Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

S Dannym se krásná Sandy z Pomády neviděla přes třicet let. Zatímco Travolta hrabal miliony, Olivia bojovala o život. Tajnosti slavných

27.01.2017
S Dannym se krásná Sandy z Pomády neviděla přes třicet let. Zatímco Travolta hrabal miliony, Olivia bojovala o život. Tajnosti slavných

Autor: abcnews.com

Popisek: Hvězda legendární Pomády (Greace), australská zpěvačka a herečka Olivia Newton-John

VIDEO Boj s rakovinou, ztracený přítel, dcera, ohrožená anorexií… Křehká plavovláska Olivia Newton-John si na samotné dno sáhla v životě hned několikrát. Přiznává, že bez pomoci by se bývala neobešla. Její stav zlepšily až léky a terapie.

Neštěstí nikdy nechodívá samo. Platí to i pro australskou herečku a zpěvačku, kterou zná celý svět jako křehkou Sandy z nesmrtelného filmového muzikálu Pomáda (Greace). Během pouhých několika měsíců jí zemřel otec, zkrachovalo podnikání, a navíc onemocněla smrtelně nebezpečnou chorobou. To ale stále ještě nebylo to nejhorší. Ze dne na den totiž náhle zmizel její partner, kterého nesmírně milovala a prožila po jeho boku devět let. Prostě se ztratil, Olivia ho oplakávala a nepřestávala doufat. Když nakonec přece jen vyšla pravda najevo, zjistila, že se stala obětí obrovské lži a zrady.

Duo Olivia a Pat

Duo Olivia a Pat

Mrkněte, jak jim to spolu šlo:


Holčička z významné rodiny

Přestože ji celý svět považuje za australskou umělkyni, narodila se ve Velké Británii. Na svět přišla 26. září 1948 v Cambridge jako nejmladší ze tří dětí Velšana Brinleyho a Němky Irene. Matčin otec Max Born uprchl do Anglie s celou rodinou krátce před vypuknutím druhé světové války, protože se jako jaderný vědec obával, že by ho nacisté přinutili podílet se na výzkumech, zaměřených na zničení lidstva. Již tenkrát byl totiž ve svém oboru uznávaným odborníkem a později také obdržel Nobelovu cenu za výzkumy v oblasti jaderné fyziky. Zajímavý osud měl i zpěvaččin otec Brinley, jenž se zúčastnil jako člen zpravodajské služby MI5 vysoce utajovaného a úspěšného projektu na prolomení německého tajného kódu Enigma.

Sandy a Danny v Pomádě: Kvůli Oliviinu přízvuku změnili scenáristé původní americkou hrdinku v Australanku

Sandy a Danny v Pomádě: Kvůli Oliviinu přízvuku změnili scenáristé původní americkou hrdinku v Australanku...

...a zrodil se kasovní trhák:


Od patnácti sama

Když bylo Olivii necelých šest let, celá rodina se přestěhovala do australského Merlbourne, kde dostal její otec místo na univerzitě. Zpívala odmalička a první skupinu založila s kamarádkami již ve čtrnácti letech. Vystupovat začínaly v kavárně Oliviina bratrance, a nejspíš opravdu dobře, protože neunikly pozornosti a brzy se dostaly do rádia i televize. V jednom pořadu se setkala se stejně starou Pat Carroll, s níž nazpívala několik duetů. Krátce nato vyhrála pěveckou soutěž, v níž byl hlavní cenou pobyt v Anglii. To se sice Olivii moc nezamlouvalo, nakonec ji ale matka přemluvila. Bylo jí tenkrát teprve patnáct, takže osamělý první rok na druhém konci zeměkoule doslova protrpěla. Pracovně se jí moc nedařilo, stýskalo se jí, chyběla jí také její první láska, o tři roky starší herec Ian Turpie, kterého nechala v Austrálii. Několikrát už dokonce měla zamluvenou letenku domů, ale matka rezervaci vždy rázně zrušila. A udělala dobře.

S prvním manželem Mattem Lattanzi

S prvním manželem Mattem Lattanzi

Plavovlasé duo

K lepšímu se začalo vše obracet, když za ní do Londýna dorazila Pat. Jako Duo Pat a Olivia objížděly významné evropské noční kluby a později dávaly rády k lepšímu, jak se jednou dostaly omylem do striptýzového baru, kde od nich obecenstvo očekávalo úplně jiné výkony. Jenže Pat brzy vypršelo vízum a Olivia zase zůstala sama. Opět zasáhla rázná matka s poměrně tvrdými argumenty a dcera se časem přesvědčila, že se vytrvalost opravdu vyplatila. V roce 1966 konečně nahrála první singl a brzy se mezi jejími spolupracovníky začala objevovat slavná jména, jako Bob Dylan či George Harrison. Také si našla novou lásku. Jejím partnerem se stal o pět let starší Bruce Welch, kytarista skupiny Cliffa Richarda. Dokonce se zasnoubili, nakonec ale ze svatby sešlo.

Se ztraceným přítelem Patrickem McDermottem

Se ztraceným přítelem Patrickem McDermottem

Pomáda jí nevoněla

V roce 1974 reprezentovala Velkou Británii v soutěži Eurovize. Fanoušci jí vybrali v hlasování píseň, která se jí vůbec nelíbila. Přesto se s ní umístila na čtvrtém místě, takže rozhodně nezůstala v koutě, i když tenkrát ovládla soutěž právě začínající švédská kapela ABBA. Vzápětí se přestěhovala do Spojených států a usadila se na nejvyšších příčkách žebříčků country music. Když v roce 1977 dostala nabídku na ztvárnění hlavní ženské postavy ve filmovém muzikálu Pomáda, začala se ošívat. Pár hereckých zkušeností sice už za sebou měla, na hlavní roli se ale necítila. Navíc se jí ani trochu nelíbilo, že by měla na prahu třicítky hrát naivní mladinkou středoškolačku, což umocnila ještě skutečnost, že její herecký partner John Travolta byl o šest let mladší. A tak si postavila hlavu a trvala na kamerových zkouškách. Dopadly ale přímo skvěle stejně jako později celý projekt. Hudební hit se stal kasovním trhákem roku 1978 a během prvního víkendu dokázal vydělat tolik, že ho pak překonal až v roce 1997 Titanic.

S dcerou Chloe Rose

S dcerou Chloe Rose

Osudový rok

Zlomovým v jejím životě se stal rok 1980, kdy natočila další úspěšný hudební film Xanadu. Vzápětí vydala své nejúspěšnější studiové album, dvakrát platinové Physical. A konečně také našla toho pravého. O jedenáct let mladší tanečník Matt Lattanzi se v roce 1984 stal jejím manželem a v roce 1986 mu porodila dceru Chloe Rose. Mat se pro ni stal také obrovskou oporou v kritickém roce 1992, kdy ji začala stíhat jedna krutá rána za druhou. Nejprve zkrachovala síť luxusních butiků, kterou založila s kamarádkou Pat Carroll. O pár měsíců později zemřel její otec na rakovinu a ještě v tomtéž týdnu jí lékaři oznámili, že zhoubný nádor diagnostikovali i v jejím těle. Zpěvačka zrušila naplánované turné k novému albu a okamžitě podstoupila operaci prsu. Naštěstí přišla včas. „Jsem vděčná za tuto zkušenost, protože bez ní bych se nenaučila spoustu věcí. Díky rakovině jsem se naučila soucítit s těmi, kteří prožívají náročná období,“ prozradila v rozhovoru pro britský magazín Radio Times. Těžké období její manželství přestálo, a když už pak bylo konečně po všem, o tři roky později se s Mattem rozešli. Jakoby přestálé napětí otevřelo v jejich vztahu obrovskou prázdnotu.

S manželem Johnem Easterlingem

S manželem Johnem Easterlingem

Nová láska zmizela za obzorem

Exmanžela v jejím srdci brzy vystřídal o devět let mladší kameraman korejského původu Patrick McDermott. Jenže po devíti letech náhle ze dne na den zmizel. Prostě si vyjel na moře rybařit a od té chvíle ho nikdo nespatřil. Pátrání trvalo s přestávkami tři roky, nakonec pobřežní stráž případ uzavřela s tím, že pravděpodobně vypadl z lodi a utonul. V roce 2010 se ale začalo proslýchat, že svou smrt pouze fingoval. Po jeho stopách se totiž vydal texaský detektiv Philip Klein, který ho údajně objevil na pobřeží Mexika, kde žil s novou partnerkou. Zmizel prý kvůli tomu, aby se vyhnul alimentům, které dlužil exmanželce Yvette Nipar. A zrazená Olivia nemohla pochopit, proč kvůli dluhům dokázal zahodit devět let společného života. O pátrání byl dokonce natočen televizní dokument a byla vydána i kniha, přesto Klein sklidil obrovskou kritiku a byl osočován, že je lhář, toužící po senzaci. McDermottův osud dál zůstal zahalen tajemstvím a Olivia po něm přestala pátrat.

Hvězdy Pomády se po letech nechaly společně vyfotografovat pro charitativní album

Hvězdy Pomády se po letech nechaly společně vyfotografovat pro charitativní album...

...a takhle jim to spolu ladilo po více než třiceti letech:


Bez cvokaře ani ránu

Další ránou pro ni byly problémy s dcerou, která začala trpět anorexií. Není divu, že to její psychika přestala zvládat a Olivia musela několikrát absolvovat terapii. „Byla to velmi těžká doba. Brala jsem prášky, dokud jsem opět neviděla světlo, a pak už ne. Nechtěla jsem být na nich závislá. Proto jsem přestala,“ prozradila deníku Daily Mail. Se starostmi i obrovským zklamáním se vyrovnala i díky tomu, že potkala obchodníka s přírodními léčivy Johna Easterlinga, za nějž se v roce 2008 provdala. Na podzim roku 2012 se po více než třiceti letech znovu sešla s Johnem Travoltou, aby nahráli a nazpívali společný klip k písni I Think You Might Like It pro vánoční album, vzdávající hold Johnovu synu Jettovi, který zemřel v roce 2009. „Olivia a já jsme vždycky chtěli znovu pracovat společně, ale bylo třeba, aby to byl dobrý projekt, aby to nevyznělo nuceně,“ řekl tehdy Travolta australským novinářům. Výtěžek z prodeje alba si rozdělili rovným dílem – pro nadaci Jetta Travolty a nadaci pro boj proti rakovině, kterou má Olivia v australském Melbourne.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace