Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová služba e-Balík ušetří při odesílání zásilek čas i peníze. Vše je jednoduché a přehledné

19.11.2016
Nová služba e-Balík ušetří při odesílání zásilek čas i peníze. Vše je jednoduché a přehledné

Autor: GLS

Popisek: E-balík je jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob, jak poslat balík v rámci České republiky i do zemí Evropské unie

Nadnárodní přepravce GLS spustil novou službu pro české zákazníky.

E-balík (www.e-balik.cz) je jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob, jak poslat balík v rámci České republiky i do zemí Evropské unie. Nová aplikace umožňuje mj. posílání balíků na dobírku, tvorbu adresářů i on-line sledování zásilky. Přepravné lze zaplatit přes internet. Podat balík je možné v jakémkoliv ParcelShopu GLS, nebo objednat kurýra, který přijede s už předtištěnými adresními štítky balík vyzvednout. Výhodou je i možnost flexibilně měnit místo a čas doručení. Služba je určena pro širokou veřejnost i pro podnikatele a firmy.

Počet balíkových zásilek v Česku neustále roste. Hlavním důvodem jsou rostoucí nákupy na internetu. Podle Asociace pro elektronickou komerci by letos mohly meziročně posílit o 15 až 20 %. „S rostoucím prodejem rostou i požadavky na kvalitní, rychlou a flexibilní přepravu vratek do e-shopů či soukromě prodávaných věcí. Proto GLS pro české zákazníky zprovoznila službu e-Balík.cz. Jedná se o jednoduchý, přehledný a hlavně rychlý způsob, jak objednat přepravu balíků do celé Evropské unie. Přepravu lze objednat i bez registrace a netrvá to více než 2 minuty. Pokud nemáte čas zanést balík do ParcelShopu GLS, náš kurýr přijede následující pracovní den přímo k vám, “ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Jednoduše a přehledně

Cena za přepravu se zobrazuje v průběhu objednávky v nákupním košíku. Města s PSČ i adresy firem napovídá inteligentní našeptávač přímo v zadávacím poli. Dokončenou objednávku potvrzuje GLS zasláním e-mailu. „Vyplnění objednávky je opravdu velmi intuitivní a jednoduché. Pokud se zákazník zaregistruje, může zasílat balíky i na dobírku nebo si vytvořit svůj adresář. Vidět je i historie již uskutečněných objednávek. Samozřejmostí je sledování průběhu přepravy pomocí systému Track&Trace, který je přístupný přímo na úvodní internetové stránce. Výhodou našich služeb je také to, že GLS má po celé Evropě přes 14 000 ParcelShopů, z toho již více než 100 v České republice,“ dodává Pavel Včela.

Pokud odesílatel při objednávce zadá e-mail příjemce, GLS ho bude automaticky s předstihem informovat o stavu doručení zásilky. Příjemce si navíc může bezplatně a bez registrace změnit místo a čas doručení. Pokud odesílatel zvolí službu FlexDeliverySMSService a zadá i mobilní telefonní číslo příjemce, GLS ho bude dopředu informovat o stavu doručení pomocí SMS.

V zahraničí využívají soukromé přepravce častěji

Průzkum přepravce GLS z letošního roku ukázal, že 47,4 % Čechů využije soukromou zásilkovou firmu v rámci 6 měsíců jedenkrát až pětkrát, 29,7 % dotázaných uvedlo, že tak činí jednou až třikrát měsíčně. Méně jak dvakrát ročně využije soukromého přepravce 9,9 % respondentů. „V porovnání se zahraničím jsme trochu pozadu. Stále přežívá domněnka, že komfortní služba, kdy přepravce zazvoní u vašeho bytu a sám si vyzvedne zásilku, musí být drahá. Opak je ale pravdou. Balíček do Chorvatska, které je velmi oblíbeným letoviskem, vyjde například jen na několik málo stokorun,“ dodává Pavel Včela.
___________________________________________________________________________

GLS: kvalitní služby v České republice i po celé Evropě

GLS Czech Republic s.r.o., dceřiná společnost General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu), zajišťuje spolehlivou, vysoce kvalitní přepravu balíků pro více než 220 000 zákazníků v Evropě, doplněnou logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v evropské balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. V této souvislosti klade GLS důraz na udržitelný rozvoj. Svou celoevropskou iniciativou Think Green vytváří aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností provozuje skupina GLS síť pokrývající 37 evropských zemí a se zbytkem světa je propojena přes smluvní partnery. GLS disponuje 39 centrálními překladišti a 688 depy. Se svou pozemní sítí se řadí k předním poskytovatelům balíkových služeb v Evropě. Zhruba 14 000 zaměstnanců zpracuje 436 milionů balíků ročně. Každý den vyjíždí na silnice okolo 19 000 vozidel GLS. Ve finančním roce 2014/15 dosáhla GLS obratu 2,1 miliardy eur.

PR článek

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace