Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Není kumšt pít, když ti chutná, ale když ti nechutná, tehdy je třeba překonat ten odpor. A to se mi už nedaří, přiznal Milan Lasica. Zpověď unaveného gentlemana

25.01.2017
Není kumšt pít, když ti chutná, ale když ti nechutná, tehdy je třeba překonat ten odpor. A to se mi už nedaří, přiznal Milan Lasica. Zpověď unaveného gentlemana

Foto: Facebook

Popisek: Milan Lasica

Je mu šestasedmdesát, je po operaci se srdcem a život přestává být sranda. O tom, jaké je stáří a co tají o své minulosti, mluvil herec a šansoniér Milan Lasica v rozhovoru pro magazín Reportér.

Před rokem populární herec prodělal operaci srdce, naštěstí dopadla dobře. Přitom až do té doby vůbec netušil, že by mohl mít podobné problémy, i když jinak je prý hypochondr, který si vezme do ruky lékařský slovník a zjistí, že má všechny popsané choroby. Po operaci mu prý nejvíc pomohlo to, že se nelitoval, nezvolnil, choval se prostě jako obvykle. S jedinou výjimkou…

Proč jsem přestal pít

„Přestal mi chutnat alkohol, vůbec nic mi to už neříká. A přitom bývaly časy, kdy mi to hovořilo hodně,“  konstatuje Milan Lasica. Často si prý bývalý milovník dobrého vína a koňáčku vzpomene na to, co mu kdysi řekl jeho zesnulý parťák Julius Satinský: „Není kumšt pít, když ti chutná, ale když ti nechutná – tehdy je třeba překonat ten odpor...“ A to už se mu nedaří.

Trauma z dětství

Na druhou stranu je možná dobře, že herec už s alkoholem skončil. Málo se to ví, ale jeho otec měl problémy s alkoholem. Lasica přiznává, že jeho tatínek byl kvartální pijan, kterého prý alkohol výrazně měnil. Za střízliva to prý byl uzavřený, nespolečenský člověk, ale když se napil, stával se z něj bavič. Prostě takový doktor Jekyll a pan Hyde. 

Byl rád, že je jedináček

Mimochodem, Milan Lasica s otcem vyrůstal – když mu bylo deset let, rodiče se rozvedli a matka přenechala péči o syna otci a sama se odstěhovala s novým partnerem. To bylo v té době velice neobvyklé a slavný herec přiznává, že rozvodem rodičů a matčinou zradou dlouho trpěl. Dokonce tak, že když se otcově nové manželce narodilo dítě, které bohužel po porodu zemřelo, malý Lasica bylo podle své vzpomínkové knihy rád. „Přiznám se, ač nerad, že když jsem se dozvěděl tu zprávu, nebyl jsem smutný. Dalo by se říct, že mě to spíš potěšilo,“ svěřil se po letech.

Stárnou všichni, zmoudří málokdo

Dnes je s dětskými traumaty srovnaný, sám je skvělým otcem dvěma dospělým dcerám, které má se svou druhou ženou, herečkou a diplomatkou Magdou Vašáryovou. První manželství, které uzavřel ve 22 letech, skončilo záhy rozvodem, Lasica dnes uznává, že o manželství nic nevěděl, a podle toho také dopadlo. A jak se cítí po sedmdesátce? Pokročilý věk podle něj nemá nic společného s moudrostí, většina lidí jen stárne, ale nemoudří. A někteří prý rovnou hloupnou.

Starý herec už nemusí ani hrát

Výhodu ale vidí v tom, být starým hercem, který má takzvaně odžito. „Stačí, když existujete. Nemusíte se už snažit, abyste na sebe upozornili... To, že je člověk známý a zkušený, je velký vklad, který vychází na scénu s ním. Je to jakási aura, kterou mladý herec nemá, ani mít nemůže, musí o ni usilovat. Ale staří herci už usilovat nemusí, dokonce by ani neměli. Když usilují, nedopadá to dobře,“ pochvaluje si a zároveň lehce rýpne do kolegů.

Donedávna prý měl velký sen, který si chtěl na stará kolena splnit. Projet se slavným Orient Expressem. Jenže pak prý zjistil, že nejenže je jízdenka drahá, ale pasažér musí povinně mít smoking. A tak prý asi projížďku oželí.  A proč zrovna vlak? Hercův děda a praděda byli za první republiky a za císaře pána strojvůdci…

Originální text najdete ZDE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace