Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak to mají muslimové s masturbací? Co o ní říkají imámové? „Honí si ho“ prodavač z vaší kebabárny? Zjišťovala známá spisovatelka

09.02.2017
Jak to mají muslimové s masturbací? Co o ní říkají imámové? „Honí si ho“ prodavač z vaší kebabárny? Zjišťovala známá spisovatelka

Autor: Ted X Prague

Popisek: Iva Pekárková

S výsledkem svého miniprůzkumu se Iva Pekárková pochlubila na svém blogu na iDnes.cz. Jak to mají muslimové s onanií, když nesmí ani pomyslet na kohokoliv krom zákonité manželky, respektive zákonitých manželek? Můžou si ulevit? Vás to nikdy nenapadlo? No, Ivu Pekárkovou ano. Také asi proto, že žije již léta v kosmopolitním Londýně s přítelem, imigrantem z Nigérie. Právě proto jsou její postřehy zajímavé, nejsou totiž černobílé, navíc jsou na vlastní kůži odžité. Také výborně (a zábavně) píše, inu, spisovatelka…

Iva Pekárková se na masturbaci zeptala v halal řeznictví poblíž svého domova v Londýně, kde pracují mladí a svobodní Pákistánci a Afgánci. Nikdo z nich jí rituálně nepodřízl, jen se prý styděli. Až za nějakou dobu z nich dostala, že oficiálně se nic takového nesmí, že je to haram, tedy tabu. Ale prý ne tak moc jako cizoložství, tvrdili mladíci.  A Pekárková se rozhodla v tom pošťourat trochu víc.

Haram versus makrúh

A zjistila, že onanie podle muslimské doktríny není haram (zakázaná/hřích), je pouze makrúh (nedoporučená), a to na základě verše ze súry Stupně, 70:29-30: „a kdo pohlaví svá chrání pro manželky své či otrokyně, nebudou za to pokáráni“. Dobrý muslim by podle Pekárkové zjevně měl vlastní pohlaví chránit i sám před sebou a vlastní svrbící rukou a užívat ho pouze k přinášení radosti manželkám či otrokyním. Ovšem hodně prý záleží na tom, k jaké doktríně se přiklání.

Zázračná mastička

Manželství je totiž pro muslimy povinné, a tak je samohana až poslední možností, jak se ochránit před velkým hříchem, tedy cizoložstvím. Tolik oficiální zdroje. Jenže pak Pekárková narazila na jistého čtyřicetiletého Pákistánce, kterému rodina ne a ne najít nevěstu (ano, muslimové stále věří na domluvená manželství). A tenhle chudák už byl tak stresovaný, že si nevrzl, že měl psychické i fyzické problémy. A tak zašel k – muslimskému – lékaři. A ten mu krom jakýchsi pilulek předepsal – mastičku, která obřezaným mužům usnadňuje masturbaci.

Mají to jako my

A vše je vyřešeno, ztrápený muslim už zas kvete zdravím a Pekárková si ujasnila, jak to mají příznivci islámu s masturbací. Prostě oficiální přístup je podobný jako u křesťanské kultury. Masturbace, přezdívaná v západní společnosti „ten nejdemokratičtější zlozvyk světa“ a bezpochyby nejosamělejší forma sexu, je individuální záležitost.

Muslimům ale chybí soukromí

Jeden rozdíl tu ale je -  a jmenuje se soukromí. My na Západě bydlíme většinou sami, máme své pokoje, máme sex kluby, peep show atd, ale muslimové jsou na tom hůř, většinou bydlí s celými rozsáhlými rodinami a soukromí mají pomálu. Jejich intimní partie muslimů se navíc podle zákona rozkládají od pupku ke kolenům – a tuto oblast smí opět vidět jen vlastní manželka. Muslimové tedy rozhodně neonanují na veřejnosti. Nedávno ovšem médii proběhl případ z veřejných lázní v německém Cvikově, kde se jakýsi imigrant nechal chytit, an si něco kutí pod plavkami. Provozovatel chvíli přemýšlel, že zakáže vstup všem uprchlíkům.

Jenže – mnohem častěji v bazénech či veřejných lázních onanují našinci, jen si vzpomeňme na strašlivé historky ze sauny a pánských šaten v Podolí, vtipně podotýká Pekárková.

Otázka imigrace očima Pekárkové

„Myslím, že řešení je jednoduché, i když ne snadné: totiž zařídit to tak, aby neměli důvod utíkat. Převážná většina lidí, pokud se mají doma dobře, emigrovat netouží. Budu mluvit za Nigerijce, které znám. Většina těchto kluků, co se trmácí světem a chce živit mámu a bráchy, by nebyla v Evropě, kdy věděla, že se doma uživí. Můj přítel Kenny posílá dvě třetiny toho, co tady vydělá, domů africké rodině,“ vysvětlila v rozhovoru pro Deník zhruba před rokem… Zajímá-li vás téma hlouběji, vloni vydala Pekárková knížku Postřehy z Londonistánu, namíchanou ze svých blogů a literatury faktu, jež zastřešuje až na výjimky právě téma - život s imigranty.

Tento blog Ivy Pekárkové najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace