Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Královna country se vdávala ve čtrnácti, protože byla těhotná. A tenkrát to vše začalo. Celý život ji pak sužovali nezvaní společníci. Dokonce musela požádat o pomoc vymítače duchů. Tajnosti slavných

17.12.2016
Královna country se vdávala ve čtrnácti, protože byla těhotná. A tenkrát to vše začalo. Celý život ji pak sužovali nezvaní společníci. Dokonce musela požádat o pomoc vymítače duchů. Tajnosti slavných

Autor: Newsbake.com

Popisek: Královna americké country Lorreta Lynn

Možná tohle diskutabilní nadání zdědila po předcích, možná byla příliš mladá na prožívané útrapy, což u ní vyvolalo extrémní přecitlivělost. Svět duchů ji prostě nenechával v klidu. Sama si s ním ale nedokázala poradit.

Něco takového by u nás v samém srdci Evropy rozhodně nepřicházelo v úvahu. Legendární královna klasické americké country hudby Lorreta Lynn, mimořádná zpěvačka i autorka, žila v poměrech, které našinci připadají jako vystřižené z nějakého historického románu. Její podivné trápení se světem mrtvých, s nímž si nevěděla rady, odstartovalo v době, kdy prožívala velmi náročné období. A zbavit se ho nedokázala, přestože se o to všemožně snažila. Dokonce požádala o pomoc i vymítače duchů.

Replika zpěvaččina rodného srubu

Replika zpěvaččina rodného srubu

Havířova dcera

Tak se jmenovalo autobiografické životopisné drama, které vyšlo v roce 1976 a stalo se bestsellerem. O čtyři roky později byl Lorretin strhující životní příběh zfilmován a hlavní roli ztvárnila Sissy Spacek, která za ni dostala Oscara. Zpívat začínala Lorreta již jako malá v kostele a ve čtrnácti letech se vdávala, protože byla těhotná. Manželovi Oliveru ‘Mooneymu‘ Lynnovi, s nímž žila až do jeho smrti v roce 1996, porodila čtyři děti. Mimořádně obtížně ale prožívala právě první těhotenství, protože se odstěhovala daleko od rodičů a strašně moc se jí stýskalo. Hlavně po mamince. Brzy si uvědomila, že mezi nimi funguje jakési nevysvětlitelné pouto. Dokázala vycítit, že matka čeká na její dopis, a věděla, kdy jí odpovídá. Byl to jenom začátek prapodivných předtuch, které se následně vždy potvrdily. Věděla předem, že její syn Jack Benny přijde o život. A on se v roce 1984 utopil. Stejně tak spatřila svého otce ležet v rakvi a hned následující den prodělal těžký záchvat mrtvice. Když se pak po několika letech vrátila do rodného srubu v Butcher Hollow v Kentucky, spatřila jeho ducha, jak spokojeně sedí na verandě.

Prokletý dům

První smlouvu s nahrávací společností podepsala v roce 1960 a v letech 1966 až 1970 natočila neuvěřitelných třináct hitů, které se umístily v top desítce, čtyři byly dokonce na první příčce. Z chudé venkovské holky s věčně prázdnýma rukama se bleskurychle proměnila v úspěšnou a bohatou ženu, a tak se v roce 1967 rozhodla najít pro svou neustále se rozrůstající rodinu větší dům. Shodou okolností jednou cestou domů zabloudila a díky tomu objevila poblíž Hurricane Mills starobylé sídlo, které kdysi patřilo bohatému majiteli bavlníkových plantáží. Okamžitě cítila, že je to ono, a vzápětí se dozvěděla, že je dům opravdu na prodej. Jakmile se ale rodina nastěhovala, začaly se brzy dít nevysvětlitelné věci. Dveře se samy otvíraly a zavíraly, obrazy a fotografie na stěnách se houpaly, ozývaly se prapodivné zvuky. V jedné místnosti dokonce neustále vládl i v největších vedrech mrtvolný chlad.

Loretta v roce 1972 se svými dvojčaty Perggy (vlevo) a Patsy

Loretta v roce 1972 se svými dvojčaty Perggy (vlevo) a Patsy

Bloudící duše

Lorettina dvojčata Peggy a Patsy často mluvila o lidech, procházejících se po jejich pokoji. A především o krásné mladé ženě v dlouhých, staromódních šatech a s vyčesaným drdolem. Postupně ji zahlédla celá rodina včetně Lorrety, která ji spatřila při návratu z turné, jak stojí na balkóně, pláče a lomí rukama. Usoudila, že by mohlo jít o ducha Buel Anderson, která žila v domě před sto lety, porodila mrtvé dítě a po dvanácti dnech zemřela. Loretta je přesvědčena, že žena stále trpí ztrátou miminka, a proto její duše nemůže přejít na druhý břeh. Její syn se zase jednou v noci probudil a spatřil u své postele konfederačního vojáka. Poté se rodina dozvěděla, že během občanské války došlo u domu ke krvavému masakru, při němž přišlo o život devatenáct vojáků Konfederace. A s jejich duchy se prý obyvatelé Hurricane Mills setkávají často. Prapodivné zvuky se často ozývaly i z bývalé otročí díry pod verandou, do níž byli zavíráni za trest vzpurní otroci. Znělo to, jako by někdo při chůzi táhl za sebou těžký řetěz.

Pokus o smír

Samotnou Lorretu pak začaly sužovat podivné pocity, podobné elektrickým šokům, a tak se rozhodla s duchy spojit a dát jim najevo, že ona a její rodina nejsou jejich nepřátelé. Při jedné seanci vyvolala s přáteli ducha jakéhosi pana Andersona, k rozumné dohodě ale neměl sebemenší chuť. Rozhněval se, začal třást stolem, pak ho zvedl do výšky a pustil na zem tak prudce, že se rozlomil na dva kusy. Od místních pak zjistila, že se pravděpodobně jednalo o někdejšího majitele domu a plantáží Jamese Andersona, který je poblíž domu pohřben. Zřejmě si svůj majetek dál bedlivě střeží a nemá rád jakékoli změny. Lorretina asistenta dokonce jednou málem shodil ze schodů, když neúmyslně zavadil o jeho obraz na zdi.

Tajemné sídlo v Hurricane Mills

Tajemné sídlo v Hurricane Mills

Vymítač se vypařil

Nakonec zpěvačka požádala o pomoc proslulého vymítače duchů Jamese Van Praagha, aby jí pomohl dům vyčistit. Ani on ale neuspěl. Jakmile totiž zaslechl tajemný hlas, který na něj zařval Vypadni!, raději si posbíral svých pět švestek a pádil pryč. A tak po pár letech Lorreta bydlení ve svém vysněném sídle vzdala, přestože si na pozemcích nechala postavit kopii svého rodného srubu, založila vlastní muzeum, hotely, restaurace i obchody. V 70. letech koupila raději další dům, tentokrát v Mexiku, do nějž se přestěhovala s manželem a dvojčaty. Našla tam mnohem větší klid a její ranč v Hurricane Mills se namísto vytouženého domova proměnil v sedmou nejvyhledávanější turistickou atrakci v Tennessee.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace