Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Točí se další veřejnoprávní detektivní seriál. V hlavní roli se ale konečně objeví skutečně mezinárodně uznávaná herecká osobnost, která tvrdí, že nejpřirozenějším lidským projevem uznání je závist

03.11.2016
Točí se další veřejnoprávní detektivní seriál.  V hlavní roli se ale konečně objeví skutečně mezinárodně uznávaná herecká osobnost, která tvrdí, že nejpřirozenějším lidským projevem uznání je závist

Autor: ČT

Popisek: Juraj Kukura jako Zoltán Max

Jestliže se o mnoha detektivních seriálech, natáčených v poslední době, jejich tvůrci tvrdí, že jsou zcela výjimečné a že něco podobného tady ještě nebylo, pak to určitě bude platit o právě natáčeném novém třináctidílném detektivním seriálu České televize Inspektor Max. Jejím duchovním otcem a hlavním představitelem se stane přitažlivý slovenský elegán Juraj Kukura.

Ten navíc  s nápadem natočit tento seriál přišel.  A v lecčems připomíná jeho život. Podobně jako inspektor Zoltán Max i Kukura žije částečně na Slovensku a částečně v Praze. A nade vše si cení svobodu.  Naštěstí nepatří přes nespornou atraktivitu k tvářím, které na  nás koukají z každé televize a titulních stránek bulváru. Naopak, pokud na sebe upozorní, tak většinou díky svému talentu.  Příkladem je jeho vynikající výkon v inscenaci Činoherního klubu Bratři Karamazovi. Před časem ve stejném divadle dokonce figuroval ve hře Kukura, inspirované jím samotným,  potažmo mizerným stavem naší kultury.

Herecká legenda

Herecká legenda, která příští rok oslaví sedmdesáté narozeniny, má za sebou velmi pestrou a zajímavou uměleckou kariéru. I když Kukura dosáhl u nás i na Slovensku nebývalé popularity a působil na nejprestižnějších scénách, rozhodl se v polovině osmdesátých let emigrovat do Německa. Zde působil v několika renomovaných divadlech, například v Mnichově a Hamburku, kde dodnes žije. A zatímco většině českých a slovenských umělců se v zahraničí v herecké branži nepodařilo prosadit, jemu ano. V zahraničí účinkoval ve více než padesáti filmech. V Německu dnes patří k populárním hercům, například díky účinkování v kriminálním seriálu Místo činu. Ale ani po emigraci nezanevřel na svoji vlast a střídavě pracuje na Slovensku, v Čechách i v Německu.

Pomsta papalášů

Připomeňme, že jeho rozchod s vlastí rozhodně nebyl jednoduchý. Slovenským papalášům vadilo, že často účinkoval v zahraničí. Když v roce 1984 natáčel snímek Via Male, v jeho nepřítomnosti ho odsoudili na tři a  půl roku za opuštění republiky a zabavili mu majetek. Do vlasti se už tehdy nevrátil. A udělal dobře, protože  v cizině se mu mimořádně dařilo. Spolupracoval s nejlepšími divadelními režiséry své doby, například P. Zadekem nebo J. Savarym.   Hrál také jednu z hlavních rolí v šestidílném anglickém kriminálním  dramatu Traffik, který získal čtyři ceny britské akademie a prestižní trofej Emmy. Za hlavní roli ve filmu Filipa Renče Zrozen bez porodu byl nominovaný na cenu za nejlepší herecký výkon na festivalu v Monte Carlu.

Nejlepší uznání? Závist!

Jeho nesporné úspěchy mu ale každý nepřeje. On sám si s tím vůbec nedělá těžkou hlavu a dokonce říká, že  nejpřirozenějším lidským projevem uznání je závist. A tu mu nejspíše, jak prozrazují první reakce, přinese i hlavní role v Inspektoru Maxovi. Sám říká, že nesnáší detektivy v kožených bundách s kymácivou chůzí.  Zoltán Max je obyčejný chlap se svými chybami i neuskutečněnými sny. Je také zároveň potížista a detektivní případy si řeší po svém. Na to, jak dopadnou, si budeme muset ale počkat až do roku 2018.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace