Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

K titulu první porevoluční Miss přidala ještě další, ne nadarmo se jí říká Královna jojo efektu. Lékaři bijí na poplach, bývalé krásce hrozí vážné zdravotní komplikace. Navíc byla v přímém přenosu pěkně pod parou

14.11.2016
K titulu první porevoluční Miss přidala ještě další, ne nadarmo se jí říká Královna jojo efektu. Lékaři bijí na poplach, bývalé krásce hrozí vážné zdravotní komplikace. Navíc byla v přímém přenosu pěkně pod parou

Autor: repro

Popisek: V obličeji je první Miss Československo stále krásná. Když ale kamera zabloudí níž...

Krok vpřed, dva kroky vzad! Tak lze nazvat nekonečný souboj první československé královny krásy Ivany Christové s nadbytečnými kily. Překvapivé zprávy, o kolik se jí zase podařilo zhubnout, už pomalu patří k folklóru. Jenže to na ní není znát. Její stav se naopak tak zhoršil, že lékaři bijí na poplach.

V roce 1989 získala jako první titul Miss Československo a při pohledu na její křivky padali do mdlob muži všech generací. Nyní se sice najdou tací, s nimiž vzhled šestačtyřicetileté Ivany Christové pořádně zamává, bohužel se ale rekrutují z řad lékařů. A namísto obdivu a úžasu bijí na poplach. V obličeji stále půvabná baculka trpí tak dlouho výraznou nadváhou, že jí může hrozit i selhání jater.

 První Miss Československo v roce 1989

První Miss Československo v roce 1989

Zpívá Halininu písničku

Písničku, kterou neustále dokola omílají již léta zprávy o Ivanině vzhledu, zřejmě kdysi mimořádně půvabná brunetka a bezesporu jedna z nejvýraznějších osobností v historii našich soutěží krásy odkoukala od Haliny, přezdívané Obrovské. Ta podobně plnila s mimořádnou vytrvalostí stránky médií ohromujícími zprávami o tom, kolik se jí zase podařilo shodit kilogramů a která ‘zaručená‘ dieta na tom má zásluhu. Přitom se dál a dál rozrůstala, až dosáhla opravdu neuvěřitelných rozměrů. Ivana je na tom obdobně. První výrazný nárůst hmotnosti zaznamenala před více než dvaceti lety, když během těhotenství přibrala neuvěřitelných šestadvacet kilogramů. Těhotenská kila se jí sice ještě shodit podařilo, od té doby neustále přibírá. Podle vlastního vyjádření ale od roku 2000 permanentně hubne, což ochotně zaznamenávají i média.

Vyzkoušela úplně všechno

Palcové titulky v téměř pravidelných intervalech oznamovaly, že krásná Christová zhubla osmnáct, šestnáct, devět… Příčina jejího ‘úspěchu‘ byla zpravidla ještě neotřelá, či dokonce přímo objevná. Tu dřela pod dohledem přísného a nekompromisního trenéra ve fitku, pak se vypravila na speciální detoxikační kúru až do daleké Asie, jindy zase obětovala pár přebytečných kilogramů na oltář televizní taneční show. Bylo by to přímo skvělé, kdyby ovšem vzápětí těžce vydřené kilogramy obratem znovu nenabrala. A k nim zpravidla ještě pár dalších navíc.

 Během tréninků na Let´s dance shodila Ivana deset kilogramů. Při její váze to ale bylo bohužel zanedbatelné.

Během tréninků na Let´s dance shodila Ivana deset kilogramů. Při její váze to ale bylo bohužel zanedbatelné.

Je to v hlavě

Hubla nesčetněkrát, novináři jí napočítali zhruba dvacet diet. Snažila se zhubnout v soukromí, na stránkách magazínů, v televizi, s pomocí různých potravinových doplňků, kterým dělala reklamu… Ani jeden plán nevyšel, přestože už v součtu vlastně zhubla možná i stovky kilogramů. „Zázračné zhubnutí neexistuje. Možná ano, ale ještě jsem nepřišla na to, jak se to dělá. Každý máme jiný životný styl a je potřeba stanovit si to tak, aby to člověk zvládl,“ lamentovala ještě před rokem. Přitom ten pravý návod je snadný a známe ho všichni. „Všechno je v hlavě. Spousta lidí považuje hubnutí za módní záležitost. Znáte to – blíží se léto nebo plesy, tak musím zhubnout. To ale není správný přístup. Klíčová je změna životního stylu, což není vůbec složité. Jenom je třeba odhodlanost,“ vysvětlil serveru Pluska.sk hematolog Marian Oltman. Jenže právě to zřejmě bývalé Miss chybí.

Ostuda jako hrom

Ještě nikdy Ivana nevypadala tak příšerně jako na nedávné benefiční akci Růžová noc v Bratislavě, kterou sama organizuje. To že se podobala v záhadné modré róbě neforemnému pytli brambor, ale bylo tím nejmenším zlem. Mnohem horší bylo, že se, očividně notně posilněná alkoholem, dopustila obrovského faux pas. Charitativní dražbu, do které se nikdo nehrnul, nakonec zrušila, neodpustila si ale jízlivou poznámku na adresu „solventních a lakomých“. „Skleničku držela v ruce celý den,“ šuškalo se v zákulisí.

 V přímém přenosu, evidentně 'posilněná' alkoholem

V přímém přenosu, evidentně 'posilněná' alkoholem

Tlustá, nebo nemocná?

Ivanin vzhled je alarmující a podle odborníka by mohl souviset nejen s láskou k dobrému jídlu, ale i s cirhózou jater nebo dokonce i s nádorovým onemocněním. „Dlouhodobá obezita působí na organismus nepříznivě. Je součástí takzvaného metabolického syndromu,“ vysvětlil Oltman. „Jde o souhrn více onemocnění, a pokud jsou přítomny, zkracují lidem život. Vysoký tlak, obezita, kouření a nízká fyzická aktivita – z toho se vyvíjí cukrovka. Hyperlipidemie neboli zvýšená hladina tuků a zvýšená hladina kyseliny močové. To všechno vede k tomu, že se může objevit ztučnění jater, které po letech vede až k cirhóze a nádoru, především z nadváhy. Poškození jater se v některých zemích posouvá v úmrtnosti již na třetí či čtvrté místo.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace