Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Láska pro mě znamená nejvíc v životě, ta je nade všechno, přiznává krásná Vica Kerekes. O tajném manželství, rozchodu, nové lásce a hraní vypráví hvězda Anděl Páně 2, jedna z mála hereček, co má doma fakt sexy chlápka

06.12.2016
Láska pro mě znamená nejvíc v životě, ta je nade všechno, přiznává krásná Vica Kerekes. O tajném manželství, rozchodu, nové lásce a hraní vypráví hvězda Anděl Páně 2, jedna z mála hereček, co má doma fakt sexy chlápka

Autor: Facebook

Popisek: Vica Kerekes

FOTO Vica Kerekes je taková visegrádská herečka, hraje temperamentní krásky v českých filmech, všichni si myslí, že je Slovenka, ale narodila se v maďarsko-slovenské rodině. A tak má možnost srovnání. Kromě češtiny, slovenštiny a maďarštiny je navíc schopná hrát i v angličtině a němčině, a tak se o ni zajímají i zahraniční produkce. Vica je prostě světová, jak zjistíte z rozhovoru pro Lidové noviny.

Do Hollywoodu se ale prý nechystá, přejíždění mezi Čechami a Slovenskem jí maximálně vyhovuje, je to prý holka z malého města a Amerika je na ni moc. Do českých kin teď vstupuje pohádka Anděl Páně, kde si zahrála jednu z hlavních rolí, během podzimu se objevila také ve snímcích Krycí jméno Holec nebo Tenkrát v ráji. Práce má tedy dost.

Nejraději hraju maďarsky, říká herečka

Jak se jí hraje ve třech státech a třech jazycích? „Musím se do toho vždycky dostat. Můj mateřský jazyk je maďarština. Když s rolí bojuji, raději hraji maďarsky. Nemusím tolik přemýšlet nad jazykem a mohu víc nad postavou, která mi není vlastní. I v maďarštině ale musím cvičit, když jsem před tím hrála třeba česky. Nikdy se mi tak nemůže stát, co je v herectví běžné, tedy že se člověk jen naučí text a ví, že to nějak přirozeně dá,“ směje se herečka.

V Česku mě často předabují

Poslední dobou hraje hvězda filmu Muži v naději stále častěji česky. „Baví mě, když se mám co učit. V některých filmech jsem tu sice hrála slovensky, protože nevadilo, když bude moje postava Slovenka. Teď ale chci dosáhnout toho, že budu hrát v českých filmech česky a nechají mi můj hlas. Česky totiž hraji od začátku, jen mě pak předabují. Obvykle se rozhodují na poslední chvíli. Už se tomu směji. Někomu moje čeština vyhovuje, jinému ne. I když ale herce dabují, musí se snažit hrát v daném jazyce, aby slova seděla do pusy. Musela jsem se tedy vždycky připravovat česky. Pro mě je to samozřejmě těžší, používám při mluvení svalstvo v puse a v krku úplně jinak. Celá působím jinak,“ říká Vica.

Maďaři mluví s vykřičníkem

Čeština, maďarština a slovenština mají podle ní totiž rozdílný temperament. „Při střídání jazyků se musím znovu a znovu seznamovat sama se sebou, abych byla pravdivá. V každé řeči musím nasadit to, čemu říkám můj hlas. A v češtině a slovenštině ho mám mnohem vyšší. Pro mě je hrozně nepřirozené, když se slyším, jak mluvím ve výšinách tím ženským, jemným hláskem. Maďaři mluví s jasnou tečkou na konci věty. Nebo vykřičníkem,“ vysvětluje herečka.

Když mě to někde štve, sednu na vlak a jedu jinam, říká herečka

Jazykové záludnosti bychom měli, a co rozdíly v povahách? „Velké rozdíly už nevnímám. Když jste někde poprvé, vidíte věci víc zkresleně a stereotypně. Šedý všední život ale vypadá všude dost podobně. Maďaři možná dávají snáz najevo radost nebo nesouhlas, snáz se rozčílí. Češi rádi žijí klidněji, neotvírají se hned při prvním setkání. Troufám si říct, že už znám všechny tři země dobře. A žít ve třech státech najednou je super. Když mě začnou na jednom místě štvát, nasednu na vlak a jedu na čas jinam. Vrátím se, až vychladnu,“ směje se Vica Kerekes.

Maďaři prý vůbec neznají televizní pohádky

Anděl Páně 2 má nakročeno stát se kultem jako jeho předchůdce. Maďaři tomu ale prý vůbec nerozumí. Neznají totiž filmové pohádky! „Když doma říkám, že hraji v pohádce, koukají na mě jako na zjevení. Jak to myslíš? To jste tam jako kreslené postavy? Nebo si představují něco na způsob Pána prstenů. Filmy pro děti v Maďarsku existují, ale filmové pohádky ne,“ stěžuje si Vica.  A tak se doma kouká na českou televizi. „Ke zdobení stromečku si pouštím pohádky v české nebo slovenské televizi. Vidíte, nejsem tak úplně Maďarka. Nevím, na co se koukají v Maďarsku na Vánoce,“ přiznává herečka.

Vica Kerekes v pohádce Anděl Páně 2

Já nikdy herečkou být nechtěla

A jak ji vůbec napadlo stát se herečkou? „Já jsem nikdy neměla sen, že budu herečkou z povolání. V mém okolí, ve městě Fiľakovo, kde jsem vyrůstala, nikdo nebyl profesí herec nebo režisér. Ano, měli jsme tam ochotnické divadlo, ale to bylo něco úplně jiného. Dokonce jsem ani nesbírala žádné plakáty populárních herců. Divadlo prostě jen byla přirozená součást mého života. A když jsem končila na gymnáziu, netoužila jsem po herectví jako povolání. Myslela jsem, že tím by se ztratila ta přirozenost, radost, kterou mi hraní přinášelo, dokud jsem dělala ochotnické divadlo,“ říká v rozhovoru pro časopis Dáma.cz.

Napsala jsem si to na papír a bylo

„V osmnácti už jsem si musela vybrat nějaký směr, kterým se chci vydat. A tak jsem si vzala úplně čistý papír a napsala jsem si na něj, co ráda dělám, co je pro mě přirozené, jaké talenty nebo dovednosti mám navíc oproti jiným lidem. Nějak mi z toho vyšlo, že herectví se ke mně hodí asi úplně nejlépe. Tak jsem si řekla, že to tedy zkusím. A že to budu dělat, dokud mi to bude přinášet radost,“ říká otevřeně v rozhovoru.

Manželství skončilo po devíti měsících

O práci mluví ráda, soukromí si poměrně dost hlídá, vždyť má za sebou také těžký rozvod s fotografem Csabem Vighem, za kterého se tajně provdala a těšila se na rodinu. Po devíti měsících ale manželství skončilo, Csabo prý nevydýchal, že on pracuje v Maďarsku a jeho krásná žena na Slovensku a v Čechách.  Vica se vdala tajně a plánovala s ním i děti. Po devíti měsících se ale vztah rozpadl. Herečka to tehdy komentovala tím, že na sebe manželé neměli moc času, protože ona hrála hlavně v Čechách a na Slovensku, zatímco její muž působil v Maďarsku.

Nový muž je kultovní tatér

„Láska pro mě znamená nejvíc v životě. Ta je nade všechno. Zažila jsem pád a jsem vděčná za to, že se to stalo. Protože právě díky tomu si umím prožít krásné chvilky a radosti v životě. Když se nám rozpadl vztah s manželem, bylo to velmi bolestivé. Ale kdyby se to nestalo, tak bych dnes nebyla tak šťastná, jako jsem," prozradila tehdy Šípu Vica. A kdože je nový muž po jejím boku? Jmenuje se Lukáš Musil a je to tatér známý jako Musa, na jehož výtvory se čeká měsíce až roky.

Lukáš Musil aka Musa, bývalý úspěšný hokejista, posléze tatér a uznávaný umělec.

Kdy půjde Vica pod kudlu?

Takže, kdy se Vica nechá tetovat? „Nikdy jsem o žádném tetování nepřemýšlela. Nikdy jsem necítila tu potřebu, mít na sobě nějaký znak nebo obrázek. Teď jsem se tomu světu dostala trochu blíž a zjistila jsem, že mnohokrát něco odmítáme jen proto, že ty věci dobře neznáme. Například já jsem tetování brala jako příznak slabosti, jako známku toho, že ten člověk potřebuje nějakou podporu zvenčí. Ale zjistila jsem, že to je úplně jinak, že to s tím vůbec nesouvisí,“ říká Vica v rozhovoru pro Dámu.cz. Tetovat se prý ale stejně nedá. „Ale kdybych šla na tetování, jasně že by to byl on,“ směje se krásná herečka, rozkročená mezi tři země. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace