Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V pořadí je sice Donald Trump pětačtyřicátý, přesto má v dlouhé řadě amerických prezidentů jedno prvenství. Kromě něj žádný z nich nehrál v reklamě, navíc na pizzu. Nevěříte? Mrkněte na video

13.11.2016
V pořadí je sice Donald Trump pětačtyřicátý, přesto má v dlouhé řadě amerických prezidentů jedno prvenství. Kromě něj žádný z nich nehrál v reklamě, navíc na pizzu. Nevěříte? Mrkněte na video

Autor: Youtube, repro

Popisek: Donald Trump

VIDEO Bylo to koncem 80. let, když se Trump právě potýkal s vážnými finančními problémy a před krachem ho nakonec zachránily obrovské půjčky. Honorář za reklamní spot na pizzu, do nějž nacpal i svou tehdejší manželku Ivanu, tak mohl být vytouženou finanční injekcí.

S vystupováním před kamerou mají ti ‘mladší‘ zkušenosti všichni, Ronald Reagan, k němuž je nově zvolený americký prezident často přirovnáván, si dokonce zahrál jako herec ve filmech i v televizi. Ale v reklamě? V tom má realitní magnát Donald Trump rozhodně prvenství.

Odvaha podnikat s velkým balíkem peněz s sebou vždy přináší i obrovské riziko. Pětačtyřicátý americký prezident Donald Trump, který přebere pomyslné žezlo v Bílém domě po Baracku Obamovi již v lednu, by o tom mohl vyprávět. Nejhůř mu bylo koncem 80. let minulého století, kdy jeho majetek náhle výrazně ztratil na hodnotě – z původní 1,7 miliady dolarů se smrskl na ‘pouhých‘ 500 milionů. Kromě masivních půjček, které zprvu vypadaly, že snad ani nikdy nemohou být splaceny, tak bral každý kšeft, který se mu naskytl. Reklamu nevyjímaje. Koneckonců proč ne – populární italský pokrm patří k tradičním jídlům, které Američané velmi často a ochotně pojídají i doma přímo z krabic, doručených poslíčkem. Tak proč by se k nim nemohl ‘přiblížit‘ i známý byznysmen. Pikantní ale nebyl ani tak obsah krabice, nad níž se Trump před kamerou tak rozplýval, jako spíš okolnosti, za nichž se spot zrodil.

Donald Trump s první manželkou, Češkou Ivanou. Jejich rozvod v roce 1992 se stal do té doby nerjsledovanějším a nejdražším v historii Spojených států.

Donald Trump s první manželkou, Češkou Ivanou. Jejich rozvod v roce 1992 se stal do té doby nerjsledovanějším
a nejdražším v historii Spojených států.

Ukecal ‘bejvalku‘

Reklama byla natočena v roce 1995, tedy v době, kdy už byl Trump podruhé ženatý s Marlou Maples, sexy blondýnkou, jež se marně pokoušela prorazit v Hollywoodu. Přesto se před kamerou objevila po jeho boku úplně jiná žena – exmanželka Ivana, rozená Zelníčková. Čím ji přesvědčil? „Když jde o byznys, jdou city stranou. Ať si lidé myslí, co chtějí,“ říká Trump v reklamě, než se „špatně“ zakousne do „stuffed crust pizza“ od řetězce Pizza Hut. Reklama to byla opravdu poučná – víte vůbec, co znamená jíst pizzu špatně? No přece od křupavého okraje! Věřte nevěřte – právě na tomto objevném sdělení byl celý reklamní spot založen. A firmu, kterou propagoval, určitě přišel pořádně draho. Kromě slavných exmanželů si v něm totiž zahrál i bubeník legendárních Beatles Ringo Starr.

Psali jsme:

Donald versus Ronald. Trumpem nás straší stejně jako před lety Reaganem. Přesto, že se stal jedním z nejúspěšnějších prezidentů historie a splnil téměř vše, co slíbil. Podobnost čistě náhodná?

Definitivní konec politické korektnosti? A nejen v USA, Evropu čeká řetězová reakce. Vysmívaný populismus totiž pro mnoho lidí znamená naději, že se někdo bude věnovat jejich problémům a obavám

Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace