Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

12.01.2017
Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

Foto: Jan Rychetský

Popisek: Dnes již vysídlený uprchlický tábor v Calais; ilustrační foto

První letošní vydání časopisu Reflex zveřejnilo velmi závažná fakta, týkající se rizik, souvisejících s migrací. Známý novinář Viliam Buchert analyzoval stovky dat a čísel, která jednoznačně dokazují propojení migrace, terorismu a islámu. Mimo jiné argumentuje tím, že největší atentáty v Evropě za posledních dvacet let spáchali islámští teroristé. Jedinou výjimkou je norský masový vrah Anders Breivik.

Autor přitom konstatuje, že nejde o žádný nový trend a že si za nynější vážné problémy mohou Evropa a Západ z velké části samy. Fenomén přistěhovalectví a s ním narůstající postupné  radikalizace muslimů se začal v Evropě projevovat již v 70. letech minulého století a současná uprchlická vlna ho pouze „okysličuje“.  Jednou z příčin je podle  něj nezvládnutá migrační vlna, blud  politické korektnosti nebo falešná politika multikulturalismu. Buchert  v této souvislosti připomíná prorocká slova amerického teoretika Samuela Huntingtona, která zveřejnil ve své knize Střet civilizací. Ten již koncem minulého století  varoval  před přílivem imigrantů a  naléhal, aby byl omezen. Jenže, namísto toho, aby byla jeho slova brána vážně, čelil značnému výsměchu, především ze strany evropské politické elity a různých lidskoprávních organizací. Ostatně, tak je tomu dodnes. 

Miliardy na mešity

Zatímco dříve byla struktura imigrantů jiná a přicházeli ze zemí, kde není islám tak ortodoxní, dnes je tomu přesně naopak. Podle autora analýzy začal problém s  radikálním islámem vznikat až ve druhé a třetí generaci uprchlíků a s  mohutným přílivem muslimů, nepřátelsky naladěných vůči Západu. Ti převážně nerespektují západní zvyklosti a tradice a neústupně prosazují právo šariá. V Evropě tak vznikají stovky muslimských ghett, kde neplatí evropské zákony a vládne zde zločin.  Připomíná také  zásadní vliv obrovských finančních částek, které putují do Evropy z bohatých arabských zemí, především na budování  mešit,  islámských spolků, nadací a škol. 

Osamělí vlci?

Důsledek je hrozivý. Německé tajné služby jen v Německu evidují více než deset tisíc salafistů, tedy těch nejortodoxnějších vyznavačů islámu. A ještě horší je situace ve Francii. Podle studie, nazvané  Francouzský islám je možný, žijí v této zemi tři skupiny  lidí, hlásicích se k této víře, celkem je jich více než pět milionů. A až třetina z nich odmítá evropský způsob života. Buchert     obviňuje evropské politiky, neziskové organizace a sluníčkářskou lobby, že vytrvale lživě opakují, že muslimští teroristé jsou pouze osamělými vlky a jejich útoky nemají nic společného s islámem. Na vině je podle něj také slabost  migračních zákonů Evropské unie, špatná ochrana hranic a pomalé reakce na cokoliv. Navíc Evropa důsledně netrestá zlo, které šíří islámští radikálové. 

Nás se to také týká!

A stejně tak se Buchert  pozastavuje nad častým tvrzením, že se nás nic z toho netýká, protože v Česku žije pouze kolem dvaceti tisíc muslimů a většinou nejsou radikální. Jenže Češi se dnes  pohybují po celé Evropě a Naďa Čižmár, zavražděná na vánočních  trzích v  Berlíně, je důkazem, že se nás to týká a týkat bude.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová