ní střídali vojáci. A kdyby znásilňování nestačilo, brutálně ji bili a pak prodali staršímu muži jako služku a doslova děvečku pro všechno.

Sexuální násilí jako náboženství

Nadia měla nakonec štěstí, podařilo se jí utéct, a vrátila se zpátky ke své rodině, která nyní žije v exilu, stejně jako další tisíce Jezídů, kteří museli ze severu Iráku uprchnout. Nic už ale není jako dřív. Nadia stěží nachází sílu žít, přesto prý chce pomáhat dalším obětem ISIS.  Islámský stát stejně jako ji zotročil další tisíce mladých žen, s nimiž obchoduje jako s majetkem. Sexuální otroctví totiž dokonce považuje za součást náboženství.

Zdrogovali je a znásilňovali

Islámský stát dokonce kvůli kořisti dalších žen rozpoutal strašlivý masakr u Sindžáru. V dobytých jezídských vesnicích oddělil muže od žen. Muže zabili a ženy bojovníci odvedli do otroctví. Nevěstince ISIS, kde byly ženy drženy, připomínají vězeňské kobky, nebyl tu vzduch, světlo a ani pořádné postele, jen plesnivé matrace.  Každý den do ubohých žen jejich věznitelé ládovali sexuální stimulanty, pilulky antikoncepce a v neposlední řadě i drogy.

Konec jednoho národa?

Těmi se pak někteří z extremistů pravděpodobně rovněž nadopovali, než se na své oběti vrhli a brutálně je znásilnili. Tak jako Nadiu, která zde přežila takřka dva roky – nejdřív ji znásilňovali a pak prodali jako otrokyni ženatému muži s rodinou. ISIS totiž počítá s tím, že znásilňované ženy zemřou anebo se kvůli hanbě nebudou chtít nikdy vrátit ke svým lidem – a tak spolu se zabíjením mužů pohodlně zlikviduje celý národ.

Jenže Nadia přežila. A stala se politickou aktivistkou, která ve službách OSN mluví o tom, co prožila. Mluvila o té asi nejbrutálnější stránce ISIS. O tom, o čem by mnoho žen asi nenašlo sílu mluvit. 

Originální text najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .    

 

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace