Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Povolání rozvracečka vztahů ve firmě Alibi na míru... To není film, ale česká realita. Prý odolá jen jeden chlap z deseti

16.02.2017
Povolání rozvracečka vztahů ve firmě Alibi na míru... To není film, ale česká realita. Prý odolá jen jeden chlap z deseti

Autor: Huffington Post / Facebook

Popisek: Nevěra, ilustrační foto

Jste nevěrní a potřebujete alibi? Žádný problém, nejen v hollywoodských filmech, ale už i v Čechách funguje agentura, která vám kýžené alibi poskytne. Umí ale taky vztah naopak zničit. Jak to funguje a kdo jsou rozvraceči vztahů, zjišťoval reportér MF Dnes.

Kontroverzní agenturu nazvanou Alibi na míru založil v roce 2012 Petr Macháček.  Má desítky zakázek měsíčně a zaměstnává spoustu lidí, aktéry, tedy ty, kdo svádí testované objekty, koordinátory, tajné detektivy, ale i psycholožku. A kolega novinář se u něj nechal zaměstnat coby rozvraceč vztahů. To, co zažil, by prý vydalo na pěkný TV seriál.

Poslal fotku přirození, ten vztah by stejně nevydržel

Přestože mu byznys kvete, Petr Macháček si nemyslí, že by to, co dělá, bylo nějak amorální. „Mně ten váš názor, že je to špína, přijde scestný. Říkáte, že rozvracíme možná hezký vztah... Pokud je to vážně hezký vztah, tak to zkusíme dvakrát, třikrát, čtyřikrát a prostě neuspějeme. Ale pokud ten chlap na aktérku zareaguje, začne s ní flirtovat a posílat jí fotky svého přirození, což se stává úplně běžně, tak ten vztah přece není hezký," hájí se v rozhovoru pro MF Dnes majitel agentury.  Svádění úplně cizím člověkem podle něj mimochodem odolá tak jeden člověk z deseti. Smutná statistika.

Mise zámečník úspěšná

A jak v praxi vypadá pracovní den jeho zaměstnance? Novinář dostal za úkol pomoci zničit vztah jistého týpka, rozchod si objednal expřítel jeho partnerky. A protože dotyčný je zámečník, úkol zní: novinář s kolegyní z agentury budou hrát párek, který si zabouchl v autě klíče – a partner, tedy novinář, se s přítelkyní pohádá – a ona se pak osobně nebo pomocí sms pokusí navázat vztah se subjektem, tedy zámečníkem, kterého má „rozejít“. Oba agenturní „herci“ musí mít vymyšlené celé falešné identity. První mise klapla. Zámečník se chytil a poslal sms s dotazem, zda by si s ním „agentka“ nevyšla. Vše je tedy na dobré cestě. Tedy pro zadavatele a agenturu.

Jak být agentem a nezbláznit se?

Janu Malindovi zamotal hlavu jediný případ, zaměstnanci firmy jich ale najednou rozjíždějí několik, mají tedy několik identit. Jak to proboha dělají? „Aktéři mají obvykle určité záchytné body, aby si nemuseli pamatovat tolik údajů. Zpravidla si drží své křestní jméno a jen střídají příjmení. Ale i proto, aby se nám z toho nezbláznili, jim práci zpestřujeme, aby nejeli pořád jen testy věrnosti nebo rozvraceče. Takže se podílejí i na zajišťování alibi, na detektivní činnosti, na sledovačkách,“ popisuje Macháček práci svých zaměstnanců.

Většina odpadne po třech případech

A kdo vlastně tuhle práci dělá? Petr Macháček momentálně zaměstnává zhruba dvě stě lidí. Většina z nich to ale vzdá tak po třech čtyřech případech, prostě to psychicky nedávají. Těch, co to zvládají dlouhodobě, je tak patnáct. A aby to prý někoho uživilo, musel by najednou jet deset misí. A to nedá nikdo, to by byl úkol hodný Jamese Bonda. 

Seznamte se, profi rozvracečka

Agentka Andrea, která pro něj pracuje, popisuje začátek budování nové identity. „Jakmile mi v agentuře přidělí dotyčného člověka, najdu si ho na Facebooku a na svém pravém profilu si zablokuju všechny lidi, kteří mají společné přátele. Což můžou být i desítky lidí. Tím strávím dost času. I jeho samotného si zablokuju, aby mě nedohledal. A abych byla úplně krytá, blokuju si třeba i jeho přítelkyni - prostě všechny, kteří by mě mohli přes něj dohledat. Proto mám na Facebooku asi šest blokovaných kontaktů,“ říká žena, pro kterou je práce drogou. Sama nemá reálný vztah, několikrát do měsíce ale rozvrací ty cizí. Nic prý se nevyrovná pocitu, když vám přijde první flirtující sms od do té doby věrného vzorňáka…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace