Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jakubisko znovu na place. Chce oživit slavnou Perinbabu, Giuliettu Masinu. Chybět ale nebude ani Verešová

27.02.2017
Jakubisko znovu na place. Chce oživit slavnou Perinbabu, Giuliettu Masinu. Chybět ale nebude ani Verešová

Autor: ČT

Popisek: Režisér Juraj Jakubisko

Známý režisér se rozhodl dělat zázraky a je si mimořádně jistý sám sebou. První klapka padla před pár dny a na filmové plátno se vrátí i jeho úspěšná hrdinka, která už téměř čtvrt století není na tomto světě. Pro Juraje Jakubiska to ale je prý jen zanedbatelná komplikace.

Na pokračování své slavné pohádky Perinbaba si Juraj Jakubisko brousí zuby už zhruba dvacet let a není ani divu. Sází totiž na jistotu – první film mu vynesl na různých filmových festivalech neuvěřitelných šestnáct ocenění. Původně chtěl začít natáčet již před rokem, nakonec ale musel projekt ještě odložit. Minulá zima, mimořádně skoupá na přísun sněhu, mu zkrátka nepřála. Letos se filmaři konečně dočkali, a tak v sobotu 18. února konečně padla ve slovenském Kežmaroku první klapka. Pro jistotu se ale stejně vybavili sněžným dělem. O netrpělivě očekávané události informovala ředitelka produkční společnosti J&J Jakubisko Film Europe Production a režisérova manželka Deana Jakubisková.

Modelka Andrea Verešová se konečně dočkala pořádné role

Modelka Andrea Verešová se konečně dočkala pořádné role

Konečně pořádný film

Po dvou štěcích a hostování v seriálech, v nichž si zahrála víceméně samu sebe, se konečně velké herecké příležitosti dočkala i stále stejně krásná modelka Andrea Verešová. Postava nějakého toho strašidýlka či příšerky se ale v tomto scénáři pro ni sotva najde, a tak znovu bude muset předvést světu, že je vážně kus krásné ženské. Jako vznešená kněžna na zámku jistě dodá projektu i pořádný kus sex apealu. Domů na Slovensko kvůli tomuhle kšeftu nebude muset, před kameru se postaví za pár týdnů v Čechách. Pokud jde ale o detaily její role, je prozatím skoupá na slovo, jak bývá koneckonců dost většinou jejím zvykem. „Zatím se nechci vyjadřovat, nezlobte se,“ odmítla se svěřit serveru Pluska.sk.

Putování za láskou

To Jakubisko je přece jenom sdílnější. „Děj druhé části navazuje na tu první. Pohádka skončila svatebním tancem Alžbětky a Jakuba před starým mlýnem. Dvojka začíná ve starém mlýně, kde Alžbětka dává svému synu Lukášovi na krk medailon a posílá ho do světa. Pokračování pohádky je o putování Lukáše světem, o hledání štěstí a lásky,“ prozradil režisér. Představitele hlavního hrdiny podle Jakubiskové hledala produkce téměř rok, konkurzy se konaly v České republice i na Slovensku. Nakonec z nich vyšel vítězně pro českého diváka doposud neznámý Lukáš Frlajz. Výrobce válenek, pernikářku, kovářského pomocníka a košíkáře si v pohádce zahrají opravdoví řemeslníci. Chybět samozřejmě nebude žebrák, jeptišky, soudce, dráb, bohatí měšťané či vesničané. A ani čertíci, andílci a tři králové, které si zahrají děti. O komparz byl podle Jakubiskové mimořádný zájem, z místních se přihlásila zhruba tisícovka, z nichž si nakonec filmaři vybrali čtyřicet sedm žen i mužů různého věku.

Giulietta Masina jako Perinbaba

Giulietta Masina jako Perinbaba

Mrtvé vrátí moderní technologie

Ani v pokračování příběhu nebudou chybět populární tváře. „Hlavní ženské role budou hrát původní herečky. Jednu z proměn Zubaté si zahraje paní Ľudmila Swanová a Perinbabou bude opět Giulietta Masina. Využijeme moderní digitální technologii a udělám zázrak pro diváka. Oživím postavy a jejich představitelky takové, jaké si je divák zamiloval v prvním příběhu. Tak se dvě nesmrtelné bytosti opravdu stanou nesmrtelnými,“ prozradil režisér s tím, že se do Kežmaroku filmový štáb ještě jednou vrátí v létě. A proč zázrak? S Ľudmilou Swanovou by si nejspíš mimořádně šikovní maskéři poradili, i když jí je už šestašedesát let. Se slavnou Italkou je to ale nemožné. V době natáčení na svých tehdejších čtyřiašedesát let rozhodně nevypadala, v březnu roku 1994 ale bohužel zemřela na rakovinu. Přesto si Jakubisko věří a je přesvědčen, že se mu podaří krásnou Giuliettu vzkřísit. A má to ještě jednu výhodu – digitální herečce nebude muset vyplácet honorář.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace