Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Slavný James Bond č. 5 si tak dlouho zahrával s ohněm, až si spálil hubu. Nebýt toho, možná by dodnes zůstal jenom neznámým cirkusákem... Tajnosti slavných

21.12.2016
Slavný James Bond č. 5 si tak dlouho zahrával s ohněm, až si spálil hubu. Nebýt toho, možná by dodnes zůstal jenom neznámým cirkusákem... Tajnosti slavných

Autor: feelgrafix.com

Popisek: Pátý James Bond, irský herec Pierce Brosnan

Idol milionů žen Pierce Brosnan začínal jako polykač ohně, a když se stal slavným, ochotně předváděl své kousky i v televizních show. Až do dne, který se mu málem stal osudným.

Se svými 188 centimetry je pro filmovou kameru hodně vysoký a zamlada byl považován za jednoho z nejkrásnějších mužů planety. Odmalička to ale neměl právě lehké, a tak se zpočátku živil, jak se dalo. Jednu dobu dokonce i jako polykač ohně v cirkusu.

Synek na obtíž

Život v kompletní rodině Brosnan nikdy nepoznal. Když mu byl pouhý rok, jeho otec Thomas opustil matku, a ta ho vzápětí odložila k babičce. Jenže ani ta na něj neměla čas, a tak nakonec skončil v katolické internátní škole, na kterou prý nemá právě příjemné vzpomínky. Matka May si ho vzala konečně k sobě, až když mu bylo jedenáct. Žili v Londýně a hned po ukončení základní školy se Pierce začal poohlížet, jak by se uživil. Mimo jiné pracoval jako taxikář či reklamní kreslíř. Když mu bylo šestnáct, rozhodl se navštívit divadelní workshop, pořádaný v londýnském divadle Ovalhouse. Nejvíc ho tam zaujal polykač ohně, a tak se nechal zapsat k němu do kurzu. Zlé jazyky ale tvrdí, že ho mnohem víc přitahovaly půvabné polonahé kolegyně z kurzu, které si při práci s ohněm sundávaly podprsenky. Když pak předváděl své ohňové kousky na ulici, všiml si ho jistý cirkusový agent a nabídl mu angažmá.

Bonda musel odložit

Potulný cirkusácký život ho živil další tři roky, dál ale nepřestával pokukovat po divadle. V devatenácti konečně odstartoval hereckou kariéru v York Theatre Royal, cirkusové dovednosti však úplně neodložil. Polykání ohně několikrát zopakoval i před televizními kamerami, mimo jiné i v jedné z epizod seriálu televize NBC Remington Steele, v němž hrál soukromého detektiva. V roce 1986 dostal poprvé nabídku na roli snů – Jamese Bonda, agenta Jejího Veličenstva s povolením zabíjet. Musel si ji ale odepřít, protože právě natáčel Remington Steel, takže mu na další projekty nezbýval čas. Přesto na něj producenti nezapomněli, takže se nakonec přece jenom v Bonda proměnil, ale až o šest let později ve filmu Zlaté oko. Stal se tak pátým Bondem v pořadí a jako nesmrtelný agent stanul před kamerou ve čtyřech projektech. Poté o něm ještě uvažovali i pro Casino Royale, nakonec ho ale z pozice vyšťouchl o patnáct let mladší britský herec Daniel Craig.

Zabijácká inovace

Krátce poté, co se proslavil jako Bond, byl Brosnan pozván do dětského televizního pořadu Muppet Show. „Umíte zpívat? Tancovat?“ vyzvídali v naději, že budou mít pořad na čem postavit. „Ne, to opravdu neumím. Ale umím polykat oheň. Dělával jsem to dřív,“ prozradil. Televizní produkce zajásala a bylo rozhodnuto, že se jeho ohňová show stane zlatým hřebem pořadu. Brosnan se na to oblékl do elegantního tmavého smokingu a k ruce dostal rekvizitáře. Jenže ten mu místo petroleje, s nímž byl herec zvyklý plivat oheň, nabídl něco jiného tím, že je to naprosto skvělé. Nemá to žádnou chuť a navíc to ani nesmrdí. Herec souhlasil a málem na to velmi vážně doplatil. „Bylo to jak palivo do rakety. Foukal jsem, ale vracelo se mi to zpátky do pusy a vybuchovalo to tam. Udělaly se mi puchýře,“ prozradil později. Během vystoupení ale zachoval poker face a statečně se držel až do konce. Bylo to také naposledy. Tenkrát se totiž pro jistotu rozloučil s někdejším koníčkem navždy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace