Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

12.01.2017
Prokázáno: Migrace je propojena s islámem a terorismem. Evropa si za to může sama, mimo jiné kvůli bludu politické korektnosti a multikulturalismu

Autor: Jan Rychetský

Popisek: Dnes již vysídlený uprchlický tábor v Calais; ilustrační foto

První letošní vydání časopisu Reflex zveřejnilo velmi závažná fakta, týkající se rizik, souvisejících s migrací. Známý novinář Viliam Buchert analyzoval stovky dat a čísel, která jednoznačně dokazují propojení migrace, terorismu a islámu. Mimo jiné argumentuje tím, že největší atentáty v Evropě za posledních dvacet let spáchali islámští teroristé. Jedinou výjimkou je norský masový vrah Anders Breivik.

Autor přitom konstatuje, že nejde o žádný nový trend a že si za nynější vážné problémy mohou Evropa a Západ z velké části samy. Fenomén přistěhovalectví a s ním narůstající postupné  radikalizace muslimů se začal v Evropě projevovat již v 70. letech minulého století a současná uprchlická vlna ho pouze „okysličuje“.  Jednou z příčin je podle  něj nezvládnutá migrační vlna, blud  politické korektnosti nebo falešná politika multikulturalismu. Buchert  v této souvislosti připomíná prorocká slova amerického teoretika Samuela Huntingtona, která zveřejnil ve své knize Střet civilizací. Ten již koncem minulého století  varoval  před přílivem imigrantů a  naléhal, aby byl omezen. Jenže, namísto toho, aby byla jeho slova brána vážně, čelil značnému výsměchu, především ze strany evropské politické elity a různých lidskoprávních organizací. Ostatně, tak je tomu dodnes. 

Miliardy na mešity

Zatímco dříve byla struktura imigrantů jiná a přicházeli ze zemí, kde není islám tak ortodoxní, dnes je tomu přesně naopak. Podle autora analýzy začal problém s  radikálním islámem vznikat až ve druhé a třetí generaci uprchlíků a s  mohutným přílivem muslimů, nepřátelsky naladěných vůči Západu. Ti převážně nerespektují západní zvyklosti a tradice a neústupně prosazují právo šariá. V Evropě tak vznikají stovky muslimských ghett, kde neplatí evropské zákony a vládne zde zločin.  Připomíná také  zásadní vliv obrovských finančních částek, které putují do Evropy z bohatých arabských zemí, především na budování  mešit,  islámských spolků, nadací a škol. 

Osamělí vlci?

Důsledek je hrozivý. Německé tajné služby jen v Německu evidují více než deset tisíc salafistů, tedy těch nejortodoxnějších vyznavačů islámu. A ještě horší je situace ve Francii. Podle studie, nazvané  Francouzský islám je možný, žijí v této zemi tři skupiny  lidí, hlásicích se k této víře, celkem je jich více než pět milionů. A až třetina z nich odmítá evropský způsob života. Buchert     obviňuje evropské politiky, neziskové organizace a sluníčkářskou lobby, že vytrvale lživě opakují, že muslimští teroristé jsou pouze osamělými vlky a jejich útoky nemají nic společného s islámem. Na vině je podle něj také slabost  migračních zákonů Evropské unie, špatná ochrana hranic a pomalé reakce na cokoliv. Navíc Evropa důsledně netrestá zlo, které šíří islámští radikálové. 

Nás se to také týká!

A stejně tak se Buchert  pozastavuje nad častým tvrzením, že se nás nic z toho netýká, protože v Česku žije pouze kolem dvaceti tisíc muslimů a většinou nejsou radikální. Jenže Češi se dnes  pohybují po celé Evropě a Naďa Čižmár, zavražděná na vánočních  trzích v  Berlíně, je důkazem, že se nás to týká a týkat bude.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace