Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Zrzavý princ Harry má konečně oficiálně babu. Babičku královnu tím ale asi dvakrát nepotěší, jeho Meghan není totiž dost blond. Média mají problém: Jak korektně napsat, že je napůl černoška? Známe ji i v Česku

09.11.2016
Zrzavý princ Harry má konečně oficiálně babu. Babičku královnu tím ale asi dvakrát nepotěší, jeho Meghan není totiž dost blond. Média mají problém: Jak korektně napsat, že je napůl černoška? Známe ji i v Česku

Autor: Suits, repro

Popisek: Herečka Meghan Markle, od včerejška již oficiální přítelkyně prince Harryho

Britská média mají problém – a to když se snaží novou holku zlobivého prince Harryho nějak kulantně popsat. V Guardianu se dopracovali ke konstatování, že herečka Meghan Markle „není tak blond aristokratická, jak bychom čekali.“ A popisují Meghan jako okouzlující tmavovlásku. Zajímavě tak obcházejí fakt, že Meghan je jaksi skoro černá. Její matka je totiž Afroameričanka.

Princ Harry má za sebou spoustu milostných úletů, už to vypadalo, že se snad ani neusadí. Nechvalně se proslavil pařbami, nahatými fotkami a hrátkami s drogami, prostě není vůbec jako jeho vzorný starší bratr William, však také zlí jazykové tvrdí, že se nápadně podobá Dianinu podkonímu a ne princi Charlesovi. A zatímco princ William se oženil s Kate Middleton, která sice nemá šlechtické předky, ale je krásná, milá a národ ji miluje. A miluje ji i William, který je jinak trochu suchar.

Nestálý Harry

To zrzek Harry víc pařil, než seriózně randil. Třeba s Katinou sestřenkou, zlobivou Katrinou Darling, která má ráda odvážné kostýmy a tanec u tyče. Až poslední dva roky chodil s herečkou Cressidou Bones, která měla prestižní školy a modrou krev a v Buckinghamu se radovali. Předčasně. Cressida se na milého prince vykašlala, nezvládla prý neustálou pozornost médií. A to si jí chudák princ prý chtěl vzít. A tak se začal na veřejnosti objevovat s populární zpěvačkou Ellie Goulding, ale ani to mu nevydrželo.

Princ Harry. Společné foto s Meghan se paparazziům ještě nepovedlo pořídit...

O tři roky starší míšenka

Až nyní si dlouholetý samotář našel partnerku. Teď už je to navíc oficiální, britský princ Harry má několik měsíců přítelkyni. Randí s pětatřicetiletou americkou herečkou Meghan Markle. O dva roky mladší princ to oznámil prostřednictvím tiskového prohlášení, v němž zároveň kritizoval média, že jeho milou bulvárně propírají, šíří o ní nepravdivé zprávy a urážejí ji. Nechte toho, varoval Harry novináře. „Vztah páru trvá několik měsíců. Princ Harry zřídkakdy kritizuje nepravdivé články, ale v předchozích dnech byla překročena únosná mez. Jeho přítelkyně byla vystavena urážkám a hrubému zacházení,“ cituje BBC princova tiskového tajemníka. Fotografové a novináři prý neobtěžují jen Markleovou, ale také její matku a další rodinné příslušníky. Harry proto vyzval, aby s honem na jeho novou přítelkyni „přestali dřív, než napáchají větší škody“.

Sám pak přijal část odpovědnosti na sebe. Prostřednictvím svého tiskového tajemníka vzkázal, že se „obává o bezpečí své přítelkyně a je hluboce zklamán, že ji nedokázal ochránit“.  Meghan Markle je míšenka, její otec má irské a holandské kořeny a matka je Afroameričanka.

Zabývá se charitou

Krom herectví se krásná Meghan, podobně jako Kate, zabývá charitou. Angažuje se v několika projektech, které mají za cíl pomoci ženám v rozvojových zemích začlenit se alespoň částečně jako rovnocenní členové společnosti. Coby herečka je známá je především díky seriálu Suits, u nás Kravaťáci, který bude ještě do listopadu letošního roku natáčet. Hraje tam důležitou roli přítelkyně hlavního hrdiny Mika Rachel Zane, která má vlastní dějovou linku… V roce 2008 si také zahrála v seriálu Hranice nemožného (The Fringe) agentku FBI.

Suits je výborný seriál (Meghan na snímku uprostřed). Jen netušíme, jak ho zprznil český dabing, my ho sledujeme v originále s titulky.

Je prý nejšťastnější ženou na světě

Meghan se zatím nijak oficiálně nevyjádřila, na Facebooku prince Harryho se pouze bez větších komentářů ocitl příspěvek, v němž americký deník cituje Meghan, která  jistému deníku sdělila, že je „nejšťastnější ženou na světě”.  

Opustila kvůli němu šéfkuchaře

Americkou herečku Meghan Markle měl princ poznat na jaře v Torontu. Podle webu britského deníku The Telegraph to bylo navíc v době, kdy žila s tamní kuchařskou celebritou Corym Vitiellem. Zda byl britský princ důvodem jejího rozchodu s kanadským šéfkuchařem, není jisté. Vitiello odmítl ukončení jejich vztahu komentovat.

Ještě navíc je rozvedená

Jenže Meghan asi není úplně ideální partnerkou pro prince. Je starší, je napůl černá a navíc rozvedená. Její manželství trvalo pouze tři roky. Se svým bývalým manželem Trevorem Engelsonem žila od roku 2004. Meghan navíc nežije v Anglii, ale v Torontu.

Co na to řekne babička?

Takže je tu otázka, jak se ke vztahu postaví britská královská rodina. Princ Harry je ale v pořadí až 5. možným následníkem trůnu, nebude to tudíž asi až taková katastrofa. A možná se i britská konzervativní média naučí, jak o Meghan psát. Pokud tedy tenhle vztah Harrymu vydrží…

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .   

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace