Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chlípný Fidel Castro měl zálusk na Pilarovou i Vondráčkovou. Prsty v tom měl i Husák. Šokující svědectví o choutkách mocných mužů. Desetitisíce milenek jako zákusek po jídle

27.11.2016
Chlípný Fidel Castro měl zálusk na Pilarovou i Vondráčkovou. Prsty v tom měl i Husák. Šokující svědectví o choutkách mocných mužů. Desetitisíce milenek jako zákusek po jídle

Autor: henrymakow.com

Popisek: Kubánský revolucionář, premiér a prezident Fidel Alejandro Castro Ruz zemřel 25. listopadu 2016. Bylo mu devadesát let.

O tom, že měla řada významných českých zpěvaček a hereček techtle mechtle s mocnými muži své doby, kolují různé legendy. Jedna z nich se týká zesnulého kubánského prezidenta Fidela Castra a Evy Pilarové. Svoji slabost vůči krásným ženám nedokázal kubánský diktátor ovládnout a měl zálusk na nejkrásnější ženy své doby, od Jacqueliny Kennedy až po české zpěvačky.

Časopis Reflex před časem dokonce uveřejnil šokující informace, že pokusy získat některé české zpěvačky do Castrova harému měl na starost syn komunistického prezidenta Gustava Husáka Ján Husák. V červnu 1978 měla být údajně nadelegována do diktátorovy postele i atraktivní Helena Vondráčková. Ona sama  popisuje, jak byla pozvána k Husákovi do nějaké vily, ale když vytušila, že půjde o něco nekalého, rychle se nechala odvézt domů. Poté se pokusili čeští papaláši získat přízeň další krásné blonďaté zpěvačky, Evy Pilarové. Ta se, stejně jako Helena, pod různými záminkami z námluv vykroutila a před svými přáteli se nechala slyšet, že kdyby na ni Castro sáhnul, tak by se „poblila“.

Zachránil jí život?

Ovšem existuje několik verzí o údajném vzplanutí kubánského vůdce a české divy. Tak především Pilarová na Kubě skutečně několikrát koncertovala a díky tomu pravděpodobně Castrovi padla do oka. A okouzlila nejen jeho, ale i řadu dalších kubánských politiků. To dokonce potvrdil i Valtr Komárek, který se načas  stal Castrovým poradcem. Sama Pilarová se v této souvislosti nechala v deníku Blesk slyšet, že měla na Kubě obrovský úspěch a kubánské ministerstvo kultury jí poté nabídlo, že si může vybrat vilu v luxusní kubánské čtvrti Miramare. A právě kvůli tomu podle ní vznikly všechny drby o tom, že byla Castrovou milenkou. Další legenda vypráví, že se Pilarová na Kubě zdržela kvůli Castrovi, a to jí nakonec zachránilo život. Letadlo, v němž letěli o pár dnů dříve členové její kapely, totiž spadlo a téměř všichni cestující přitom zahynuli.

Dvojí život revolucionáře

Jak to bylo ve skutečnosti, se samozřejmě asi už nikdo nedozví. Ostatně, spoustou tajemství a záhad je obestřen celý život kubánského diktátora. Jisté ale je, že byl vyhlášeným sukničkářem a coby mocnému a charismatickému muži mu ženy nezřídka nadbíhaly samy. Podle listu New York Post měl během života více než čtyřicet tisíc milenek. Jeho tým vyhledával na Kubě ty největší krásky a dodával mu je jako zákusek po jídle. Výjimkou přitom nebyly ani mladičké dívky. Castro údajně zplodil nejméně deset nemanželských dětí. Oficiálně ženatý byl přitom pouze jednou, podle různých zdrojů měl ale manželek několik. Pikantní svědectví o Castrově životě zveřejnil v roce 2014 jeho bývalý osobní strážce, jemuž se podařilo uprchnout do USA. Podle něj žil Castro velkopanským životem, k dispozici měl nejméně dvacet luxusních sídel na celé Kubě, jachty, luxusní vozy a své okolí tyranizoval různými rozmary. Především však to byl bezcharakterní mstivý člověk, který se bez skrupulí zbavoval nepohodlných lidí. O tom, jak byl ve skutečnosti nenáviděn, svědčí i fakt, že na něj bylo spácháno přes šest pokusů o atentát.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace