Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zabila všechno, co na ní milovali, a pokus o nápravu se proměnil v tragikomedii. V čem je problém? Tajnosti slavných

20.01.2017
Zabila všechno, co na ní milovali, a pokus o nápravu se proměnil v tragikomedii. V čem je problém? Tajnosti slavných

Autor: express.co.uk

Popisek: Meg Ryan okouzlila svět přirozeným půvabem. Jenže nic nevydrží věčně.

Na někdejší krásku s rošťáckým sestřihem je hodně smutný pohled a říká se, že neumí stárnout. Je to ale mnohem horší. Meg Ryan se totiž nedokáže vyrovnat s následky vlastních chyb a posilovna ani plastiky bolavou duši nevyléčí.

Holčičí půvab a přirozenost, to na ní fanoušci milovali nejvíc. Modrooká přírodní blondýnka okouzlila svět zářivým úsměvem a sotva někdo tušil, že se vlastně má stát ztělesněním neuskutečněných snů své matky. Právě ta se kdysi chtěla stát slavnou herečkou, jenže to jaksi nevyšlo. A tak alespoň pomáhala jako castingová agentka k úspěchu jiným. A do světa showbyznysu nasměrovala i dceru, která původně chtěla být na pomyslném druhém břehu. Snila o novinářské kariéře, žurnalistiku také začala studovat a prý byla docela dobrá. Pak ale zasáhla podnikavá matka, která křehké Margaret několikrát velmi zásadně ‘osladila‘ život i později.

Plavovlasá naivka ze seriálu

Plavovlasá naivka ze seriálu

Holčička ze seriálů

Modrooká přírodní plavovláska Margaret Mary Emily Anne Hyra se narodila 19. listopadu 1961 ve Fairfieldu v americkém státě Connecticut. Její otec Harry byl učitelem matematiky a trenérem na střední škole a kromě Meg měl ještě další tři děti. Středostavovská poklidná rodinná idyla se ale velmi zajídala jeho manželce Susan, která se ani po svatbě a čtyřech porodech nevzdávala naděje, že se jednou stane slavnou herečkou. Dokonce se kvůli tomu s Harrym rozvedla, když bylo Meg patnáct, a nechala mu v péči všechny potomky, protože by ji brzdily v rozletu. Jenže ten se nakonec nekonal.

Meg si také šla za svým snem, tuhle vlastnost po matce zdědila. Po maturitě odešla do New Yorku, kde začala studovat vysněnou žurnalistiku, nakonec ji ale nedokončila. Přivydělávala si totiž jako modelka, a to už byl jenom kousek zpátky do matčiny péče, která si mezitím založila castingovou agenturu. A rozhodla se realizovat své sny prostřednictvím dcery. Meg díky její péči debutovala krátce po maturitě na filmovém plátně jako Debby Blake v dramatu slavného režiséra Georga Cukora Bohaté a slavné (Rich and Famous).

S Tomem Cruisem a Anthony Edwardsem ve slavném Top Gun

S Tomem Cruisem a Anthony Edwardsem ve slavném Top Gun

Osvědčená telenovela

Vzápětí získala, rovněž díky matce, roli v nekonečné televizní soap opeře As the World Turns, která vklouzla na americké obrazovky již v roce 1956, a pak se natáčela neuvěřitelných pětapadesát let. Byl to zkrátka projekt, který provázel statisíce diváků po celý život, a mnozí z nich prožívali osudy seriálových hrdinů mnohem intenzivněji než své vlastní. Zrodil se fenomén, o jehož úspěšnosti zpočátku kvůli přehnané dramatičnosti a sladkobolnosti scénáře, psaného v duchu romantických slátanin první poloviny minulého století, kdekdo pochyboval. Nakonec překonal veškerá očekávání a stát se součástí týmu, pracujícího na nekonečném seriálu, se stalo jedním z nejvýnosnějších kšeftů.

Dokonce se našli herci, kteří dokázali podobně jako jejich fanoušci prožít v ateliéru jediného projektu téměř celý život. Patřil mezi ně mimo jiné otec slavné Jennifer Aniston John, který se upsal na celá desetiletí dalšímu nekonečnému seriálu Tak jde čas. Někteří se dokonce díky seriálovému světu odnaučili žít, například Barbara Bell Geddes, představitelka Miss Ellie v seriálu Dallas, která po ukončení natáčení nesmírně trpěla ztrátou ‘své‘ rodiny. Jinou než tu televizní si totiž ani nestihla pořídit. Mladičká Meg hrála v úspěšném seriálu v letech 1982 až 1984 a její Betsy se stala velmi populární.

S Dennisem Quaidem ve Vnitřním vesmíru

S Dennisem Quaidem ve Vnitřním vesmíru

Poprvé si plnila sny

V seriálu si přišla na velmi slušný honorář, který poprvé v životě využila k uskutečnění svých snů a nějaký čas strávila cestováním. Pak se vrátila ke studiu a vedlejším seriálovým rolím a naplno odstartovala hereckou kariéru až v roce 1986 ve slavném akčním filmu s Tomem Cruisem Top Gun. Právě tehdy potkala svou první velkou lásku, další známou televizní tvář Anthonyho Edwardse, kterého si možná vybavíte jako doktora Marka Greena ze seriálu Pohotovost. Díky tomuto projektu si jí všiml Steven Spielberg a obsadil ji do akční sci-fi komedie Vnitřní vesmír, která pro Meg znamenala první opravdu velkolepý úspěch. A současně další osudovou lásku – Dennise Quaida.

Brzy se stali oficiálním párem a Meg se netajila tím, že uvažují o svatbě. V době první zamilovanosti, v roce 1988, spolu natočili thriller Hlásím svoji smrt. Svůj vztah pak nechali uzrát. Vzali se až v lednu 1991 a o rok později Meg porodila jediného syna Jacka Henryho. Krátce po jeho narození se spolu objevili před kamerou ještě jednou, v romantickém dramatu Kost a kůže, jehož název jakoby předznamenal hereččinu současnost.

Sexsymbol v roce 1995 v magazínu Vanity Fair

Sexsymbol v roce 1995 v magazínu Vanity Fair

Z náruče do náruče

S přelétavou kráskou, která se před kamerou stále dokola zamilovávala do hereckých partnerů, to Quaid neměl vůbec lehké. Donekonečna přehlížel její úlety, až přišel po desetiletém manželství ten největší. Žádost o rozvod nakonec podala Meg, protože se opět zamilovala, tentokrát do ‘gladiátora‘ Russela Crowe. Quaid se cítil velmi zraněný a pokořený, o tři roky později, když se ženil potřetí s Kimberly Buffington, ale svému někdejšímu sokovi veřejně poděkoval za to, že přispěl k rozpadu manželství s Meg a otevřel mu oči.

Po hereččině boku pak procházel nekonečný zástup více či méně známých, zpravidla o pár let mladších partnerů. Mimo jiné John Cusack (Láska na inzerát, Identita), Breckin Meyer (Milionový závod, Zázračný běžec), Matt Dillon (Můj auťák Brouk, Crash), Craig Bierko (Zákon a pořádek, Sex ve městě) či známý model Travis Fimmel (Tarzan). Meg si užívala především obdivu a erotiky a většina jejích vztahů byla jen velmi krátkodobá. Stala se novým hollywoodským sexsymbolem a terčem zájmu mnoha obdivovatelů. Občas i psychicky vyšinutých. Celý svět například sledoval v roce 2002 její trápení se šíleným realitním agentem Johnem Michaelem Hughesem, který za její pronásledování dokonce skončil před soudem.

S dětmi krátce po adopci malé Číňanky Daisy

S dětmi krátce po adopci malé Číňanky Daisy

Navždy svobodná

Přestože o dalším manželství neuvažovala, mít doma jedináčka nechtěla, a tak se před jedenácti lety zařadila do zástupu hollywoodských adoptivních rodičů. Poprvé ji to prý napadlo již o deset let dříve, definitivně se ale rozhodla až po návštěvě Indie, kde viděla na vlastní oči, v jak otřesných podmínkách žijí statisíce dětí. Před Vánoci 2005 zahájila jednání o adopci holčičky, koncem ledna 2006 vyřídily její žádost kladně čínské úřady a zhruba o šest týdnů později oficiálně oznámila světu v populární show Oprah Winfrey, že už má doma malou Daisy True.

Především kvůli dětem se také vzápětí stáhla do ústraní, koneckonců si to mohla dovolit. Od té doby se mihla před kamerou jen sporadicky a o návratu na výsluní začala uvažovat až po dalších deseti letech. Jenže to nebylo tak snadné, jak si představovala, režiséři plánovaných velkofilmů se o ni nepoprali. Nakonec sáhla do vlastní kapsy a porozhlédla se i po bývalých láskách a kamarádech, takže se v alternativním snímku Ithaca, inspirovaném slavnou Lidskou komedií Williama Saroyana, objevili i exmanžel Dennis Quaid či někdejší herecký partner Tom Cruise. A Meg nejen ztvárnila hlavní ženskou roli, ale také snímek sama režírovala. Díru do světa s ním ale neudělala. Proč asi?

Meg nyní - tohle se moc nepovedlo...

Meg nyní - tohle se moc nepovedlo...

Trapný pokus o návrat do mládí

Když se po delší době objevila herečka na veřejnosti, její fanoušci byli doslova zděšeni. Potvrdila totiž pořekadlo, že veškerá trápení a nespokojenost většina žen nakonec obrátí proti svému vlastnímu tělu. Kdysi křehká kráska se intenzivním úsilím o vylepšení postavy padesátnice proměnila v kulturistku, na jejímž těle nezbyla ani stopa po někdejší přitažlivosti. A ještě hůř dopadl její obličej, kterému plastický chirurg přidal úsměv kačera Donalda s jakoby rozpačitým úšklebkem, který působí pokřiveně zřejmě spíš tím, jak se ve skutečnosti herečka cítí. Tohle zkrátka moc nevyšlo.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace