Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Povolání rozvracečka vztahů ve firmě Alibi na míru... To není film, ale česká realita. Prý odolá jen jeden chlap z deseti

16.02.2017
Povolání rozvracečka vztahů ve firmě Alibi na míru... To není film, ale česká realita. Prý odolá jen jeden chlap z deseti

Foto: Huffington Post / Facebook

Popisek: Nevěra, ilustrační foto

Jste nevěrní a potřebujete alibi? Žádný problém, nejen v hollywoodských filmech, ale už i v Čechách funguje agentura, která vám kýžené alibi poskytne. Umí ale taky vztah naopak zničit. Jak to funguje a kdo jsou rozvraceči vztahů, zjišťoval reportér MF Dnes.

Kontroverzní agenturu nazvanou Alibi na míru založil v roce 2012 Petr Macháček.  Má desítky zakázek měsíčně a zaměstnává spoustu lidí, aktéry, tedy ty, kdo svádí testované objekty, koordinátory, tajné detektivy, ale i psycholožku. A kolega novinář se u něj nechal zaměstnat coby rozvraceč vztahů. To, co zažil, by prý vydalo na pěkný TV seriál.

Poslal fotku přirození, ten vztah by stejně nevydržel

Přestože mu byznys kvete, Petr Macháček si nemyslí, že by to, co dělá, bylo nějak amorální. „Mně ten váš názor, že je to špína, přijde scestný. Říkáte, že rozvracíme možná hezký vztah... Pokud je to vážně hezký vztah, tak to zkusíme dvakrát, třikrát, čtyřikrát a prostě neuspějeme. Ale pokud ten chlap na aktérku zareaguje, začne s ní flirtovat a posílat jí fotky svého přirození, což se stává úplně běžně, tak ten vztah přece není hezký," hájí se v rozhovoru pro MF Dnes majitel agentury.  Svádění úplně cizím člověkem podle něj mimochodem odolá tak jeden člověk z deseti. Smutná statistika.

Mise zámečník úspěšná

A jak v praxi vypadá pracovní den jeho zaměstnance? Novinář dostal za úkol pomoci zničit vztah jistého týpka, rozchod si objednal expřítel jeho partnerky. A protože dotyčný je zámečník, úkol zní: novinář s kolegyní z agentury budou hrát párek, který si zabouchl v autě klíče – a partner, tedy novinář, se s přítelkyní pohádá – a ona se pak osobně nebo pomocí sms pokusí navázat vztah se subjektem, tedy zámečníkem, kterého má „rozejít“. Oba agenturní „herci“ musí mít vymyšlené celé falešné identity. První mise klapla. Zámečník se chytil a poslal sms s dotazem, zda by si s ním „agentka“ nevyšla. Vše je tedy na dobré cestě. Tedy pro zadavatele a agenturu.

Jak být agentem a nezbláznit se?

Janu Malindovi zamotal hlavu jediný případ, zaměstnanci firmy jich ale najednou rozjíždějí několik, mají tedy několik identit. Jak to proboha dělají? „Aktéři mají obvykle určité záchytné body, aby si nemuseli pamatovat tolik údajů. Zpravidla si drží své křestní jméno a jen střídají příjmení. Ale i proto, aby se nám z toho nezbláznili, jim práci zpestřujeme, aby nejeli pořád jen testy věrnosti nebo rozvraceče. Takže se podílejí i na zajišťování alibi, na detektivní činnosti, na sledovačkách,“ popisuje Macháček práci svých zaměstnanců.

Většina odpadne po třech případech

A kdo vlastně tuhle práci dělá? Petr Macháček momentálně zaměstnává zhruba dvě stě lidí. Většina z nich to ale vzdá tak po třech čtyřech případech, prostě to psychicky nedávají. Těch, co to zvládají dlouhodobě, je tak patnáct. A aby to prý někoho uživilo, musel by najednou jet deset misí. A to nedá nikdo, to by byl úkol hodný Jamese Bonda. 

Seznamte se, profi rozvracečka

Agentka Andrea, která pro něj pracuje, popisuje začátek budování nové identity. „Jakmile mi v agentuře přidělí dotyčného člověka, najdu si ho na Facebooku a na svém pravém profilu si zablokuju všechny lidi, kteří mají společné přátele. Což můžou být i desítky lidí. Tím strávím dost času. I jeho samotného si zablokuju, aby mě nedohledal. A abych byla úplně krytá, blokuju si třeba i jeho přítelkyni - prostě všechny, kteří by mě mohli přes něj dohledat. Proto mám na Facebooku asi šest blokovaných kontaktů,“ říká žena, pro kterou je práce drogou. Sama nemá reálný vztah, několikrát do měsíce ale rozvrací ty cizí. Nic prý se nevyrovná pocitu, když vám přijde první flirtující sms od do té doby věrného vzorňáka…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace