Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Neuvěřitelná love story slavného amerického fešáka, jehož životní rozhodnutí vyvolalo obrovský mezinárodní skandál, a legendární královny české komedie. Oba nakonec potkala předčasná smrt

20.11.2016
Neuvěřitelná love story slavného amerického fešáka, jehož životní rozhodnutí vyvolalo obrovský mezinárodní skandál, a legendární královny české komedie. Oba nakonec potkala předčasná smrt

Autor: youtube.com

Popisek: 'Rudý kovboj' Dean Reed měl všechno, co ideál 80. let musel mít. Co ale viděl na o dva roky starší Heleně?

Nebýt předčasné smrti, letos by se dožila osmdesáti let zcela výjimečná česká herečka Helena Růžičková. Výjimečná byla skutečně po všech stranách. Nejen svým zevnějškem statné, bodré a dobrosrdečné ženy, ale i mimořádným hereckým talentem. Dokázala přesvědčivě zahrát role tragické i komické naprosto nenapodobitelným způsobem.

Stačí si například vybavit její taneční scénu v lese ze slavné trilogie o rodině Homolkových. Nebo její kreace v dnes již legendárním seriálu Vlak dětství a naděje, který proslavila kultovní větou „Na tragickej život já jsem pes“. V něm jako by hrála sama sebe, ženu, která dovede být stejně zlá jako laskavá a jejíž ženská živočišnost k ní jako magnet přitahuje muže. Ačkoliv se o tom příliš neví, přesně tak to fungovalo i v jejím soukromém životě.

S Jiřím Hlinomazem v komedii Moderní byt z roku 1971. Techtle i mechtle prý spolu měli několik let.

S Jiřím Hlinomazem v komedii Moderní byt z roku 1971. „Techtle i mechtle“ prý spolu měli několik let.

Techtle i mechtle

I když byla celý život manželkou jediného muže, režiséra Jiřího Růžičky, četné flirty a dokonce ani milence si neodpírala. O tom, kdo mezi ně patřil, se stále jenom spekuluje, prozrazena už jsou ale nejméně dvě jména. Románek například prožila se svým hereckým kolegou, dalším originálem v galerii českých herců, Josefem Hlinomazem. Tento nepřehlédnutelný pořízek se těšil její přízni obzvlášť, protože na rozdíl od různých „chcípáčků a střízličků“ (jak je nazývala), kteří jí nadbíhali, to byl kus pořádného chlapa. Jejich romance trvala dokonce několik let, ale Růžičková dbala na to, aby nezničila její manželství. Jiří na ni sice žárlil, ale sám si prý také čas od času dopřál nějaký zálet.

Helena se synem Jiřím o deset let později ve východoněmecké komedii Zpívej, kovboji!

Helena se synem Jiřím o deset let později ve východoněmecké komedii Zpívej, kovboji!

Flirt s rudým kovbojem

Herečka se k nevěře upřímně přiznala, vtipkovala, že měla s Hlinomazem „techtle i mechtle“, ale obhajovala se tím, že nevěra potká většinu manželství. Zatímco vztah se svérázným kolegou Hlinomazem zas až tak překvapivý nebyl, mnohem pikantnější je její údajný poměr s atraktivním americkým fešákem, hercem a zpěvákem Deanem Reedem. Jak se tento pár dal dohromady, vysvětluje Reedova umělecká kariéra, plná šokujících zvratů. V padesátých letech se v jižní Americe probojoval do hitparád jako velmi úspěšný představitel vrcholící éry rock‘n‘rollu, poté často vystupoval v Sovětském svazu a nakonec se rozhodl žít, především kvůli své levicové orientaci, v tehdejším východním Německu a vysloužil si kvůli tomu přezdívku Rudý kovboj. Jeho rozhodnutí tehdy vyvolalo obrovský mezinárodní skandál.

Dean Reed s Václavem Neckářem

Dean Reed s Václavem Neckářem

Všechny přežila

V NDR se Reed mimo jiné seznámil s Václavem Neckářem, s nímž ho pojilo velké přátelství a společně u nás často vystupovali. Podle různých zdrojů v tom měla prsty STB, či dokonce samotná CIA. Neckář se objevil také v jeho filmu Zpívej, kovboji!, v němž si se svým synem zahrála i Helena Růžičková, a právě tehdy si s Reedem padli do oka. Podle blízké přítelkyně Heleny Růžičkové, spisovatelky Marie Formáčkové, se Dean do Heleny strašně zamiloval. Jakkoliv se to při pohledu na ni a na něj zdá téměř neuvěřitelné, faktem je, že je dělily pouze dva roky. Skutečnou pravdu však znají pouze oni dva a už si ji odnesli na věčnost. Zatímco Dean Reed zemřel za podivných okolností již ve svých sedmačtyřiceti letech a dodnes se spekuluje, zda šlo o vraždu nebo sebevraždu, Helena Růžičková podlehla o osmnáct let později těžké nemoci. Přežila svého muže, syna i své milence.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na ');

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace