Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Merkelová je smutná a šokovaná z dalšího vraždění, občané Česka naopak z ní. Ať jde příkladem a rozpustí svou ochranku, vzkazují jí. A speciál ČT, kde donekonečna omílali to samé a neustále si přáli dobrý den…

20.12.2016
Merkelová je smutná a šokovaná z dalšího vraždění, občané Česka naopak z ní. Ať jde příkladem a rozpustí svou ochranku, vzkazují jí. A speciál ČT, kde donekonečna omílali to samé a neustále si přáli dobrý den…

Foto: Youtube, repro

Popisek: Angela Merkel po berlínském útoku

Reakce evropských politiků na každý nový teroristický čin se ustálily na osvědčeném vzorci. Po dalším masakru zdrceně předstoupí před novináře a vyjádří soustrast rodinným obětí a spustí procítěný projev. Ten, který druhý den po útoku na berlínské vánoční trhy přednesla Angela Merkelová, však již byl vrcholem politické drzosti. Německá kancléřka se totiž nechala slyšet, že je šokovaná, velmi smutná a že jde o nepochopitelný čin.

To konstatovala poté, co americké tajné služby opakovaně varovaly, že v Evropě hrozí teroristické útoky, kromě Belgie pak nejvíce Německu. A poté, co další tajné služby také upozornily na to, že cílem teroristů je zabít co nejvíce lidí všemi dostupnými prostředky a že se již po Evropě pohybují tisíce potencionálních atentátníků. A nejmocnější žena světa se přizná, že je překvapená!

Ať jde příkladem

Postoje Merkelové způsobily na českých serverech opět velký poprask. Mnozí si ulevili nevybíravým způsobem, ale řada lidí seriózně rozebírala její absurdní projev a přela se, která věta či fráze z něj byla horší. Nejvíce jim vadí fakt, že Merkelová není schopná žádné sebereflexe a přiznání viny. Anebo je rozhořčila kancléřčina výzva, že strach nesmí Německo ohromit. Vzkazují ji, že Německo ochromila především ona sama. A když prý není ochromená strachem, ať jde tedy příkladem a rozpustí svoji drahou ochranku.  Někteří dokonce litují, že na místě, kde zahynulo dvanáct nevinných obětí, nebyla právě Merkelová.

Nejlepší bezpečnostní opatření

Na obranu německé kancléřky je však nutné říci, že se podobně jako ona (až na pár výjimek) chová většina evropských státníků. Také premiér Bohuslav Sobotka opět spustil kanonádu frází a vyjadřoval rodinám pozůstalých soustrast, jako by to mohlo změnit něco na faktu, že přišli o část rodiny. Veřejnoprávní Česká televize po útoku na berlínské vánoční trhy jako vždy nabídla divákům speciál, v němž politici a různí experti donekonečna omílali to samé a  navzájem si s moderátory neustále přáli dobrý den. Často se nechali slyšet, že se těmto útokům na „měkké cíle“ nedá zabránit a že se lidé mají chovat jako normálně. To ovšem českou veřejnost vytočilo ještě více než samotná Merkelová. „Když je slyšíme, jsme hned klidnější,“ reagují ironicky mnozí na to, že se u nás zvyšují bezpečnostní opatření, až když se něco stane. A ujištění ministra, že  jsou naše hranice namátkově hlídány,  způsobilo další lavinu vzteku: „Nejlepším bezpečnostním opatřením by bylo zbavit se všech politiků EU,“ myslí si například Vladimír na nejčtenějším českém zpravodajském serveru Novinky.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace