Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bláznivě ji miloval, nikdy se ale neodvážil vyslovit. Byl totiž ženatý. Až po letech jeho filmová manželka přiznala, že by u ní určitě šanci měl. Tajnosti slavných

29.01.2017
Bláznivě ji miloval, nikdy se ale neodvážil vyslovit. Byl totiž ženatý. Až po letech jeho filmová manželka přiznala, že by u ní určitě šanci měl. Tajnosti slavných

Autor: premiere.fr

Popisek: Francouzská herečka Claude Gensac se proslavila jako filmová manželka populárního komika Louise de Funese

Před kamerou byla tak přesvědčivá, že ji spousta fanoušků považovala za skutečnou manželku legendárního francouzského komika. Nakonec spolu prožili neuvěřitelných třicet let. Pouze ale na filmovém plátně.

Úžasný komediální talent a neuvěřitelný kontrast jen umocňovaly mimořádný úspěch jejich společných scén. A přitom se kdysi setkali úplnou náhodou. Štíhlá, elegantní a o nějaký ten cenťáček vyšší Claude Gensac a drobný cholerický mužík, který byl navzdory pouhým 164 centimetrům výšky nepřehlédnutelný. Především díky výrazné gestikulaci a faktu, že nevydržel ani chvilku v klidu. Legendární Louis de Funes hrál celým tělem, poněkud teatrální projev jeho partnerky ho skvěle doplňoval a diváci po celém světě se při jejich dialozích dodnes válejí smíchy. Mezi námi už ale bohužel není ani jeden z nich. Slavný komik zemřel 27. ledna 1983. Jeho filmová žena, která byla ve skutečnosti mladší o třináct let, ho přežila o více než tři desetiletí. Zemřela o nedávných vánočních svátcích, 27. prosince 2016, v téměř devadesáti letech.

Četník se žení

Četník se žení

Osudové setkání

Půvabná rodačka z malého městečka Acy-En-Multien na severním pobřeží Francie absolvovala v roce 1947 pařížskou konzervatoř dramatických umění. Začala hrát v divadle a její první role byly dramatické. Pak ale došlo k osudovému setkání, které obrátilo celou její další kariéru naruby. V roce 1952 totiž dostala malou roličku v komedii La Vie d'un honnete homme, kde se poprvé setkala s Louisem de Funesem. Pak si sice zahrála ještě v několika dalších filmech, její sláva ale odstartovala až v roce 1967, když si na ni Funes vzpomněl. Byl tehdy již na vrcholu popularity, takže si mohl dovolit klást požadavky, a do role své manželky prosadil právě Claude. Během jediného roku společně natočili komedie Oskar a Senzační prázdniny, a pak hrála po jeho boku v dalších osmi filmech včetně čtyř pokračování slavné četnické série.

Četník ve výslužbě

Četník ve výslužbě

Manželů měla víc

Roli četníkovy ženy Josefy vytvořila Claude tak přesvědčivě, že ji v běžném životě mnozí považovali za Funesovu skutečnou ženu. Ve skutečnosti ale v jejím soukromí hráli roli úplně jiní muži. Poprvé se provdala v roce 1951 za herce Pierra Mondy, kterého čeští diváci znají především jako Chaudarda z další slavné francouzské komediální série o ztřeštěné sedmé rotě, bojující velmi svérázným způsobem za druhé světové války proti nacistům. Jejich manželství ale vydrželo pouhé čtyři roky, a zatímco Mondy pak zůstal dalších pětatřicet let sám a podruhé se oženil až v šestašedesáti, Claude se znovu provdala již po třech letech. Jejím druhým manželem se stal o šest let mladší úspěšný automobilový závodník Henri Chemin. Vydrželi spolu téměř dvacet let a Claude mu v roce 1963 porodila syna Frédérika. Ten se stal úspěšným hudebním skladatelem a z křehké plavovlásky udělal dvojnásobnou babičku. Jejímu vnuku Gabrielovi je nyní šestnáct a vnučce Olivii dvanáct let.

Claude se svými láskami

Claude se svými láskami

Plachý a ženatý

Až mnoho let po Funesově smrti se Claude od jeho velkého přítele a hereckého sparing partnera Michela Galabru (rotmistr Gerber) dozvěděla, že ji miloval. Své city ovšem důsledně skrýval. Všeobecně bylo o něm známo, že je ve skutečnosti vůči ženám extrémně ostýchavý. Jeho první manželství, z nějž měl syna Daniela, sice vydrželo jenom šest let, v době, kdy potkal Claude, už ale měl znovu na ruce snubní prsten. A podruhé se oženil šťastně. V roce 1943 si vzal Jeanne Augustine Barthélemy de Maupassant, praneteř slavného spisovatele Guy de Maupassanta, s níž měl syny Oliviera a Patricka. „Michel Galabru mi řekl, že byl Louis do mě zamilovaný. Nikdy jsem to nepoznala a už se to ani nedozvím. V žádném okamžiku neřekl ani neudělal nic, z čeho by se daly vytušit jeho city ke mně,” prozradila herečka před pár lety v rozhovoru pro časopis France Dimanche. A současně přiznala, že si muže většinou vybírala pro jejich humor a laskavost, takže slavný komik měl velké šance u ní uspět.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace