Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čtvrti, kde imigrantské klany převzaly ulice, po západu slunce se tam již ani policie neodváží. Toto neřekl antiislamista, ale vážený křesťanský politik. No-go zóny v Německu nejsou, ale tvrdí vláda Merkelové

19.10.2016
Čtvrti, kde imigrantské klany převzaly ulice, po západu slunce se tam již ani policie neodváží. Toto neřekl antiislamista, ale vážený křesťanský politik. No-go zóny v Německu nejsou, ale tvrdí vláda Merkelové

Autor: Youtube, repro

Popisek: Takto to vypadá ve čtvrti Marxloh, kde jsou Němci v menšině, v „Schimanského“ Duisburgu

I když německé ministerstvo vnitra existenci no-go zón v Německu popírá, poukazuje server Breitbart podle MoneyMag.cz na to, že místní policisté to vidí jinak. Například v Severním Porýní-Vestfálsku prý libanonské klany řádí tak, že policie proti nim není s to zasáhnout. A to se nejedná o čerstvé imigranty, ale o v Německu již delší dobu usazené Libanonce. Nicméně německá zkušenost ukazuje, kam soužití s uprchlíky může vést… Není to nic dobrého.

Nedávno například místní občané zavolali policejní hlídky ke rvačce v oblasti Erkrath-Hochdahl. Pralo se zde asi 150 členů širší libanonské rodiny a asi dvě desítky motorkářů ze skupiny Hells Angels, z nichž někteří prý byli také libanonského původu. Na místo musela dorazit více než stovka policistů, protože se motorkáři nakonec zabarikádovali v nedaleké hospodě, ze vzduchu sledoval situaci policejní vrtulník. Zásah trval až do časných ranních hodin.

Zasahovala více než stovka policistů

Tento střet obou skupin prý nebyl první. V srpnu prý také muselo zasahovat více než 100 policistů, kteří nakonec dostali situaci pod kontrolu. O co jde?  „Neznáme opravdové pozadí. Rozhodně to není válka motorkářů. Spíše se domníváme, že se jedná o spor mezi dvěma klany," řekl policejní mluvčí Ulrich Lohe.

Existují no-go zóny?

Tato rvačka opět rozpoutala debatu o no-go oblasti, tedy místa, kam se policisté bojí vstoupit, o běžných občanech nemluvě. Politik z Křesťanskodemokratické unie (CDU) Gregor Golland nedávno varoval: „V Severním Porýní-Vestfálsku existují okresy, kde klany převzaly ulice. Po západu slunce se již lidé ani autority neodváží opustit dům". Dodal, že některé oblasti Německa jsou na cestě k bezpráví. „Musíme být opatrní, aby do toho tyto okresy nespadly úplně," dodal.

Gangy převzaly Kolín nad Rýnem a další města

Kolínský deník také uvádí, že gangy a klany převzaly kontrolu ve čtvrtích měst jako Duisburg, Gelsenkirchen, Essen, Kolín nad Rýnem, Dortmund, Aachen, a Bochum. Násilí proti policii v těchto oblastech prý stouplo až o 50 procent. Ve čtvrti Marxloh v Duisbergu byla loni v létě davem Libanonců tvrdě zbita policistka, které řešila dopravní nehodu. Její kolega byl schopný zadržet útočníky, až když vytáhl pistoli.

Válku s Libanonci prý nelze vyhrát

V prosinci loňského roku se policejní šéf města Gelsenkirchen setkal po měsících násilí s představiteli libanonských klanů. Ti mu sebevědomě sdělili, že „nemůže vyhrát válku s Libanonci, protože je jich příliš mnoho." Policejní šéf jim sdělil, že plánuje vyslat další muže do „problémových oblasti" ve městě. Podle interní policejní zprávy mu však imigranti odpověděli jednoznačně: „Země nemá peníze k nasazení tolik policistů, aby mohli usilovat o konfrontaci s Libanonci."

Ministerstvo údajně žádný problém nevidí

Tolik denní zkušenost německých policistů. Ministerstvo vnitra ale popírá, že by v zemi takovéto oblasti byly. Ministr vnitra Ralf Jäger tvrdí, že „v Severním Porýní-Vestfálsku nejsou žádné oblasti, kde by nebylo respektováno právo". Dodal, že policejní auta projíždí všemi ulicemi v oblasti. Golland k tomu řekl, že se domnívá, že prohlášení ministra vnitra je „třešničkou na dortu". „Lidé, kteří se zabývají problémy, jsou odsuzováni jako zrádci," rozčiluje se.

Personální situace policejních sil v Severním Porýní-Vestfálsku zůstává napjatá. Tamní policejní odbory situaci s no-go zónami sledují s obavami. Jak řekl odborář Volker Husz: „Situace se v posledních letech v problémových okresech výrazně zhoršila. Úředníci jsou uráženi a je jim vyhrožováno, zatímco zapisují dopravní nehody, napadáni jsou i zdravotničtí pracovníci. Nemůžeme nechat toto chování jen tak." Buď ministerstvo rychle uzná, že má v Severním Porýní problém – anebo tam nebude brzy mít už žádné policisty. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace