Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Plastiky? Ani náhodou, říká legendární sexbomba, která odkopla Branda, Mastroianniho i Delona. Své vrásky má prý ráda a kouří 70 cigaret denně. Tajnosti slavných

10.12.2016
Plastiky? Ani náhodou, říká legendární sexbomba, která odkopla Branda, Mastroianniho i Delona. Své vrásky má prý ráda a kouří 70 cigaret denně. Tajnosti slavných

Foto: Repro

Popisek: Legendární CC - Claudia Cardinale

Claudia Cardinale vyhrála soutěž krásy, i když jenom v sále prodávala lístky do tomboly. Pořadatelé si jí ale všimli, dovlekli ji na pódium a nadsadili korunku. Tím odstartovali její velkolepou kariéru.

Víte, co znamená CC? Pokud se vám vybaví druh pleťového krému, jste vedle jak ta jedle. Tento monogram znamenal v 60. letech minulého století v Itálii totéž co ve Francii BB (Brigitte Bardot) – synonymum ženské krásy, která nikdy nezestárne. Nejslavnější tuniská herečka italského původu měla vše, čím tehdejší hvězdy okouzlovaly diváky – velké kočičí oči, bohatou hřívu, perfektní postavu s extrémně útlým pasem, podtrženým bujným poprsím i pozadím, a navíc ještě nezaměnitelný, mírně nakřápnutý hlas. Není divu, že se s nabídkami u jejích dveří předháněli režiséři zvučných jmen, jako Luchino Visconti, Federico Fellini či Sergio Leone.

Tuniská Miss a vycházející filmová hvězda

Tuniská Miss a vycházející filmová hvězda

Zahalená od hlavy po paty

Tak prožila celé dětství dívka, kterou neustále trápily posměšky okolí. Narodila se 15. dubna 1938 v Tunisku, které tehdy bylo francouzskou kolonií, její rodiče ale pocházeli ze Sicílie. A z toho plynuly od prvopočátku její trable. V muslimském světě byla vedena ke katolické víře, navíc se coby Italka na ocitla za druhé světové války najednou na nepřátelském území, protože Francie a Itálie byly nesmiřitelnými nepřáteli. Aby unikla nežádoucí pozornosti, snažila se splynout s davem a po muslimském vzoru nejraději nosila šaty, které ji zahalovaly od hlavy k patě. Stejně tak se snažila nemluvit. Přísný otec, který pracoval jako dělník na železnici, jí totiž odmalička vštěpoval, že má hovořit pouze tehdy, když je tázána, a stejně se choval i k její mladší sestře a dvěma bratrům. A protože jí příroda nadělila nebývale hluboký a chraplavý hlas, ve škole jí dokonce jeptišky zakazovaly zpívat ve sboru.

Se synem Patrickem

Se synem Patrickem

Utajené mateřství

Po střední škole se chtěla stát učitelkou, osud jí ale v devatenácti letech nadělil nečekané vítězství v soutěži krásy. Jednou z cen byla i cesta na filmový festival v Benátkách, kam vyrazila s maminkou Jolandou. Díky svému vzhledu zapůsobila jako zjevení a zájem ještě zesílil, když se nebála vystavit na pláži své dokonalé tělo v bikinách, což bylo tenkrát nevídané. Producenti a režiséři se předháněli v nabídkách, které ale vytrvale odmítala. Nakonec zvítězil producent Franco Cristaldi, na smeč mu ale opět nahrál osud. Claudia totiž otěhotněla. Spekulovalo se o krátkém vášnivém románku s jistým Francouzem, dokonce se objevily i ‘zaručené‘ informace o znásilnění. Jak to bylo doopravdy, to herečka dodnes neobjasnila. Přesto si nechtěla zkazit kariéru, a tak přistoupila na Cristaldiho návrh. Dohodli se, že musí těhotenství za každou cenu utajit před veřejností, aby neutrpěla její pověst neposkvrněné dívky. Až do třetího měsíce nosila při natáčení korzet, pak se stáhla do ústraní. Porodila tajně v Londýně a syna Patricka začala za svého vydávat její matka. Chlapec dlouho netušil, že je nejstarší sestra vlastně jeho matka, a tajemství mu rodina prozradila až poté, co o podivných poměrech začala spekulovat média.

S Jean-Paulem Belmondem v dobrodružné komedii Cartouche

S Jean-Paulem Belmondem v dobrodružné komedii Cartouche

Život podle smlouvy

Cristaldi naplno využil její tíživé situace a přiměl ji podepsat smlouvu, která ji na dlouhá léta de facto zbavila svobody. Musela se stejně líčit, nesměla přibrat ani změnit účes… Jedinou náplní jejího života bylo nekonečné natáčení filmů pro jeho produkční společnost. Plat dostávala mizerný, zato měla všude v patách armádu sluhů, řidičů a asistentek. V roce 1966 se s ní Cristaldi dokonce tajně oženil a jejího syna adoptoval. Sňatek, uzavřený v USA, však naštěstí pro Claudii italské úřady neuznaly. Z luxusní zlaté klece se dokázala vymanit až v roce 1975, když se zamilovala do režiséra Pasquala Squitieriho. Utekli spolu do New Yorku, a pak vyrazili na bláznivý výlet autobusem napříč celými Spojenými státy. Zpátky do Itálie se pak vrátila silná a nezávislá žena, za kterou se do té doby pouze vydávala. Cristaldi prosil, vyhrožoval, dokonce si podřezal žíly… Přesto se k němu nevrátila. A tak se jí alespoň pomstil. Obvolal známé a ze dne na den z ní udělal nezaměstnanou herečku. Dohoda ale dlouho nevydržela, již po několika měsících ji jako první porušil slavný režisér Franco Zeffirelli, který Claudii obsadil do filmu Ježíš Nazaretský.

V legendárním westernu Tenkrát na západě

V legendárním westernu Tenkrát na Západě

Legendám dávala košem

Na prahu čtyřicítky odstartovala nový život. V roce 1979 porodila Squitierimu dceru Claudii, jen dva měsíce poté, co se díky synovi stala poprvé babičkou. Se Squitierim žije dodnes, ale nikdy si ho nevzala. „V životě jsem podepsala tolik smluv, že do té manželské se mi nechtělo,“ vysvětlila. Na rozdíl od řady kolegyň má slavná CC ještě něco navíc. Umí stárnout s noblesou a nesnaží se za každou cenu s pomocí plastických chirurgů zachraňovat dávno odváté mládí, i když jí pomalu klepe na dveře osmdesátka. „Jsem odpůrkyní plastických operací. Nejdůležitější je energie a to, že člověk pracuje. To je určitě zásadní okamžik,“ prozradila médiím před čtyřmi lety, když usedla v porotě soutěže krásy Česká Miss. „A to kouřím sedmdesát cigaret denně,“ dodala dáma, které kdysi klečely u nohou takové hvězdy, jako Marlon Brando, Marcello Mastroianni či Alain Delon. Delon se prý jednou dokonce vsadil, že ji dostane do postele. Prohrál. Marlon Brando byl můj idol, nejoblíbenější herec. Hrozně jsme se společně smáli. Tenkrát jsem dveře zavřela, ale pak jsem si říkala, Claudie ty seš blbá,“ prozradila. „Marlon ale nebyl zdaleka jediný. Celý život mě dobýval i Marcelo Mastroianni a také jsem řekla ne.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace