Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová služba e-Balík ušetří při odesílání zásilek čas i peníze. Vše je jednoduché a přehledné

19.11.2016
Nová služba e-Balík ušetří při odesílání zásilek čas i peníze. Vše je jednoduché a přehledné

Autor: GLS

Popisek: E-balík je jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob, jak poslat balík v rámci České republiky i do zemí Evropské unie

Nadnárodní přepravce GLS spustil novou službu pro české zákazníky.

E-balík (www.e-balik.cz) je jednoduchý, přehledný a pohodlný způsob, jak poslat balík v rámci České republiky i do zemí Evropské unie. Nová aplikace umožňuje mj. posílání balíků na dobírku, tvorbu adresářů i on-line sledování zásilky. Přepravné lze zaplatit přes internet. Podat balík je možné v jakémkoliv ParcelShopu GLS, nebo objednat kurýra, který přijede s už předtištěnými adresními štítky balík vyzvednout. Výhodou je i možnost flexibilně měnit místo a čas doručení. Služba je určena pro širokou veřejnost i pro podnikatele a firmy.

Počet balíkových zásilek v Česku neustále roste. Hlavním důvodem jsou rostoucí nákupy na internetu. Podle Asociace pro elektronickou komerci by letos mohly meziročně posílit o 15 až 20 %. „S rostoucím prodejem rostou i požadavky na kvalitní, rychlou a flexibilní přepravu vratek do e-shopů či soukromě prodávaných věcí. Proto GLS pro české zákazníky zprovoznila službu e-Balík.cz. Jedná se o jednoduchý, přehledný a hlavně rychlý způsob, jak objednat přepravu balíků do celé Evropské unie. Přepravu lze objednat i bez registrace a netrvá to více než 2 minuty. Pokud nemáte čas zanést balík do ParcelShopu GLS, náš kurýr přijede následující pracovní den přímo k vám, “ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Jednoduše a přehledně

Cena za přepravu se zobrazuje v průběhu objednávky v nákupním košíku. Města s PSČ i adresy firem napovídá inteligentní našeptávač přímo v zadávacím poli. Dokončenou objednávku potvrzuje GLS zasláním e-mailu. „Vyplnění objednávky je opravdu velmi intuitivní a jednoduché. Pokud se zákazník zaregistruje, může zasílat balíky i na dobírku nebo si vytvořit svůj adresář. Vidět je i historie již uskutečněných objednávek. Samozřejmostí je sledování průběhu přepravy pomocí systému Track&Trace, který je přístupný přímo na úvodní internetové stránce. Výhodou našich služeb je také to, že GLS má po celé Evropě přes 14 000 ParcelShopů, z toho již více než 100 v České republice,“ dodává Pavel Včela.

Pokud odesílatel při objednávce zadá e-mail příjemce, GLS ho bude automaticky s předstihem informovat o stavu doručení zásilky. Příjemce si navíc může bezplatně a bez registrace změnit místo a čas doručení. Pokud odesílatel zvolí službu FlexDeliverySMSService a zadá i mobilní telefonní číslo příjemce, GLS ho bude dopředu informovat o stavu doručení pomocí SMS.

V zahraničí využívají soukromé přepravce častěji

Průzkum přepravce GLS z letošního roku ukázal, že 47,4 % Čechů využije soukromou zásilkovou firmu v rámci 6 měsíců jedenkrát až pětkrát, 29,7 % dotázaných uvedlo, že tak činí jednou až třikrát měsíčně. Méně jak dvakrát ročně využije soukromého přepravce 9,9 % respondentů. „V porovnání se zahraničím jsme trochu pozadu. Stále přežívá domněnka, že komfortní služba, kdy přepravce zazvoní u vašeho bytu a sám si vyzvedne zásilku, musí být drahá. Opak je ale pravdou. Balíček do Chorvatska, které je velmi oblíbeným letoviskem, vyjde například jen na několik málo stokorun,“ dodává Pavel Včela.
___________________________________________________________________________

GLS: kvalitní služby v České republice i po celé Evropě

GLS Czech Republic s.r.o., dceřiná společnost General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu), zajišťuje spolehlivou, vysoce kvalitní přepravu balíků pro více než 220 000 zákazníků v Evropě, doplněnou logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v evropské balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. V této souvislosti klade GLS důraz na udržitelný rozvoj. Svou celoevropskou iniciativou Think Green vytváří aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností provozuje skupina GLS síť pokrývající 37 evropských zemí a se zbytkem světa je propojena přes smluvní partnery. GLS disponuje 39 centrálními překladišti a 688 depy. Se svou pozemní sítí se řadí k předním poskytovatelům balíkových služeb v Evropě. Zhruba 14 000 zaměstnanců zpracuje 436 milionů balíků ročně. Každý den vyjíždí na silnice okolo 19 000 vozidel GLS. Ve finančním roce 2014/15 dosáhla GLS obratu 2,1 miliardy eur.

PR článek

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace