Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Čtvrti, kde imigrantské klany převzaly ulice, po západu slunce se tam již ani policie neodváží. Toto neřekl antiislamista, ale vážený křesťanský politik. No-go zóny v Německu nejsou, ale tvrdí vláda Merkelové

19.10.2016
Čtvrti, kde imigrantské klany převzaly ulice, po západu slunce se tam již ani policie neodváží. Toto neřekl antiislamista, ale vážený křesťanský politik. No-go zóny v Německu nejsou, ale tvrdí vláda Merkelové

Autor: Youtube, repro

Popisek: Takto to vypadá ve čtvrti Marxloh, kde jsou Němci v menšině, v „Schimanského“ Duisburgu

I když německé ministerstvo vnitra existenci no-go zón v Německu popírá, poukazuje server Breitbart podle MoneyMag.cz na to, že místní policisté to vidí jinak. Například v Severním Porýní-Vestfálsku prý libanonské klany řádí tak, že policie proti nim není s to zasáhnout. A to se nejedná o čerstvé imigranty, ale o v Německu již delší dobu usazené Libanonce. Nicméně německá zkušenost ukazuje, kam soužití s uprchlíky může vést… Není to nic dobrého.

Nedávno například místní občané zavolali policejní hlídky ke rvačce v oblasti Erkrath-Hochdahl. Pralo se zde asi 150 členů širší libanonské rodiny a asi dvě desítky motorkářů ze skupiny Hells Angels, z nichž někteří prý byli také libanonského původu. Na místo musela dorazit více než stovka policistů, protože se motorkáři nakonec zabarikádovali v nedaleké hospodě, ze vzduchu sledoval situaci policejní vrtulník. Zásah trval až do časných ranních hodin.

Zasahovala více než stovka policistů

Tento střet obou skupin prý nebyl první. V srpnu prý také muselo zasahovat více než 100 policistů, kteří nakonec dostali situaci pod kontrolu. O co jde?  „Neznáme opravdové pozadí. Rozhodně to není válka motorkářů. Spíše se domníváme, že se jedná o spor mezi dvěma klany," řekl policejní mluvčí Ulrich Lohe.

Existují no-go zóny?

Tato rvačka opět rozpoutala debatu o no-go oblasti, tedy místa, kam se policisté bojí vstoupit, o běžných občanech nemluvě. Politik z Křesťanskodemokratické unie (CDU) Gregor Golland nedávno varoval: „V Severním Porýní-Vestfálsku existují okresy, kde klany převzaly ulice. Po západu slunce se již lidé ani autority neodváží opustit dům". Dodal, že některé oblasti Německa jsou na cestě k bezpráví. „Musíme být opatrní, aby do toho tyto okresy nespadly úplně," dodal.

Gangy převzaly Kolín nad Rýnem a další města

Kolínský deník také uvádí, že gangy a klany převzaly kontrolu ve čtvrtích měst jako Duisburg, Gelsenkirchen, Essen, Kolín nad Rýnem, Dortmund, Aachen, a Bochum. Násilí proti policii v těchto oblastech prý stouplo až o 50 procent. Ve čtvrti Marxloh v Duisbergu byla loni v létě davem Libanonců tvrdě zbita policistka, které řešila dopravní nehodu. Její kolega byl schopný zadržet útočníky, až když vytáhl pistoli.

Válku s Libanonci prý nelze vyhrát

V prosinci loňského roku se policejní šéf města Gelsenkirchen setkal po měsících násilí s představiteli libanonských klanů. Ti mu sebevědomě sdělili, že „nemůže vyhrát válku s Libanonci, protože je jich příliš mnoho." Policejní šéf jim sdělil, že plánuje vyslat další muže do „problémových oblasti" ve městě. Podle interní policejní zprávy mu však imigranti odpověděli jednoznačně: „Země nemá peníze k nasazení tolik policistů, aby mohli usilovat o konfrontaci s Libanonci."

Ministerstvo údajně žádný problém nevidí

Tolik denní zkušenost německých policistů. Ministerstvo vnitra ale popírá, že by v zemi takovéto oblasti byly. Ministr vnitra Ralf Jäger tvrdí, že „v Severním Porýní-Vestfálsku nejsou žádné oblasti, kde by nebylo respektováno právo". Dodal, že policejní auta projíždí všemi ulicemi v oblasti. Golland k tomu řekl, že se domnívá, že prohlášení ministra vnitra je „třešničkou na dortu". „Lidé, kteří se zabývají problémy, jsou odsuzováni jako zrádci," rozčiluje se.

Personální situace policejních sil v Severním Porýní-Vestfálsku zůstává napjatá. Tamní policejní odbory situaci s no-go zónami sledují s obavami. Jak řekl odborář Volker Husz: „Situace se v posledních letech v problémových okresech výrazně zhoršila. Úředníci jsou uráženi a je jim vyhrožováno, zatímco zapisují dopravní nehody, napadáni jsou i zdravotničtí pracovníci. Nemůžeme nechat toto chování jen tak." Buď ministerstvo rychle uzná, že má v Severním Porýní problém – anebo tam nebude brzy mít už žádné policisty. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace