Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

12.01.2017
Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

Autor: Jan Rychetský

Popisek: Dnes již vysídlený uprchlický tábor v Calais; ilustrační foto

První letošní vydání časopisu Reflex zveřejnilo velmi závažná fakta, týkající se rizik, souvisejících s migrací. Známý novinář Viliam Buchert analyzoval stovky dat a čísel, která jednoznačně dokazují propojení migrace, terorismu a islámu. Mimo jiné argumentuje tím, že největší atentáty v Evropě za posledních dvacet let spáchali islámští teroristé. Jedinou výjimkou je norský masový vrah Anders Breivik.

Autor přitom konstatuje, že nejde o žádný nový trend a že si za nynější vážné problémy mohou Evropa a Západ z velké části samy. Fenomén přistěhovalectví a s ním narůstající postupné  radikalizace muslimů se začal v Evropě projevovat již v 70. letech minulého století a současná uprchlická vlna ho pouze „okysličuje“.  Jednou z příčin je podle  něj nezvládnutá migrační vlna, blud  politické korektnosti nebo falešná politika multikulturalismu. Buchert  v této souvislosti připomíná prorocká slova amerického teoretika Samuela Huntingtona, která zveřejnil ve své knize Střet civilizací. Ten již koncem minulého století  varoval  před přílivem imigrantů a  naléhal, aby byl omezen. Jenže, namísto toho, aby byla jeho slova brána vážně, čelil značnému výsměchu, především ze strany evropské politické elity a různých lidskoprávních organizací. Ostatně, tak je tomu dodnes. 

Miliardy na mešity

Zatímco dříve byla struktura imigrantů jiná a přicházeli ze zemí, kde není islám tak ortodoxní, dnes je tomu přesně naopak. Podle autora analýzy začal problém s  radikálním islámem vznikat až ve druhé a třetí generaci uprchlíků a s  mohutným přílivem muslimů, nepřátelsky naladěných vůči Západu. Ti převážně nerespektují západní zvyklosti a tradice a neústupně prosazují právo šariá. V Evropě tak vznikají stovky muslimských ghett, kde neplatí evropské zákony a vládne zde zločin.  Připomíná také  zásadní vliv obrovských finančních částek, které putují do Evropy z bohatých arabských zemí, především na budování  mešit,  islámských spolků, nadací a škol. 

Osamělí vlci?

Důsledek je hrozivý. Německé tajné služby jen v Německu evidují více než deset tisíc salafistů, tedy těch nejortodoxnějších vyznavačů islámu. A ještě horší je situace ve Francii. Podle studie, nazvané  Francouzský islám je možný, žijí v této zemi tři skupiny  lidí, hlásicích se k této víře, celkem je jich více než pět milionů. A až třetina z nich odmítá evropský způsob života. Buchert     obviňuje evropské politiky, neziskové organizace a sluníčkářskou lobby, že vytrvale lživě opakují, že muslimští teroristé jsou pouze osamělými vlky a jejich útoky nemají nic společného s islámem. Na vině je podle něj také slabost  migračních zákonů Evropské unie, špatná ochrana hranic a pomalé reakce na cokoliv. Navíc Evropa důsledně netrestá zlo, které šíří islámští radikálové. 

Nás se to také týká!

A stejně tak se Buchert  pozastavuje nad častým tvrzením, že se nás nic z toho netýká, protože v Česku žije pouze kolem dvaceti tisíc muslimů a většinou nejsou radikální. Jenže Češi se dnes  pohybují po celé Evropě a Naďa Čižmár, zavražděná na vánočních  trzích v  Berlíně, je důkazem, že se nás to týká a týkat bude.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace